Subwoofer do zestawu 5.1

dreq02

New member
Witam, mam nie duży pokój około 14m2 w kształcie prostokąta. Wytłumiłem sobie, podłączyłem i rozstawiłem prawidłowo głośniki. Posiadam amplituner pioneer vsx-832. Głośniki przednie to infinity 81 mk2, centralny i tylne to koda 708. Tylne i tak grają efektami dźwiękowymi a center gra identycznie jak np magnat. Nie znalazłem ani jednej różnicy a się starałem, miałem głośnik wypożyczony na dwa dni. Wiem, że centralny ważny ale to co słyszałem to mnie jakoś nie powaliło i nie słyszałem różnicy (zestaw kody trafił się za darmo). Poszukuje niedużego subwofera do tego zestawu. W ampli można ustawić brak suba i mają grać lepiej przez to przednie kolumny ale wydaje mi się, że tych niskich tonów jest mało. Chciałbym zakupić jakiś nieduży subwoofer w granicy 300-500 zł (?). Dlaczego uważam, że sub coś da? Ponieważ niedawno miałem wzmacniacz pioneer a616, kolumny infinity zagrały pięknie z soczystymi niskimi tonami. ALe tu na amplitunerze już tak nie grają. A ciężki był wybór między wzmacniaczem a amplitunerem ale tego bardziej używam. Stąd osobny sub powinien coś wnieść. Z racji nie dużego pokoju szukam czegoś nie dużego. Może aby pasował do reszty i nie wprowadzać kolejnej firmy to koda sw 850/1000 chyba, że coś z infirnity jest ciekawego? Co polecacie?

Niestety całą boczna ściana to tv 75 cali głośniki i brakuje mi ściany na subwoofer. Stąd szukam skierowanego w dół aby postawić gdzieś go na boku. Wtedy powinienem nie umieć wskazać źródła dźwięku. A sub z głośnikiem centralny to już łatwiej zlokalizować i miejsce ma znaczenie. Tak mi się wydaje ale może się mylę??

Jest tyle tych głośników i nie umiem wybrać. Myślałem tez nad teufel k300sw ale z olx ktoś mi sprzątnął a był za 370 zł. Aczkolwiek do reszty głośników odstaje wyglądaem bo malowany jest jak piano black. Na to nie patrzę, ale jakbym miał do wyboru kilka dobrych to względy wizualne mogę rozważyć. Chciałbym coś kupić ale sam nie wiem co.
W załączniku zrzut pokoju.
 

Attachments

  • 1111.jpg
    1111.jpg
    105,4 KB · Wyś: 15
Do góry