Subwoofer Jamo kontra Klipsch... znajdź różnicę :)

rabit

Active member
Bez reklam
112 różnią się basrefleksem. W jednym szczelina jest z przodu, w drugim z tyłu. Oczywiście także kolorem obudowy i membrany. Prawie tak, jak w motoryzacji. Suzuki SX4 poprzedniej generacji i Fiat Sedici, były produkowane w tej samej fabryce w Esztergomie, i różniły się tylko atrapą, a nie raz słyszałem, że jednak Suzuki jest na pewno lepszym samochodem.
Konkluzja: Jeżeli ktoś ma/podoba mu się jak gra Klipsch w tych modelach które podałem, a Jamo kategorycznie skreśla, to chyba jest z nim coś nie halo.
Powoli rozglądam się za subwooferem jedynie do kina, najlepiej w WHG i nie chcę wydać za dużo, więc wpadł mi w oko J110/112, ale po lekturze polskich for, byłem zaskoczony jak ludzie "jadą" po Jamo. Myślałem że odpuszczę, ale po lekturze zachodniej, przejrzałem na oczy. Dlatego na odsłuchu też będę chciał mieć J110/112.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czytałem że kupiłeś. Niezły klocek. :) Dalej masz go w dualu z Jamo? U mnie muszę go postawić między przednimi kolumnami i mieć nadzieję że Audyssey XT32 w Denonie, dobrze go wpasuje w pomieszczenie. Tak więc aspekt wizualny też jest ważny.
I najważniejsze, nie chcę burzenia ścian a tylko słyszeć najniższe rejestry. Wiem,wiem... inny jestem :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rabit, to bardzo zbliżone konstrukcje, co wcale nie oznacza, że zagrają identycznie.
Trzeba by było zweryfikować czy głośniki w tych subach są takie same i czy jakość elektroniki jest dokładnie taka sama. Może być tak, że np. Jamo korzysta z gotowego projektu wzmacniacza Klipsch ale wkłada gorszej jakości podzespoły (elektrolity itp.). Pomijam już fakt przeniesienia w Jamo Bass refleksu na tylną ścianę, co akurat u mnie powodowałoby dudnienie. Najlepszą metodą jest wypożyczenie obu subów i sprawdzenie na własnej skórze. Jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać :D
P.S. Mnie wizualnie nawet bardziej się Jamo podoba :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, dalej w dualu z jamo i szczerze nie wiem czy chcialbym miec dwa monolithy lub dwa jamo. Oba suby to calkiem inne glosniki. Jeden gra slabo ale bardzo szybko a drugi wolno alr z impetem. Dwa razem sie
dogaduja. Najgorsze jest to ze i w jednym i w drugim nie da sie juz galki glosnosci przekrecic "na mnien" jamo ustawiony jest prawie na zero a BK prawie na zero.

Co tam kiedys slyszalem nowe klipsche SW maja cos tam na ceramice w porownaniu do starszego modelu RS i to niby robi furrore. Nie wiem czy jamo tak ma, testow powyzej nie czytalem.

Rabit:
Wyszukaj w powyzszych testach Jamo i Klipscha wyraz "Cerametallic" zobaczysz roznice.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Myślę że wszystkie te płytki, wypuszczane są z jednej taśmy produkcyjnej w Chinach i prostsze/tańsze jest użycie tych samych komponentów. Oczywiście mogę się mylić, ale przy wszechobecnym cięciu kosztów, raczej obstawiam tą wersję.
Będę musiał sprawdzić na własne uszy. Szczególnie że Jamo pasuje mi kolorystycznie. Ale jak nie podejdzie dźwiękowo, to będę lakierował inny, tak jak Bipo. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Myślę że wszystkie te płytki, wypuszczane są z jednej taśmy produkcyjnej w Chinach i prostsze/tańsze jest użycie tych samych komponentów. Oczywiście mogę się mylić, ale przy wszechobecnym cięciu kosztów, raczej obstawiam tą wersję.
Będę musiał sprawdzić na własne uszy. Szczególnie że Jamo pasuje mi kolorystycznie. Ale jak nie podejdzie dźwiękowo, to będę lakierował inny, tak jak Bipo. :)

Ps. Zedytowalem poprzedni post.

Wpisz w obu tych testach Jamo i Klipsch wyraz "Cerametallic" zobaczysz roznice. I z tego co kojarze po rozmowach ze sklepem audio, wlasnie ta ceramika robi efekt.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Może tak być jak napisałeś. Aczkolwiek wiesz jak jest z bełkotem marketingowców. Np Jamo: "Wszystko to przez połączenie odznaczającej się dużym wychyleniem membrany głośnika niskotonowego wykonanej technologią Injection Molded Graphite (IMG) z technologią Hard Conical Cone." Ciekawe czy miedź lepsza, czy może grafit? A tak na poważnie, myślę że te dwie membrany, mogą również być z tego samego materiału, tylko inaczej lakierowane/nazwane. No nic. Gdybać to ja sobie mogę a i tak wiemy dobrze, że najważniejszy odsłuch. Mam nadzieję że na początku przyszłego roku znajdę trochę wolnego czasu i odsłucham parę konstrukcji. Tak jak pisałem wcześniej, Jamo mi bardziej pasuje do setu, ale na pewno nie będę kupował gorzej grającego głośnika.

