Sygnał audio z wyjścia optycznego

miet55

Member
Bez reklam
Czy sygnał z wyjścia optycznego jest na stałym poziomie, czy jest regulowany +/- na pilocie? Pytam dlatego ponieważ mam podłączone pod wyjście słuchawkowe głośniki 2+1 i jak dla mnie jest problem z regulacją głośności. Muszę przedostawać się przez menu do opcji regulacji głośności. Gdyby sygnał z wyjścia optycznego był regulowany, mógłbym rozważać zakup przetwornika DAC FIIO D03 TAISHAN.
 

miet55

Member
Bez reklam
Czyli wieka lipa żeby regulację prowadzić tak jak myślałem. Pozostaje mi jakiś zestaw podłączany przez Bluetooth. Sprawdziłem na takim małym głośniczku (gadżet z NJU. mobile) i działa. Widzę, że tanio nie da się tego obejść. Obecnie mam podłączonego Creativa 2+1 który zaspokaja moje potrzeby co do dźwięku.
P.S
Jak wygląda sprawa z sygnałem po HDMI?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Jeżeli chodzi o HDMI, to powinno działać po CEC.
Technologia ta zapewnie kontrolowanie wielu urządzeń jednym pilotem, nie mniej jednak zdarza się, że nie działa to na 100%. Spowodowane jest to tym, że po ustaleniu standardu CEC, każdy z producentów w pewnej części odszedł od głównego standardu - stąd mamy EasyLInk, VieraLink, SimplyLink i jeszcze inne. Nie mniej jednak podłączałem sporo urządzeń poprzez HDMI (różnych producentów) do TV i regulacja głośności zawsze mi działała bez problemu.
Trzeba pamiętać jedynie o tym, żeby kabel HDMI był w wersji co najmniej 1.4 (High speed) ale w sklepach już 1.3 nie znajdziesz. Ja nadziałem sie na Allegro jakiś czas temu na kabel, który był opisywany jako 1.4 High Speed a był to w rzeczywistości 1.3 co sprawiło, że właśnie CEC (w philipsach Easy Link) nie dział.

Pozdrawiam,
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć. Nie wiem co to za adapter, co on dokładnie wspiera. Przy tego typu urządzeniach jest to zawsze zagadka - nie przkonasz się do czasu kiedy nie spróbujesz ;)

Jak zdecydujesz się na zakup tego adaptera to daj znać jakie wrażenia.
Do tego czasu głośniki możesz podłączyć do wyjścia słuchawkowego i regulować głośność poprzez naciśnięcie koła zębatego na pilocie i wybrania opcjie "głośność słuchawek".
 

miet55

Member
Bez reklam
Do tego czasu głośniki możesz podłączyć do wyjścia słuchawkowego i regulować głośność poprzez naciśnięcie koła zębatego na pilocie i wybrania opcjie "głośność słuchawek".

Tak właśnie robię, aczkolwiek jest to uciążliwe zwłaszcza kiedy chcę np. szybko i całkowicie wyciszyć "mute".


P.S.
@Guzioo_PL, chyba się nie zrozumieliśmy. Rozmawiałem z serwisem w Radomiu i powiedzieli mi, że sygnał audio po HDMI, wychodzi z TV na stałym poziomie
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Tak właśnie robię, aczkolwiek jest to uciążliwe zwłaszcza kiedy chcę np. szybko i całkowicie wyciszyć "mute".


P.S.
@Guzioo_PL, chyba się nie zrozumieliśmy. Rozmawiałem z serwisem w Radomiu i powiedzieli mi, że sygnał audio po HDMI, wychodzi z TV na stałym poziomie

I maja rację. Sygnał z HDMI jest również na stałym poziome tak samo jak po optyku. To co kolega wcześniej pisał to jest tylko sterowanie CEC z poziomu telewizora amplitunerem bądź innym urządzeniem zgodnym z w/w standardem. W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć że sterujesz głośnością np amplitunera za pomocą uniwersalnego pilota jakim staje się pilot od telewizora. Niem niej jednak sam sygnał HDMI jest na stałym poziome i jeżeli kupisz obojętnie jakie urządzenie nie wspierające CEC to nie zmniejszysz sobie głośności pilotem do telewizora.
 

miet55

Member
Bez reklam
I ... jeżeli kupisz obojętnie jakie urządzenie nie wspierające CEC to nie zmniejszysz sobie głośności pilotem do telewizora.
Dzięki za wyjaśnienie, niestety używany przeze mnie zestaw 2+1 nie ma bezprzewodowego sterowania a co za tym idzie CEC. Serwisant dość szczegółowo wyjaśnił mi dlaczego Philips poszedł w tym kierunki robiąc oddzielne sterowanie słuchawkami, chociaż mnie to nie przekonuje. Inni mają tak, że gniazdo rozłącza głośniki i nic przez to się nie psuje ;)
 
Do góry