Subwoofer Klipsch sw450 czy klipsch sub12

Lobit

Member
Witam. Jak w temacie który lepszy i lepiej spełni swoją rolę w kd pokój 22m2 ale ściany będą wygłoszone więc wychodzi 19m2.
Obecnie jest sw450 gra całkiem ładnie a czytając trochę o salkach kinowych to niektórzy polecają dwa suby nawet w instrukcjach klipscha można znaleźć info o montażu więcej jak jeden. Czy zamiana ma sens w takim metrażu albo dokupienie sub12 do obecnego sw450?
Pokój 3.6x5.9 [3.3x5.6] amplifier denona 4803.
 

maro18

New member
Wg mojej wiedzy teoretycznej z internetu nie popartej własną praktyką zdecydowanie lepiej spisują się 2 subwoofery ale powinny być identyczne. Główną zaletą jest wyrównanie górę i dolow natężenia dźwięku w prawie całym spektrum częstotliwości subwoofera. To nie jest tak ze tak się dołoży drugi subwoofer to ma się 2 razy mocniejszy bas ale bardziej precyzyjny i kontrolowany. Poza tym przy jedynie subie jest niewielki obszar dobrego basu w pokoju. Przy dwóch obszar się znacznie zwiększa (co ma szczególne znaczenie w KD). Podobno dołożenie kolejnych 2 subow juz tak nie poprawia brzmienia. Są też opinie ze przy dwóch subach nie trzeba się aż tak meczyc z adaptacja akustyczna (szczególnie ważne przy małych pokojach)
 

Lobit

Member
Tak już doczytałem i nawet odwiedziłem temat usera bipo jak się nie mylę, też sobie zafundował dwa suby i z jego relacji wynika że lepiej dwa takie same.
Tak reszta też klipsch front f20 central c10 surroundback b20 i mam jeszcze mission 77ds jako surround. Myślałem jeszcze nad wymiana c10 na c20 albo dokupienia drugiego c10 i zrobienie jednej większej obudowy na wzór r34c.
 
Do góry