Subwoofer - jaki wybrać?

Który Subwoofer


  • Total voters
    0

mariozurek

New member
Kolumny-zestaw 5 głosników, w tym 2 głowne 2 tylne i centralny/ mam od starego Amplitunera SOny-danych nie pamietam chyba po 80 W -jestem w pracy wieczorem odczytam to napiszę 50% na 50% muzyka i kino
Mario
 

collider

New member
Bez reklam
Zaraz, zaraz to ty chcesz do tego ampka podłączyć jakieś leciwe plastiki od zintegrowanego zestawu? Dobrze zrozumiałem?
 

mariozurek

New member
Zaraz, zaraz to ty chcesz do tego ampka podłączyć jakieś leciwe plastiki od zintegrowanego zestawu? Dobrze zrozumiałem?
Witam
do tego zestawu miałem porzadne kolumny nie zadne plastiki lecz prawdziwe kolumny w obudowie drewnianej trójdrozne 5 szt kazda po 80 W-6ohm / oprócz tego mam kolumny /2szt Mildton 80 W 8 ohm, 2 kolumny JVC, 2 kolumny Magnata -3Way Loudspeaker System 75/150W 4 ohm 30-20000Hz/
więc mam przyzwoity jak mysle wybór i cos z tego wybiore a do tego potrzebuje dobrego suba i w tym temacie proszę o pomoc
Pozdrawiam
mario
 

siwek755

New member
Dużo w temat nie wniosę, teorią sypać nie będę. Z podanych wyżej modeli mam Kodę SW-1000. Jedyne co mogę powiedzieć - między SW-1000 a SW-1000 v2 różnic nie mogłem wychwycić, mimo dużej różnicy w BR. Wylicytowałem oba głośniki równocześnie i ciężko było mi zdecydować się, który sobie zostawić. Zostawiłem v2, bo jednak wizualnie w nowej wersji bass reflex jakoś wygląda, bo w poprzedniku to żal patrzeć.
 

Comret

Member
Dostałeś propozycję...
Tannoy TS-1001

Nie podałeś kwoty, nie podałeś wielkości pomieszczenia, nadal nie napisałeś modelu ampli...
... a więc odzew jest adekwatny.
 

janoos

New member
Witam
Podepnę się pod temat wyboru suba i proszę o pomoc. Obecnie mam amplituner Onkyo TX-SR508 i zestaw Heco Victa 501 5.0. Głównie film oglądany, pomieszczenie 20m2. Poproszę coś z dolnych półek cenowych, 500-600zł do przełknięcia a oczywiście im mniej tym lepiej, chociaż jeśli istotna różnica będzie to mogę nieco podnieść górną granicę.
 

janoos

New member
W sumie, po zastanowieniu zdecydowałbym się może na HECO VICTA SUB 251 A do kompletu, ewentualnie inne propozycje w zakresie cenowym 900zł?
 

AUGUSTO69

New member
zakup subwofera

witam,

Potrzebuję pomocy w zakupie subwofera do:
posiadam pokój 30 m kw . w kwadracie z dobrą akustyką,
sprzęt niskobudżetowy Yamaha 475 + BD 473 + kolumny kpl. PS 160
muzyka i kino po 50% w odsłuchu
szukam "dobrego" suba za rozsądne pieniądze np. SW500 ( za 1200 zł.), ale może coś tańszego byłoby godne uwagi.

z góry dzięki za konstruktywne uwagi.
 

pandoman

New member
Mam identyczny komplet jak AUGUSTO69 do tego tv samsung HU7500L i byłem już zdecydowany na Yamaha YST-RSW300, ale ten JBL Studio 250P mocno zbił mnie z tropu zwłaszcza jego wbudowany wzmacniacz, dlatego też który z nich będzie lepszy do odsłuchu efektów wysoko formatowych filmów blu-ray, mkv, 4k?
 
Ostatnia edycja:

AUGUSTO69

New member
ja się mocno zastanawiam nad YST-RSW500, generalnie ma dobre opinie.
A może ktoś się pokusi o porównanie JBL Studio 250P i YST-RSW500 ?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam identyczny komplet jak AUGUSTO69 do tego tv samsung HU7500L i byłem już zdecydowany na Yamaha YST-RSW300, ale ten JBL Studio 250P mocno zbił mnie z tropu zwłaszcza jego wbudowany wzmacniacz, dlatego też który z nich będzie lepszy do odsłuchu efektów wysoko formatowych filmów blu-ray, mkv, 4k?

A co ma 4k wspólnego z subwooferem :) .Pzdr
 

lugas

New member
Podepnę sie pod temat - chcę dokupić suba do dali zensor 5 i onkyo tx-nr636. Naturalnie chciałem wybrać e-12 f ale zastanawiam się, czy nie można kupić coś lepszego w tej cenie bądź coś porównywalnego za mniejsze pieniądze? Pomieszczenie 18m kw. , filmy z muzyką pół na pół.
Z góry dzięki za podpowiedzi!
 
Do góry