Subwoofer z bass reflex przy ścianie.

Halogen76

New member
Witam.
Zwracam się z prośbą o doradztwo w sprawie zakupu subwoofera. Mam zamiar rozbudować kino o subwoofer do salonu ok 21m2. Podłączony będzie do Marantz 5007+Klipsch Icon F 26. Nie mam możliwościaby odstawić go od ściany i zastanawiam się czy bass reflex z tyłu w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem ponieważ zastanawiam się nad klipsch sw-350 do kompletu. Może RPW-10 będzie optymalny? Budżet to max 1500 zł. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
"Halogen76" z tego co widzę,twoje kolumny kosztują 3200zł,a sub trochę ponad 1000zł, z doświadczenia mi wychodzi,że nie jest to dobry pomysł. Tym subem w takiej konfiguracji nie poprawisz dźwięku.
 

mors111

Active member
Bez reklam
no genialna odpowiedź :razz:

autor nawet nie wspomniał do czego ten sub ma być :hihi:( kino / muzyka )
jeśli w większości do kina to spokojnie ten Klipsch wystarczy , natomiast w budżecie 1.300zł można zapewne szukać lepszych ( tak wiem , nie ma to jak znakomity REL T5 , który zapewne nagłośni i takie pomieszczenie jak i sporo większe :razz: , ale kosztuje tę więcej i należy zaczynać od min. T5 )

a może jak do Kina to coś z JBL
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Halogen76

New member
Zedytowałem post i poprawiłem cenę na 1500. Zastanawiam się ewentualnie nad RPW-10 klipscha. Jak pisałem w muzyce nie brakuje mi basu kiedy słucham głośniej. Subwoofer wykorzystany będzie: 60%(70) muzyka, 40% (30)KD. Czytając posty na forum nie da się zauważyć, że REL T5 jest polecany. Niestety ponad moje siły finansowe. Wspominając o sw-350 sugerowałem się też postem http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/102934-sub-do-klipsch-f20-5-0-i-onkyo-616-a.html . Bardzo podobna sytuacja co w moim przypadku i proponowany był sw-350. Ja jednak ze względu na brak miejsca z tyłu zacząłem myśleć o RPW-10.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz, że dużo muzyki. Zainteresuj się subami zamkniętymi. Tannoy TS 801/TS 1001 - blackninja pisał, że są w promocyjnych cenach. Do Rela T5 musiałbyś z 200zł dołożyć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wykorzystuje tylko do filmów i koncertów. W stereo mam wystarczająco basu w kolumn. Kilka razy testowałem go w stereo i bas ładne nadąża za kolumnami.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Paweł, widzisz jaki to mors111 dowcipny?:) Przytykow mu się pod wieczór zachciewa. A wiadomości iść lepiej pooglądać i dowiedzieć się jaki to nowy podatek nam rząd nałoży, a nie na forum przesiadywać i się z kolegów naśmiewać:p
 

mors111

Active member
Bez reklam
To pewnie z zazdrości:D
pisałem tak bo :
-autor nie napisał do czego ma być sub
-na 21m2 8"( REL T5 ) vs 12" ( Tannoy ) co podał Blackninja , wybrał bym tą drugą opcję
-sam mam też 8" w sporo większym pomieszczeniu i suba z otwartą obudową ( ale w obudowie większej niż Tannoy 12 ) i w kinie spokojnie daje radę , do muzyki nie używam suba :p , mam dobre nisko schodzące kolumny
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spoko kolego żartowałem:) Piszesz pewnie o Tannoy TS 1201. Nie słuchałem go. Ale to znacznie mocniejszy sub od T5. Tylko weź pod uwagę, że jego standardowa cena (teraz jest na wyprzedażach) wynosiła ponad 3K. I tu go trzeba porównywać (jeśli chodzi o cenę i wielkość/moc)z Rel-em T7 lub T9 i w tedy by była równa walka. Bo to nie jest raczej konkurent Rel-a T5.
 

Halogen76

New member
Dzięki za odpowiedzi i pomoc. Ja wychodzę z założenia, że chytry dwa razy traci więc czytając Wasze sugestie z całą pewnością zdecyduje się na kupno porządnego suba. Nie wiem jeszcze na tę chwilę który ale skłaniam się ku Rel T5 ze względu na bardzo pochlebne opinię no i jest tańszy niż np.Tannoy TS 1201.
 

mors111

Active member
Bez reklam
ile tańszy tego nie wiesz dopóki nie napiszesz do Blackninja
a może on zaproponuje TS 1001 , taniej niż REL T5 , i może okazać się , ze będzie to lepszym wyborem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Halogen76

New member
Zapytam BN na pewno o cenę bo limit skrajny tak już przekroczyłem. Jeżeli ceny będą podobne to kolejnym kryterium będzie wygląd. Spośród proponowanych TS 1001, REL T5 czy Paradigm dsp3100v2 TS wizualnie jest chyba najsłabszy TS. REL T5 jest też mniejszy a skoro mocy mu nie brakuje to też wychodzi na +.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym budżecie to TS1001, ściągnij instrukcje i zobaczysz co to za maszyna :) można sobie doły i górki w charakterystyce pomieszczenia wyrównywać, że nie wspomnę o LCD i pilocie :)
 

Halogen76

New member
Ciężko dowiedzieć się czegokolwiek o TS1001. Szukam na forach opinii, recenzji i widzę więcej pytań niż odpowiedzi. Instrukcję ściągnąłem ale tylko po angielsku. Sam nie wiem :)
 
Do góry