Sugestie w wyborze 46" LCD

Juchy

New member
Jak w temacie, wielkosc granice 46-47"
Tv ma sluzyc jako TV do codziennej exploatacji przez wszystkich domownikow, (kino domowe z projektorem jest juz wiec do tego nie bedzie wykorzystany)
Moje wymiary etc.

Jakie masz warunki ? pokoj dzienny
wielkość pokoju ? 40m2
preferowana marka ? obojetna, aby dobry serwis i gwarancja, ogolnie z tego co mozna poczytac to zastanawiam sie nad Sony46Z4500 (ale nie pasuje mi glebokosc, jak bedzie wisial to strasznie duzo bedzie odstawal od sciany) czy 46Z5500, ale widze tez ze osoby ktore rozpatruja LCD nie raz w gole nie biora Sony pod uwage tylko Sharp, JVC i Toshiba, wiec nie wiem czy Sony przereklamowany
preferowana wielkość ekranu ? 46 -47 cali
jaki sygnał ? C+, Nka, PS3, Xbox 360, Wii
jaka odległość od ekranu ? ok 3-4m
jakie urządzenia do podłączenia ? dekodery, konsole, TV naziemna cyfrowa jak bedzie juz
jaka klasa cenowa ? bez znaczenia bo budżet bez ograniczen, aby rozsadny do warunkow i rozsadny do jakosci
Ma stać czy wisieć -? wisiec
Co Cię wkurza w telewizorach ? Smuzenie, przy obrotach kamery w grach, zamazwyanie sie calego planu (chyba 100-200Hz powinno temu zapobiegac?), slaba czern, glownie mroczne gry czy filmy przez to utrata radosci z grania/ogladania
Czego oczekujesz od telewizora? mozliwie dobrego dzwieku, raczej matowy zeby nic nie odbijal, dobrych katow boczny bo bedzie wisial, a kanapa bardziej z boku, choc to moze uchwytem sie skoryguje, dobrze zeby skalowal SD, mial jakies nowinki i duperele (na odtwarzaniu jakis divx kompletnie nie zalezy bo od tego konsole, efekt 100-200hz mile widziany i inne sensowne poprawiacze obrazu oczywiscie, ktore sa do wykorzystani ana codzien mile widziane...
i jakies sensowne i szybkie przelaczanie sie miedzy wejsciami tez mile widziane :)
Full HD czy HD ready ? raczej Full HD

PS>
jakby kiki odpowiadal to moze walnac tez ceny
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
nie wiem czego tyczy sie odpowiedz, bo jest z kosmosu

po pierwsze to 42", temat dotyczy 46"
po drugie na kij mi odtwarzacz BD skoro jest wyraznie ze na wyposażeniu mam PS3
 

Bobok

New member
Prawdopodobnie będzie Ci zaproponowany JVC LT DV1 47" bo :
Ma dobry dzwięk , matową matryce , dobre skalowanie programów SD ,100Hz . Zaś do dupereli można zaliczyć sterowanie poprzez klaskanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz większy budżet - to zacznę od prawie obowiązkowej prezentacji w Twoim domu :
Sharp 52 Xs1
www.sharp.pl
Panasonic 46z11
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4476
Toshiba 46 SV 685
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45369
018_P1050157.JPG


JVC 47 Dv1
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313
017_P1180383.JPG
 

Juchy

New member
z tym budzetem to bez ograniczen ale jak pisalem, kino w jednym pokoju przystosowanym do tego jest wiec to ma byc zwykly TV dla rodzinki do dziennego pokoju aby obejrzec serial, dziennik i pograc wiec do tego nie potrzeba cudow z tych pierwszych propozycji

z tego jedynie JVC wydaje sie w miare rozsadny

ktos porownywal go z SONY 46Z5500 ? bo ciagle mi ten Sony chodzi po glowie i nie wiem czy dobrze...

i raczej w taki budzet celuje bo wydaje sie do tych zadan co ma byc wykorzystany TV wystarczajacy...

PS.
Podaj kiki na priva aktualna cene u Ciebie na JVC 47 Dv1 (i ewentualnie jak z ta kalibracja)
 
Ostatnia edycja:
Do góry