Edit.
Super że udało Ci się wreszcie dopiąć swego i masz dźwięk taki jak chciałeś. Z mojej strony gratulacje. Choć pewnie niejeden powie, że taki zestaw nie może współgrać. Bo jak szybkość ze ślamazarnością. Dlatego mówię, że trzeba posłuchać na własne uszy i zestawić secik dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
ależ mi porównanie

różnią się tylko głośnikami a wzmacniacze niemalże identyczne

bez sensu porównanie

to tak samo jak byś porównywał kolumny z basami 2x17cm i M-audio i Monitor Audio , oba modele mają "niby" te same wymiary jak i głośniki , natomiast różnią się jakością samego głośnika a moga być podłaczone pod ten sam wzmacniacz :p

bez sensu porównanie , wykorzystują tylko te same drobre wzmacniacze i pewnie takich przypadków bedzie więcej
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli mors111 jesteś pewny, że to nie te same głośniki siedzą w tych subach? Masz jakieś info? A może tylko wierzysz marketingowcom? Bo miedziany kolor gra lepiej niż srebrny...
Traktuję ten wątek zdroworozsądkowo, i nie mam zamiaru z nikim drzeć kotów. Po prostu ciekawi mnie fakt, znienawidzenia firmy Jamo względem Klipscha.
Niestety dla mnie, słyszę różnicę w kablach i nie powinienem się dziwić, że Jamo gra inaczej niż Klipsch, ale...
 

GleNinja

New member
No tak już jest z Jamo - że jest niedocenianą firmą - dlaczego? bo tak
dlaczego gorsza od Klipscha? bo tak musi być...
jak wybierałem kolumny frontowe - troszkę się nasłuchałem i wybór padł na Jamo C97.
Kilku kolegów - nawet z tego forum - troszkę psioczyło, że to słaby wybór itd.

Ale tak to już jest z marketingiem i opowieściami od kolegów - przekazywanych dalej jak tasiemce :)

Dwóch moich kumpli - przyszło posłuchać jak to u mnie gra. jeden ma JBL drugi Wharfedale. Chyba troszkę ich zaskoczył dźwięk z Jamo C97 - bo przestali gadać - co ja to za badziewie kupiłem :)

Co do subów
Ponieważ miałem już Jamo - chciałem też mieć suba z tej firmy
Długo czekałem, żeby ich razem posłuchać - i udało się
Moim zdaniem Klipsch R12 niżej schodzi niż Jamo J110 - po drugie, wyszedł mnie taniej -
Sprawdzałem go tylko przy filmach - bo do muzyki wystarczy mi bas z kolumn.
Ale jestem ciekaw - twoich spostrzeżeń, czy będą takie jak moje - czy jednak będzie inaczej :0
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Czyli odsłuch w domu konieczny.
Natomiast uważam że Klipsch strzeliłby sobie w kolano montując te same podzespoły w dwóch produktach sprzedawanych w różnej cenie.
Myślę że jakieś różnice są, choć jak duże to tylko odsłuch wychwyci (lub nie ;))
 

rabit

Active member
Bez reklam
GleNinja, szkoda że nie porównałeś R12 z J12. Wtedy byłyby takie same rozmiary przetworników i może miałbyś komplet. :) Choć przy odsprzedaży na pewno będzie prościej z Klipschem. Ogólnie bardzo ładnie prezentują się Twoje C97. Jak grają tak jak wyglądają, to tylko się cieszyć. :)

Donsalieri, myślę że odsłuch można przeprowadzić nawet w salonie audio. Różnicę będzie na pewno słychać, a o to mi najbardziej chodzi. Jeżeli będzie tak, że Klipsch zagra lepiej w salonie, to znaczy że się myliłem i jednak są różnice w budowie tych subów. Ważne aby porównywać R10 do J10, R12-J12, R110-J110 i R112-J112. Choć Jamo i Klipsch w modelach 110 i 112, moga grać inaczej, ze względu na inaczej umieszczony port basreflexu.
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
rabit :)

mówiąc o zestawie kolumn - to troszkę źle chyba popatrzałeś :)
J12 to zwykłe drewienko z napisem Jamo.

Żeby wzorniczo pasowało do serii C9- to musiało być coś z J110 lub J112.
J112 - cenowo dużo drożej, więc porównywałem z J110- gdzie cena była zbliżona

Będziesz miał chwilę - zobacz na alleDROGO J12 i J110 i jeszcze na moje C97 :)

Co do różnic w budowach itd - nigdzie nie znalazłem zdjęć środków tych subów- co tam dali i jak wykończyli. Sugerowałem się swoim uchem, i opiniami branżowców - że Klipsch jakościowo lepszy - oczywiście tak być nie musi, ale coś wybrac trzeba było :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dlatego dałem testy tych subów w pierwszym poście. Są tam "bebechy" i Klipscha i Jamo. Oczywiście wiem dobrze że do Twojego setu, lepszy byłby 110/112, ale według mnie, jeżeli kupiłeś R12, to szkoda że nie posłuchałeś bliźniaka J12. :D
 
Do góry