Subwoofery BK

HorryPortier

New member
Witam Panie i Panowie!
Chcialem sie dowiedziec,czy ktos uzytkuje w/w w temacie i jakie opinie ewentualnie?Warte zainteresowania,czy nie?Jakoz nie dysponuje duza powierzchnia, sklaniam sie do Gemini.Oferta i opinie z forow angielskich wydaja sie interesujace.Dzieki!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
sub jak w podpisie
polecam, świetny jeśli chcesz zarówno do muzyki jak i do kina, bas schodzi bardzo nisko i jest dobrej jakości, nie ciągnie się i nie dudni
 

HorryPortier

New member
Dzieki bardzo!Tak wlasnie wyczytalem,wszyscy ktorzy zakupili sa zadowoleni:)Jedyny minus to czas oczekiwania-ok 3 tygodni,poniewaz kazdy jest wykonywany na indywidualne zamowienie.No zobaczymy,czy bylo warto:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ntgale

New member
don111, napisz proszę w jakiej wielkości pokoju używasz tego suba. Ja chcę kupić suba do pokoju ok. 17 m2. Czy taki jak masz nie będzie za duży?
Póki co głównie nastawiony byłem na REL, przy czym nie mam czasu wybrać się i posłuchać a i znalazłem póki co tylko T1. I tu w przypadku REL też nie wiem czy T3 starczy czy raczej T1?
Mój zestaw to Onkyo 605 + Tannoy F4/F1/FC.
 

don111

Banned
mam pokój mniej więcej podobny do Twojego (nie więcej)
zależy do jakich potrzeb potrzebujesz suba - jeśli do muzyki to wystarczy z zapasem
nawet mniejszy model BK podejrzewam w zupełności by wystarczył (XLS10) natomiast w przypadku sporych oczekiwań co do wrażeń z kina domowego nie brałbym jednak słabszego niż XXLS400, moc ma całkiem sporą ale jednak można kupić tańsze i mocniejsze suby z bas refleksem (choć jakościowo gorszej jakości)
w muzyce bas schodzi bardzo nisko i dodaje dużo soczystości,natomiast wyższy bas lepiej wypada w moich podłogówkach, dlatego najlepiej odciąć go nisko, w okolicach 50-55hz (przynajmniej u mnie tak brzmi najlepiej)
także jeśli będzie ustawiony prawidłowo to nie widzę problemu aby zagrał w nawet mniejszym pomieszczeniu bo rezonansów własnych nie dodaje (konstrukcja zamknięta), trzeba go jedynie ustawić odpowiednio na bardzo stabilnym i najlepiej wytłumionym podłożu
co do suba Rela to masz na stronce BK porównanie, ten mniejszy model XLS10 wypada co najmniej tak dobrze jak ten mniejszy Rel i jest sporo tańszy, a XXLS400 to odpowiednik chyba tego największego modelu Rela z tej serii
 
Ostatnia edycja:

ntgale

New member
don111, dzięki za informacje.
Zestaw do muzyki, filmów wykorzystuję raczej rzadko, stąd nie bardzo się spieszę z zakupem. Ale przy tej cenie za BK to zdecyduję się raczej na 400. W szczególności męczy mnie trochę fakt, iż nie bardzo mam jak poszaleć z ustawieniem suba w pokoju. Właściwie mogę go ustawić jedynie w pobliżu lewej kolumny (raczej na lewo od niej) przy czym ta kolumna stoi na środku dłuższej ściany pokoju (ok. 5m) ale w odległości 80 cm na lewo od tej kolumny jest bardzo ciężki drewnopodobny mebel. Czyli sub raczej będzie stał w luce o szerokości ok. 80 cm pomiędzy lewą kolumną podłogową a tym meblem. Od góry ta luka na wysokości ok. 75 cm jest ograniczona szafką wiszącą, również ciężką. Podłoga to jesionowy parkiet, więc raczej stabilna, ale żadnych dywanów.
Czy mam się tu obawiać problemów z basem?
 

