Subwoofer'a Jamo Sub-210

pepe7

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie subwoofer'a Jamo Sub-210
Widnieje on na oficjalnej stronie producenta nie ma go natomist na polskiej stronie i nie moge go zlokalizować w żadnym sklepie.

Czy jest to jakaś nowość i jeszcze go nie ma u nas, czy odwrotnie i juz go nie ma.

Wybór padł ze wzgledu na kolor :roll: (siła wyższa), musi być biały (hihg gloss white)

Pozdr
 

rafall68

New member
I co wiadomo coś temacie tego suba? Generalnie b.podobają mi się Jamo S606 w kolorze białym, ale niestety Sub 200 nie jest w tym kolorze. Nadzieją jest Sub 210, ale nie mogę nigdzie go znaleźć do kupienia.
 

schwarz

New member
Czytam trochę o subach i zauważyłem, że nikt nic nie mówi o Jamo sub210. Jest to stosukowo nowa konstrukcja. Czy miał ktoś styczność? Jak ma się 210 w porównaniu do 200? Z tego co wyczytałem to zastosowano większy głośnik 200mm vs 230mm.
 

pkomp

New member
jak dla mnie to i tak za mały - jamo 606 maja 20 cm basik wiec sub powinien mieć przynajmniej 25 albo i 30 żeby bez sensu nie grać podobnym pasmem
 

schwarz

New member
Ale podobno bas z frontów a z suba to inna bajka. Tak czy inaczej wszystkie źródła podają że głośnik w 200 i 210 jest 8 cali. Ale wymiar w mm to już odpowiednio 200 i 230 mm czy ktoś to sprawdzał? Jak to jest? Jamo sub200 to ponoć nie najlepsza konstrukcja. Czy 210 to też słabiak czy może coś poprawili?
 

musicman

New member
podpinam sie pod temat bo szukam suba wenge a w tym kolorze ystepuje wlasnie jamo sub210. Ktos juz mial okazje porownac do jamo 200???
 

Tygrysekk

New member
Ja również proszę o porównanie JAMO 200 i JAMO 210 (będzie to sub do zestawu JAMO 426 + Pioneer 520).

Ze strony producenta wynika, że 200 jest cięższa niż 210, głośniki mają chyba te same 8 cali, natomiast ciekawe jest to ze 210 schodzi nawet do 20 Hz, co jest niespotykane w tej klasie cenowej.

Proszę o opinie
 

gooral

New member
Ale podobno bas z frontów a z suba to inna bajka. Tak czy inaczej wszystkie źródła podają że głośnik w 200 i 210 jest 8 cali. Ale wymiar w mm to już odpowiednio 200 i 230 mm czy ktoś to sprawdzał?

200mm (liczac po zewnetrznej zawieszenia - chyba tak sie powinno mierzyc?)
mam w kpl z 426 i ciezko cos powiedziec bo to nie sa fronty z dobrym basem (porownujac do podobnego poziomu glosnosci pasywny sub z sony dav dz 100 brzmial podobnie a moze nawet lepiej przy niskiej glosnosci - audiofilem nie jestem). z 200 nie porownywalem.
 

gooral

New member
Dzięki za ten wymiar. Jaja z tymi wymiarami są. A 210 schodzi do 20 Hz ale na papierze albo -20db. 300 schodzi do 28 Hz...

w instrukcji z kpl niema slowa. najnizszy cut off jest na skali zaznaczony jako 40Hz.
ps mialem z nim problemy (dokladnie z auto standby).
Nie spodobaly mi sie dolaczone kable (takie cienkie rca dlugie) wiec od razu zapodalem swoj (lepszy na oko) przewod efekt: sub nie dosc ze nei przechodzil w standby to buczal ciagle na pol domu.
podpialem oryginalny kabel - dalej nie przechodzl w standby, ale buczenie wyraznie cichsze.
Wkurzylem sie wziolem 2 ladne zlote rca (cale metalowe) kawalek porzadnego "sat" kabla 75ohm (pewnie jakies swietokradztwo, ale na kablu 20m 50ohm z rca na koncach od kilku lat mi smiga tv w sypialni i wszystko dziala ok) ucialem najkrotszy mozliwy kawalek (hmm 25cm? sub zaraz pod polka z receiverem) zalutowalem koncowki i tadam nic nie buczy i sie wylacza o kilku miutach jak receiver nie dziala.

ps jak wygenerowac odpowiedni sygnal/skad sciagnac wzor? moge sprobowac (za zrodlo mam laptopa/ps3/odtwarzacz dvd)

edyta.

taki sobie ten sub (ale to moze przez to, ze z racji kolumn mam max odciecie)
ogladam wlasnie pandorum na brd i na samym poczatku (w menu w filmie zreszta tez) nie wyrabia - skacze po podlodze etc ;)
musialem zmniejszyc glosnosc i odciecie, ale i tak od czasu do czasu nie wyrabia (glosnosc -3db)
mam nadzieje, ze z lepszymi kolumnami moglyb go nizej ciac wiec by dawal rade.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

gooral

Sampler testowy Hi-Fi i Muzyka cena 19.90 PLN
Pewnie tego szukasz.

