subwoofer typ zamkniety

shogun990

New member
czy mógłby któryś z szanownych kolegów wymienić mi kilka najtańszych modeli suba o budowie zamkniętej
chciał bym sie zorientować jaki jest koszt takiej zabawki i coś nie coś o nich poczytać
a nawet nie wiem czego szukać
trafiłem np na suby Rel ale sa dość drogie ;)
znalazlem jeszcze cos takiego
Subwoofer Aktywny TANNOY SUB TS801 Gw. EIC RATY 0% (3332857082) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
czy jest coś jeszcze tańszego ???
 

shogun990

New member
mam problemy z forum przekierowuje mnie w kosmiczne miejsca ;)
jeśli chodzi o tego suba poczytałem o nim wszyscy go zachwalają w muzyce choć to jest bass reflex jesli do czasu złożenia przeze mnie pieniędzy wciąż będzie aktualne wezmę go pod uwagę dzięki za info :)
 

shogun990

New member
czy mógłby ktoś potwierdzić czy faktycznie ten sub Velodyne impact 10 nadaje sie nie tylko do kina ale również dynamicznej muzyki zależy mi na tym by nie dudnił tylko grał
i co myślicie o harmanie hkts 200 niby nie za duzy ale zawsze to konstrukcja zamknięta na 16 m powinno sie wyrobic
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Velodyne na pewno bedzie lepszy ale tez to zalezy jaki ty masz amplituner bo cudow nie ma i budzetowy amplituner nie zagra jakos wspaniale w stereo... nawet z duzo lepszym modelem velodyne niz impact...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shogun990

New member
Mam onkyo 579 i mission m34i + mht system na 16m i teraz zależy mi na fajnym bassie w muzyce typu trance dubstep chillout chillstep i hip hop i fajnie jak by lekko poprawiło efekt w filmie Choć filmy oglądam może około 3 tygodniowo natomiast muzyka leci na okrągło Blackninja polecał mi Harmana ze względu na zamknięta konstrukcje ale nie mogę znaleźć opini na temat tego suba

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To powiem ci szczerze ze z takiego amplitunera to szalu nie bedzie w stereo - nie ma szans a co do samego suba to na 100% veldoyne bedzie lepszy nie sluchalem tego suba HK ale sluchalem kilka subow w przedzale 5-8 tys i nie bylo rownych pod wzgledem grania muzyki czy kina jak tylko velodyne lub rel... a mzoe cos jeszcze z rela tanszego ??? Tez warto posluchac... i mysle ze tez bedzie lepszy jak HK. To sa dwie firmy ktore specjalizuja sie w subach ...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli masz możliwość dołożenia trochę więcej kasy i polecam Ci Rela T5. Będzie w sam raz na Twój metraż. Kilka razy z ciekawości go odpaliłem w stereo (generalnie słucham bez suba z stereo) i radzi sobie naprawdę dobrze. bas jest szybki i mocny i nie muli. Przy filmach też jest ok. Łatwo go zaadaptować do pomieszczenia, nic nie dudni.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
i lolek dobrze mówi,albo coś z Velo albo z Rela.Do 16m2 REL T5 to kosmos.Połączenie wysokopoziomowe i będzie extra,a nie HK.Choć hk nie słuchałem,ale w ciemno daję że to piczka a nie sub w stosunku do RELA.a tym bardziej przy twoich klimatach muzycznych.Mi nasz kolega też kiedyś na temat JBL 250 PW pisał o ustawieniach odcięcia,crosfaderze,i innych pierdołach i się wreszcie wkurw....łem,alledrogo,2 dni i poszedł w POLSKĘ,bo te konstrukcje bass reflex to absolutnie do żadnej mózy,tylko kino,i akurat on do kina był potęgą,ale tylko kina.Najpierw jebło w kolumnie a potem w JBL-u he he,to było klepanie bitów na konsoli przez początkowego dj-a,he he same konie i nic więcej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zacniejsze firmy bralem na odsluch jesli chodzi o suba jak HK i wymiekly przy relu i velodyne wiec nie bardzo sens wiecej cokolwiek pisac w tym temacie..
 

shogun990

New member
Musze się rozeznac w cenach i ewentualnie przeanalizowac czy jestem w stanie uzbierac taka kwotę W domu zawsze się znajdzie coś co uszczupli skarbonke ;-) dzięki za opinie są bardzo przydatne

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No cóż...mogę tylko potwierdzić co napisali koledzy odnośnie REL T5. Mam go na 15mkw i spokojnie starcza nawet w kinie. Podgłoszony na subie godz. 10-ta, i wyciszony w ampli na -5dB. Przy podłączeniu wysokopoziomowym ponoć jeszcze lepiej gra, więc o moc bym się w kinie nie martwił. Jest niewielki, ładny i ustawny, nie szpeci wyglądem. Bas szybki i kontrolowany. Oczywiście po wygrzaniu bas staje się jeszcze lepszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokaldnie sub lubi pograc tak zeby membrana miala dore wychylenia jak ja to sobie tlumacze:) a przy tym juz i bedzie odpowiednio szybko reagowala...
 

shogun990

New member
Dzięki za pomoc Już pisałem do blackninja ze będę zbierał na jakiegoś rel'a może się uda t5 Troszkę to potrwa ale myślę że warto poczekać ;-)

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
 

rajqu

New member
A nie lepiej w cenie Rela zrobic sobie cos samemu? Masz watek moj i zobacz ile w tym jest frajdy a efekt jest taki ze Rel jest przy tym subie to tania popierdolka z marketu. Ogolny kosztorys wyjdzie w Cenie wlasnie Rela T 5

ups nie moge podac linka ale jak wejdziesz na forrum diyaudio znajdziesz mnie na samej gorze jako sub na Daytonie
 
Do góry