Subwoofer używany do 1000 zł - Jamo, Jbl, Magnat, czy Taga ?

Piotrv8

New member
Witam,

Szukam używanego subwoofera do 900- 1000 zł, z góry zaznaczam, że to górna granica finansowa .
Sub będzie grał z :
Magnat Quantum 507, centralny: Quantum 511, oraz tył: Mission m 35i
całości dyryguje: Marantz SR5003

Do tej pory miałem : Betasub 20a byłem z niego zadowolony pasował kolorystycznie i nie raził buczeniem ale postanowiłem poszukać czegoś większego lepszego. Kolumny dostrajam automatycznie za pomocą mikrofonu do Marantza, ale jestem otwarty na sugestię , propozycję.
Pokój to ok 25m2 , sub będzie używany 50% kino, 50% muzyka, jednak większą uwagę przykładam do muzyki, ale w kinie też powinien sobie radzić.

Oto moje faworyty :

JBL ES 250
Jamo sub 660 / 650
Betasub 30a
Taga tsw 200
Taga platinum sw 10 v2

Niestety z ofert znalazłem tylko JBL'e pozostałe ciężko trafić na aukcjach, więc mile widziane propozycję odsprzedaży.
Najbardziej skłaniał bym się do Jamo sub 660, ale słyszałem, że są awaryjne, czy ktoś z was miał ten model i jak się sprawował w kinie ?
Następne są Taga Platinum sw 10 v2 który wygląda obiecująco, a na samym końcu Taga tsw 200 ( razi mnie papierowy głośnik do suba )
i JBL ES 250( jest trochę za duży i za "plastikowy" więc sceptycznie podchodzę do jego możliwości ) ale to moje odczucia .
 

CzarnaPłyta

New member
Aktualnie mam u siebie TSW-200 gra lepiej od SW-10 v.2, którego miałem w domu przez pewien czas, lepsza dynamika i kontrola basu. Świetny niepozorny sub. Jakbyś miał jakieś pytania to :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To zależy czego oczekujesz. Mocowo to odpowiednik ES150 ale lepiej radzi sobie przy muzyce.
ES250 to kino i przy większych pomieszczeniach.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oba suby są fajne i będziesz zadowolony .Różnica w cenie nie duża więc zdecydowanie polecam kupno nowego subwoofera - na prawdę nie warto ryzykować dla pozornych oszczędności ,ludzie sprzęt użytkują w różny sposób nie każdy szanuje
 

Piotrv8

New member
Ten Rel T9 to jest lekka przesada :) na pewno nie jest wart swojej ceny, widac to po samym głośniku, a mianowicie kosz, magnes podobny do samochodowych głośników basowych za 200 zl. To nie jest kwestia dozbierania pieniędzy, a ich marnowania dlatego założyłem rozsądna granice 900zl na kilku miesięczny sub w b.dobrym stanie :) podałem kilka opcji i prosiłem o pomoc w wyborze i o potwierdzenie lub obalenie moich obaw co do nich, ewentualnie propozycji odsprzedania. Mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłem.
 
Do góry