Tygrysekk
Do KD żaden do stereo oba.
Nie lepiej troszkę poczytać niż kupić coś co się po prostu nie nadaje ?

schwarz
300 schodzi do 28
To wykorzystaj podany wyżej link i napisz do ilu schodzi to znaczy do ilu go usłyszysz bo schodzi to każdy głośnik
Tak schodzi do 28 jak ten nowy do 20 :x
Pozdrawiam :lol:
 

schwarz

New member
Cyborg65 najlepiej jak zwykle dołożyć i kupić coś za 2 klocki i się może nada... Skoro moja Koda bez problemu schodzi do 35Hz (testowałem) tak jak podaje producent to jest w miarę realne że Jamo 300 zejdzie do 28Hz. Jak go już kupie to sprawdzę.
 

Tygrysekk

New member
Cyborg65 forum czytam, ale szukam dobrego suba w cenie do 600 zł. Wiem, że są lepsze ale to juz inna półka cenowa. Sub ma współpracować z zestawem Jamo 426 i Pioneerem 520.

Są jakieś różnice pomiędzy Jamo 200 i Jamo 210 oprócz masy i wymiarów ?
 

Cyborg65

New member
Cyborg65 najlepiej jak zwykle dołożyć i kupić coś za 2 klocki i się może nada... Skoro moja Koda bez problemu schodzi do 35Hz (testowałem) tak jak podaje producent to jest w miarę realne że Jamo 300 zejdzie do 28Hz. Jak go już kupie to sprawdzę.

Moja rada najpierw sprawdź potem kup Jak możesz to wyszukaj gdzieś dla mnie i dla siebie realną sprawność zamontowanego tam głośnika realną powtarzam nie konspekt producenta wtedy zobaczysz co jest warte te 300W

Koda schodzi do 35 bo koda nie pier.....li takich bzdur w opisach jak Jamo
Dobrze że napisałeś prawdopodobnie.
Czytałeś pytanie kolegi
200 czy 210
Do KD żaden z nich bo i jeden i drugi będzie od 40 do góry a pisać to oni sobie mogą, zawsze wypisują listę pobożnych życzeń nie parametry sprzętu.
I jeszcze jedno jak już czujesz nieodpartą chęć doradzania to poczytaj trochę na temat. Bo jeśli nie wiesz to ci powiem w KD poniżej 40Hz idzie
cała masa dźwięków.
A jeśli o tym wiesz i nie raczysz wspomnieć, mało namawiasz do zakupu takiego suba, to robisz kogoś w wała.
Nie jestem pewien czy to uczciwe podejście.
Oceń to sam
Pozdrawiam
PS
Tygrysekk postaram się to odszukać gdzieś czytałem fajny opis jaki sub
z jakim głośnikiem pod co po co na co i dlaczego. Teraz jesteś na dobrej drodze żeby wywalić kasę w błoto
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Cyborg65 forum czytam, ale szukam dobrego suba w cenie do 600 zł. Wiem, że są lepsze ale to juz inna półka cenowa. Sub ma współpracować z zestawem Jamo 426 i Pioneerem 520.

Są jakieś różnice pomiędzy Jamo 200 i Jamo 210 oprócz masy i wymiarów ?

Przede wszystkim to są takie co się nadają i nie nadają a z tych co się nadają ,to są lepsze i gorsze Tych co się nie nadają nie bierzemy pod uwagę.
Nie starcza na nowy kupuję używany,musi być nowy a nie starcza to dozbierać. Kupienie czegoś co się nie nadaje to sam sobie dopowiedz.
Opony do samochodu też kupisz 14" zamiast 15"takich jak fela w aucie bo tańsze
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

gooral

New member
Cyborg65 forum czytam, ale szukam dobrego suba w cenie do 600 zł. Wiem, że są lepsze ale to juz inna półka cenowa. Sub ma współpracować z zestawem Jamo 426 i Pioneerem 520.

u nie te same kolumny z denonem 1911 i generalnie zarowno kolumny jak i sub nie daja rady (przy czym nie wiem czy jedno nie wynika z drugiego bo jak subowi zmniejszyc f odciecia to przestaje skakac i rezonowac - za to wogole basu nie ma i tu wina chyba 426).
Ja jak do tej pory wpadlem na pomysl dania 426 frontow na tyl a na przod kupienia czegos lepszego (myslalem o mission 34 albo np maestro II) i wtedy jak juz beda glosniki co maja jako taki bas bawic sie subem i ustawieniami.
chyba kupie ten cd testowy (ps na elektrodzie jest kilka darmowych programow generujacych), ale jako, ze mieszkam w irl to wynikow odsluchu nei spodziewaj sie za 4 dni- raczej 1-2 tygodnie bym obstawial)
ale generalnie albo zmien kolumny albo wybierz jakis lepszy sub (tutaj nei doradze), chyba, ze sluchasz wszystkiego relatywnie cicho wtedy jest nawet ok (ale moj 1911+426+210 nie brzmi lepiej niz moje poprzednie sony dav dz 100 chyba, ze zaczniesz grac glosno wtedy jest lepiej.

ps nei rozumiem jednego czemu suby aktywne (domyslam sie, ze zanim je zaczeli produkowac to je testowali jakos) nie maja automatycznego obciecia czest. i glosnosci (w odpowiednich proporcjach)
i jest mozliwe zapodanie takiego sygnalu, ktory wywoluje charczenie albo odwraca je do gory nogami.... (dzisiaj na wspomnianym pandorum 210 przejechala mi kilkanascie jak nie wiecej cm po panelach bylo slychac jak podskakuje ;) (dosyc duza glosnosc f odciecia na 80% skali glosnosc(amplituda) podobnie)
 
Do góry