Subwoofer pod półką i TV drgania

Gunner15

New member
Witam. Piszę z pytaniem, mam TV zawieszony na ścianie na specjalnym wieszaku (odstaje tylko 2cm od ściany) i pod nim jest podwieszona również na ścianie szklana półka. Czy leżący na samym dole na podłodze subwoofer możę wywoływać jakieś drgania, które mogłyby poluzować półkę lub TV? Proszę o odp. Pozdrawiam i dzięki z góry! :)
 

copperman

New member
Witam.Jezeli montaż jest solidny, to nie ma takiej możliwości. Postaw subwoofer na kolcach,to odizolujesz go od podłogi. Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do poluzowania półki czy wieszaka z TV to bez przesady, jak jest dobrze przykręcona to nie powinno być problemu. Przecież nikt nie robi trzęsienia ziemi w pokoju i nie daje suba na full. Dla mnie sub ma wspomagać najniższe pasmo w kolumnach a nie wybijać się ponad nie. Co innego drgania i rezonans które mogą być przenoszone na to szkło. Sub to jest takie dziadostwo że nie ustawia się gdzie nam wygodnie tylko tam gdzie gra najefektywniej, gdzie bas będzie najlepszy i nie wprawia w drgania wszystkiego co stoi w pokoju. Niejednokrotnie ludzie z subem biegają cały dzień po pokoju szukając najlepszej lokalizacji:) No, inna sprawa to że w naszych warunkach mieszkaniowych stawia się go jednak tam gdzie mamy na to miejsce, bo przecież nikt nie postawi na środku pokoju, bo np. tam gra najlepiej. Musisz przetestować to ustawienie i posprawdzać czy na wyższej głośności nic nie będzie rezonansowało. Nawet nie chodzi o półkę czy wieszak ale że drgania mebli-stolika mogą być denerwujące dla ucha przy oglądaniu filmu czy słuchaniu muzyki. Ja u siebie mam tak że jak stanę metr od miejsca odsłuchowego to bas aż mnie zatyka a w miejscu odsłuchowym jest dobrze ale nie tak jak metr obok. Więc wszystko zależy od akustyki i umiejscowienia suba. Teoria swoją drogą a praktyka swoją:)
 
Do góry