Subwoofer JBL E150p pytanie o jego skuteczność.

Whiplash

New member
Bez reklam
Czesc, sprawa przedstawia sie nastepujaco:

Od wczoraj posiadam w/w subwoofer i kombinuje na wszystkie strony aby ustawic go najlepiej jak sie da. Wzmocnienie suba w amplitunerze - 0.0db i pokredlo suba na 50% = gra tak cicho ze trzeba przystawic ucho aby cos bylo slychac. Dopiero podbicie amplitunerem na +12db (max) i podkrecenie suba z tylu na ok 75% daje efekt satysfakcjonujacy, czyli czuc go podczas wybuchow czy ogladaniu koncertow.

Panowie jak sprawa przedstawia sie u was, tez musicie tak podkrecac ? Jak slysze teksty ze sub rusza calym pokojem przy podkreceniu na 50% to zastanawiam sie czemu u mnie jest inaczej.

Testowane na ustawieniach:
-fronty,centrum,surround na small 80hz
-fronty large (LFE+Main), centrum, surround na 80hz
Odleglosci poszczegolnych kolumn ustawione dokladnie.

Panowie nikt mi nie pomoze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ważne jest ustawienie Suba.
Postaw go w rogu bedzie silniejszy ale mniej kontrolowany bas.
Do tego zależy gdzie masz miejsce odsłuchowe, jeśli na środku pokoju to najgorzej tam słychać bas.

Poeksperymentuj z ustawieniem suba.

Miałem ten model przez niemal tydzień na testach i potrafił nieźle dmuchnąć.

Sprawdź też kabel, jeśli jest słabej jakości to też ma znaczenie.

No i akustyka pomieszczenia, jeśli to "nowoczesne", ascetycznie urządzone pomieszczenie to też ma znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
U mnie jest podobnie jak u kolegi, tylko że ja mam suba Koda 1000. Jak się go nie podkręci w ampli na maxa to nie przebija basu z kolumn.

Kabel jakim jest podłączony to dodany do zestawu (cienki jak d*pa węża). Jaki warto kupić w sensownej cenie?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Juz eksperymentowalem z ustawieniami w ampli, jesli chodzi o fizyczne ustawienie to nie bardzo mam mozliwosc(maly pokoj a sa meble kanapa TV stol) Budownictwo nie nowoczesne, raczej wczesny Gierek :mrgreen:

Kabel mam Y KODY od blackninjy, wyglada na konkretny bardzo gruby i ladnie wykonany.

KD mam ustawione w ten sposob:

Kanpa ustawiona jest przy scianie, na przeciwnej scianie stoi TV i 2 kolumny. Na scianie laczacej stoi sub skierowany glosnikiem w strone pokoju (pomiedzy TV i kolumnami a kanapa).

Tzn. nie zaprzeczam ze potrafi dmuchnac konkretnie tylko zastanawia mnie dlaczego trzeba wszytko dosc sporo rozkrecic. E150 ma 150w wzmacniacz moze to niezbyt duzo na 16m2 dosc wysokiego pokoju. ES150 pamietam gral glosniej ale on ma 300w...

Gdzies slyszalem ze denony potrzebuja czulych subwooferow bo maja wyjscie slabe czy cos takiego, prawda to? Wydaje mi sie ze amp. n ie ma nic do rzeczy bo przeciez wysyla tylko sygnal.

Kolejne testy i obserwacje, duzo zalezy od plyty. Koncert 5.1 subwoofer gra wystrczajaco glosno, nastepnie wrzucilem 007 na DVD i Blu ray to podczas eksplozji szyby w meblach sie odzywaly i musilem go przyciszyc. Zauwazylem tez ze E150 ma tak wyskalowany regulator glosnosci ze do ok 60% nic sie prawie nie odzywa a potem doslownie ruszymy 2-3 mm i juz jest glosny.

Skala glosnosci jest zaznaczona za pomoca 6 kropek. Pierwsza kropka to min ostatnia to max. Ja mam pomiedzy 4 a 5.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry