Suprema Feniks Elegant - benq w1070

kokobongo

New member
Witam

Dzis zamówiłem projektor benq w1070. W srode odbieram i na poczatku przetestuje go na scianie.
Pokój to około 20mkw oczywiscie bialy sufit :( jedna sciana bardzi ciemny fiolet, dwie jasno szare beckers light grey no i ostatnia sciana to okna i balkon. W pełni zaciemnione roletami gumowymi. Na poczatek rzuce obraz na sciane z szara farba ale juz sie rozgladam za ekranem. Nie bede ukrywal ze chcem na niego wydac jak najmniej lecz te po "500zł" nie na daja sie wogole.
A wiec przegladajac fora internet itp znalazlem ekran:
suprema feniks elegant matt grey 234x132 za około 1200zł Suprema Feniks Elegant 234x132 cm Matt Gray

Fajnie ze ma ten górny gruby border który pozwoli mi odciac obraz od bialego sufitu.

Czy ktos ma moze ten ekran i moglby powiedziec czy jest sens go kupywac, a moze tak naprawde na scianie jasno szarej moze byc podobnie jak na tym ekranie? a moze jakis inny ekran w podobnej cenie jest godny polecenia?
 
Ostatnia edycja:

kokobongo

New member
Dobra projektor odebrany. Dzis testy na scianie. Oto jak wyglada mój pokój. Zdjecie robione telefonem wiec jakosc tragiczna, ale jak odpale projektor zrobie lustrzanka.
 

Attachments

  • 20150714_172731.jpg
    967 KB · Wyś: 825

kokobongo

New member
Dobra jestem po pierwszych testach. Ogólnie jestem bardzo zadowolony wiadomo, ale dalej mam dylemat co do tego ekranu bo nikt póki co nie napisal zadnych opinii o nim lub nawet nie zaproponowal innego w podobnej cenie.

Oglądałem póki co na dwóch scianach:
1. na jasno szarej scianie obraz jest za jasny ustawiony tryb na eko, cinema itp. i jest dalej za jasno przydalby sie jescze filtr ND, ale do 3d pewnie byłoby super
2. Z racji tego że na przeciw kanapy mam cale kino jestem skazany na emisje na ciemniejszej scianie. I powiem tak: Jakosciowo jest super natomiast jest troche przy ciemno tryb normal i user1. Natomiast nie wiem czy nie mam zboczenia z TV LCD gdzie kolory sa jasne zywe itp.
Wyswietlam obraz około 2,5m szerokosci i przy tej wielkosci w odleglosci 3,5 m od ekranu widac roznice w jakosciach. Od dzisiaj tylko "prawdziwe" filmy1080 blu ray.
Ponizej zdjecia robione spontanicznie, nie pauzowalem filmu.
 

Attachments

  • IMG_7043.JPG
    IMG_7043.JPG
    588,6 KB · Wyś: 884
  • IMG_7044.JPG
    IMG_7044.JPG
    567,6 KB · Wyś: 669
  • IMG_7048.JPG
    IMG_7048.JPG
    714,1 KB · Wyś: 504
  • IMG_7049.JPG
    IMG_7049.JPG
    697,1 KB · Wyś: 517

KarolrolaK

New member
Cześć kokobongo nie podpowiem Ci na razie nic, bo jestem na tym samym etapie tzn. właśnie zakupiłem w1070 i też rozgladam się za w miarę niedrogim ekranem. Jak coś wyhaczę znosnego to dam znać... Swoją drogą całkiem niezle wygląda na tej szarej ścianie u mnie na białej gorzej. także trzeba szukać szarego ekranu bo projek dość jasny. Pozdrawiam.
 

kokobongo

New member
Ta sciana jest ciemno szara i w zaleznosci od swiatla wpada w odcien fioletowego. Jak dobrze pamietam jest to chyba farba beckersa mountain charm. Filmy blu-ray wygladaja super. I póki co chyba odpuszcze sobie ekran.
Wiesz Karolrolak zdjecia i tak nie sa miarodajne i sie nimi nie wzoruj,tak samo tymi z internetu. Można sobie tak ustawic aparat ze w slabych warunkach bedzie to wygladalo ekstra. Dwa pierwsze były robione w pełnym zaciemnieniu a nastepne przy zapalonej lampce. Za jakis czas wrzuce jakis filmik. Musze ogarnac jeszcze uchwyt do projektora bo póki co stoi "luzem".
 

kokobongo

New member
Dobra a ktos moze wie jakie sa roznice miedzy wersja elegant a zwykla feniks ? Roznica w cenie jest spora, ale czy warto doplacac? Wyczytalem gdzies ze niby tylko inna kaseta, ktos jest w stanie to potwiedzic
 

Unchained

New member
Kokobongo, jeśli chodzi o Feniksa zwykłego a wersje Elegant, to z tego co kojarzę, Elegant ma inną mechanikę zwijania. Problem z ekranami ręcznymi jest taki, że przy większości mechanizmów na tkaninę działają spore, nierównomierne siły podczas zwijania/rozwijania, co owocuje z czasem odkształceniami. Wersja elegant ma jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy, mechanizm rozwijania/zwijania jaki widziałem.

przy okazji, nie myślałeś o ekranie ramowym?
 

kokobongo

New member
Wiesz Unchained, pierwsza moja mysl to była ze zamontuje ekran ramowy. Chciałem zrobic sam z płyty spienionej białej (bo mam do nich łatwy dostep i po cenie netto) i pomalowac farbą, ale dziewczyna mi to szybko z glowy wybila :/
Ogólnie na dzien dzisiejszy decyzja zapadła o nie kupywaniu ekranu... będe wyswietlał obraz na scianie. Wiem wiem każdy powie ze na ekranie jest inna jakosc.
Ale co do tej sciany ciemniejszej. Podoba mi sie ze odzwierciedla dobrze kolory pod warunkiem że ustawie balans bieli na zimny. biały to biały a czarny to czarny! az czasami mysle ze za czarny i dodaje jasnosci. Zdjecia które wstawialem wczesniej robilem aparatem na ustawieniach manualnych i starałem sie jak najlepiej odzwierciedlic jak wyglada na zywo.

A moze ktos mi odpowie jeszcze na nekajace mnie pytanie:
Załóżmy chcem uzyskac 120" Czy lepiej umiejscic projektor blizej i zwiekszyc zoom czy oddalic dalej i zjechac zoom do minimum? Chodzi o to jaki wpływ ma zoom na jakosc i jasnosc?
 

Unchained

New member
Co do zoomu, z mojego doświadczenia wynika że lepiej unikać krańcowych ustawień zoomu, tak z jednej jak i drugiej strony. Niektóre projektory potrafią czasem lekko zniekształcać obraz na maksymalnym bądź minimalnym zoomie. Z drugiej strony coś takiego można sobie sprawdzić przed instalacją projektora na stałe. W kwestii jasności, im dalej, tym jasność mniejsza. Co do jakości, nie jestem pewien czy jest jakikolwiek wpływ, pomijając wspomnianą wyżej jasność.

Jeśli chodzi o ewentualne alternatywy dla ekranu w okolicach 1000 zł to od niedawna Avers ma w ofercie nowy model budżetowy Stella, wersja elektryczna, sterowana pilotem powinna coś koło tego kosztować, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce mówiąc szczerze. Plus na pewno jest taki że silnik elektryczny jest dla powierzchni dużo łaskawszy, niż szarpanie ręką ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kokobongo, te odpowiedzi też znajdziesz w Calculatorze. Tam też masz zoom. Przesuwaj suwak zoomu, nie ruszaj odległości.
 
Do góry