Świeżak prosi o pomoc w wyborze BlueRay-a

Fazzzzi

New member
Witam.

Kupiłem Panasonica P42UT50 i szlag mnie trafia oglądając marnej jakości obraz dostarczany przez Cyfrowy Polsat. Chcę od czasu do czasu przysiąść i obejrzeć coś co pokaże możliwości tego TV i tu pojawiła się idea zakupy odtwarzacza. Co mnie interesuje:
- odtwarzanie niezależnie od regionu BlueRay-ów i DVD
- dysk na który mogę sobie wrzucić jakieś divx-y, mkv-ły i nie martwić się o odtwarzanie napisów
- możliwość nagrywania na dysk programów z dekodera Cyfrowego Polsatu.
- fajnie by było, jak miałby WiFi - nie musiałbym ciągnąć kabla po mieszkaniu, bo obecny TV nie ma WiFi

Jedno pytanie dotyczące WiFi w takim sprzęcie - czy działa on jako router/switch? Czy telewizor będzie mógł korzystać (przez HDMI albo Ethernet) z sieci domowej? Chodzi mi o aktualizacje oprogramowania, ilpa.tv, iplex.
 

Tom0000

New member
Nagrywanie na dysk w br ? Aby to mialo sens , sprzet bedzie musial miec tuner tv naziemny a moze satelitarny, a skoro to bedzie prawie tv , to czemu nie ma miec ekranu lcd np 50" ? A tv chyba wymieniac nie masz zamiaru?
A moze br z opcja nagrywania plyt br ...

Z dekodera cyfrowego polsatu to bedziesz mial wyjscie hdmi a nie wyjscie danych. Aby to tak nagrywac, potrzebujesz sieciowy sprzet multimedialny a nie bluray (chyba ze sie szarpiniesz na wersje z PCtowym czytnikeim br).
Bez watpienia najlepszym sprzetem jest odbiornik satlitarny dreambox . Trzeba zlecic wyciagniecie z oryginalnego boxa polsatu rsa i wtedy mozna uzywac karty w dreamboxie. Dysk wkladasz do dreamboxa albo lepiej do NASa (wtedy korzysta z niego tez pc, br, konsole ...) .

Moj tv i satelita oba maja wifi a i tak podlaczam oba kablem do eternetu. Wierz mi to jest duzo lepsze rozwiazanie.

Wifi w takim sprzecie to tylko interfejs. Jak chesz cos wiecej to stawiaj obok punkt dostepowy wifi (ew. router) z wbudowanym switchem , podlacz kabelm sprzet, a punkt radiem do twojego routera wifi.

Wlasnie sam szukalem br i zdecydowalem sie na lg 660. To jedyny jaki znalazlem z obsluga otoczenia sieciowego.
 
Do góry