don111

Banned
trudno powiedzieć, sądzę że odległość od ścian problemem nie będzie... co do podłogi to jeśli nie masz przy niej większych problemów z basem kolumn podłogowych, to z subem większych też nie powinno być...
w razie czego można podłożyć granitową, ciężką płytę (najlepiej podłożyć je też pod fronty, poprawa basu jest znaczna)
 

pkomp

New member
jakie wymiary pomieszczenia?bo sama wielkośc kompletnie nic nie mówi

jak kwadrat to będzie tak sobie jak prostokąt to sub na środku da mało basu(przy odsłuchu na środku) ale za to po bokach będzie mooocno....z kolei sub bliżej rogu będzie grał ładnym basem ale jak będziesz siedział bliżej tego rogu :)


niestety bas stwarza problemy czasem dośc spore
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bas Rela T5 niesie ze sobą znakomitą jakość :
Untitled Document
Nie ma wątpliwości, że ten stosunkowo niewielki, stosunkowo niedrogi subwoofer robi fantastyczną robotę poprawia mój system głośnika głębokim basem bez zwrócenia uwagi na siebie. I to jest najlepsza rekomendacja za którą chwalą go użytkownicy.
 

ntgale

New member
Dzięki za zainteresowanie. Postanowiłem nie opisywać a zobrazować warunki w pomieszczeniu

pok%C3%B3j.jpg


Jak wcześniej pisałem nad miejscem na sub wisi również szafka.
W pokoju są głównie meble drewniane/drewnopodobne a tłumić może jedynie skórzana kanapa, obicia siedzisk krzeseł i powiedzmy sznurkowa firanka.
Tu też chcę zauważyć, że nie chce za wszelką cenę poprawiać jakości dźwięku co bardziej nie zepsuć tego co jest. Na sub mogę przeznaczyć max 2,5k zł.
Póki co celuję w REL T3/T2 lub BK - i tu po przeliczeniu widzę, że nawet na 400 starczy kasy.
Z góry dzięki za porady.
 

ntgale

New member
Po samych parametrach z netu to raczej pewne co jest lepsze. Pozostaje pytanie czy coś szczególnego w moim ustawieniu pokoju przeważa za którymś z nich?
kiki już kolejny raz proponuje mi REL. Czy to oznacza, że zagra lepiej, czy po prostu wiadomo jak zagra?
 

ntgale

New member
A skąd Ty kupowałeś swój sub? Słuchałeś go gdzieś przed zakupem? Poszukałem trochę w necie ale w Polsce to cienko z dostępnością.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
Bkelec to producent i sprzedawca w jednym, nie ma pośredników, więc cena jest atrakcyjna biorąc pod uwagę wartość samych części... w tej sytuacji jasne jest chyba że żaden sklep tej marki nie poleci mając możliwość sprzedaży czegoś innego... zostają sami użytkownicy BK i ewentualnie testy porównawcze z innymi markami
 

ntgale

New member
don111, dzięki za szybką i bardzo klarowną wypowiedź.
Zatem z parametrów, ceny i opinii użytkowników faworyt jest znany. Przy czym jest ich kilku o różnych mocach i pytanie czy na coś szczególnego muszę zwrócić uwagę przy zakupie suba? Wybrać najmocniejszy aby mieć zapas mocy? Który najlepiej sprawdzi się przy moim sporadycznym z niego korzystaniu - chyba że sprawdzi się również przy oglądaniu telewizji.
 

don111

Banned
@ntgale
do uzupełnienia stereo wystarczy dowolny mały sub zamknięty z oferty BK/REL, do stereo i kina sporadycznie też
jeśli oczekujesz czegoś więcej w kinie - tj efektów, które przyjemnie chcesz poczuć na sobie to dopłać do większego suba, problemów z ustawieniem nie powinno być
 
Do góry