Subwoofer Yamaha FSW100

seat98

New member
Proszę o informację czy subwoofer Yamaha FSW100 mimo niskiej ceny jest dobrym jakościowo sprzętem i czy byłby w stanie zaopatrzyć pokój o pow. 16m w dobry mięsisty bas wraz z amplitunerem Yamaha V 630.Gdyby ktoś mógłby się wypowiedzieć i coś doradzić to byłbym wdzięczny.Dziękuję i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
70watt, 16cm głośnik i cena 509pln, to raczej mięsistego basu nie będzie, a raczej jego namiastka. Woofer min 100watt z 20-25cm głośnikiem to już co innego.
 

seat98

New member
Słuchałem u kolegi Panasonica SC-HT845 w pokoju o pow.30m i bas jest mięsisty bez zniekształceń a subwoofer posiada dwa głośniki 13 cm o mocy 160w i w zupełności wystarcza.Pomyślałem sobie, że jak mój pokój jest o połowę mniejszy to ta Yamaha by stykła. Mieszkam w bloku i za bardzo z dużymi paczkami nie poszaleję.Wiem ,że czym większa średnica głośnika tym większe walnięcie i klate ugina ale muszę zejść z myślami na ziemię bo mieszkam w bloku.Szukam w miarę nie dużego subwoofera z dobrym i czystym basem do pokoju o pow.16m i tak szukam co by tu wybrać ,może mi ktoś doradzi co by tu wubrać?Dziękuję i pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie wiem jak ta Yamaha, ale Koda SW1000 powinna być dobra.
Osobiście na 20m u mnie gra i jestem zadowolony.
Oczywiście to moja ocena. Jednakoż swego czasu ten sub zbierał dobre recenzje.
 

seat98

New member
Tak SW1000 Kody kilka lat temu w teście audio-video zebrał same superlatywy ale gabarytowo jest na moje warunki za duży.Mam szafkę rtv w rogu pokoju i za nią mam miejsce na subwoofer i wymiarami musi odpowiadać tak jak Yamaha YST-FSW100 albo coś podobnego.Gydbym mieszkał sam to bym kupił sobie coś konkretnego bo ucho mam wybredne jeśli chodzi o jakość dzwięku ale mam jeszcze żonę której całe to kino domowe do niczego nie jest potrzebne i jeszcze jedna paczka na widoku podniosło by jej ciśnienie.Zatem mam pewne utrudnienie które muszę rozwiązać.Nie chcę czegoś kupić w ciemno żeby potem nie żałować,a umnie w sklepach nie ma szans na odsłuch bo wubór jest kiepski i muszę całkowicie zdać się na wasze propozycje.Dzięki za wasze dotykczasowe posty i proszę o więcej.Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Normalnie w dobrze ustawionym kinie sub odzywa się od czasu do czasu, wszyscy nowi właściciele bez wyjątku podkręcają na maksa aż do przesady :)
Do pierwszego sprawdzi się poprawnie, do drugiego niektórzy mogą czuć się zawiedzeni.
 

seat98

New member
Blackninja odnosisz się ogólnie do subwooferów czy do Yamahy?Wiadomo jest że sub włącza się w pewnych sekwencjach filmu aby stworzyć jak najlepsze efekty z tym związane ale napewno lepszy efekt będzie jak ci nogawkami ruszy lub jakby ci nie ruszyło.
 

rafix01

Member
Bez reklam

seat98

New member
Dzięki Rafix01 za podpowiedż myślę ,że zdecyduję się na Jamo sub 200 wymiarami styknie i cenowo o'k.Pozdrawiam
 

seat98

New member
Blackninja dzięki za podpowiedź i skorzystam z twojego doświadczenia kupując
subwoofer Jamo sub200.Pozdrawiam
 

seat98

New member
Jeszcze mam małe jedno pytanko czy ten subwoofer Jamo 200 nie zaginie
przy tak dużych kolumnach jak Tonsile 2x200sin bo w kinie bez suba
wymiatają tak że nogawkami rusza.
_____________________
TX25AD1P,DVD S52EK,RX-V630,Wharfedale 8.1,Tonsil 2x200sin
 

bor@s

New member
seat98 napisał:
Jeszcze mam małe jedno pytanko czy ten subwoofer Jamo 200 nie zaginie
przy tak dużych kolumnach jak Tonsile 2x200sin bo w kinie bez suba
wymiatają tak że nogawkami rusza.
_____________________
TX25AD1P,DVD S52EK,RX-V630,Wharfedale 8.1,Tonsil 2x200sin

może się nie znam, ale kolumny nie powinny mieć tak silnego basu, chyba że ręcznie podbarwiłeś. Mnie się najlepiej KD ogląda jak fronty mają naturalne brzmienie o płaskiej charakterystyce, a sub tąpnie w odpowiednim momencie i do tego ze specjalnie do tego przeznaczonej ścieżki .1
 

rafix01

Member
Bez reklam
seat98 napisał:
Jeszcze mam małe jedno pytanko czy ten subwoofer Jamo 200 nie zaginie
przy tak dużych kolumnach jak Tonsile 2x200sin bo w kinie bez suba
wymiatają tak że nogawkami rusza.
_____________________
TX25AD1P,DVD S52EK,RX-V630,Wharfedale 8.1,Tonsil 2x200sin

Proponuję muzykę słuchać w stereo (dwa kanały przednie, bez zadnych dodatkowych efektów), wówczas fronty zejdą do odpowiednich niskich częstotliwości, natomiast w kinie w ampie ustaw kanał sub tylko na sub a nie na sub+front i wtedy bedzie wszystko ładnie banglać :krol:
 
Do góry