Subwoofer do salonu 45m/kw

sharan1

Member
Witam.Czy subwoofer Velodyne CHT-12Q wystarczy do nagłośnienia salonu 45m/kw i wys 4,5m (przestrzeń otwarta) Czy może wybrać jakis inny.Budżet 3,5 tys zł.
 

sharan1

Member
No tak wyszło_Obawiam się,czy nie będzie za mały.ale te z wieksza moca sa dużo drozsze:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Możesz jeszcze oblukać jamo d6 sub 400w głośnik 38cm i obudowa zamknięta więc w muzie powinien też zagrać świetnie.Swego czasu ten sub kosztował 5 tyś a teraz połowę.
 

stecko21

New member
Witaj

Ja mam cos co może Cie zainteresowac:) A basu bedziesz miał az az:)
2x REL T5 zmieścisz sie w budżecie i jeszcze zostanie na sporo płytek.

pozdr,Artur
 

pejotpe

New member
Bez reklam
T5? Toż najmniejszy wśród serii T RELa. T1 wystarczy do wypełnienia basem 20m^2, ale maleńki T5, nawet w parze?
 

stecko21

New member
No własnie wystarczy:)
Przyznam ze tez sceptycznie na niego patrzyłem zwlaszcza ze wczesniej miałem velodyne cht15. Jest połowe mniejszy od velo a huczy az miło. Sam miałem plan wstawienia dwoch T5 do mojego pokoju ale jeden w zupełnosci daje mi przyjemnosc odsłuchu i dobrze meczy sasiada na dole:) Teraz smiga na głosnosci 4/10 i ciety jest na ok 50Hz.Pokój 18m2. Moze przez to ze te 8'' malenstwo ma dlugi skok cewki chociaż nie wiem jak to mas sie do wydajnosci. I jednak REL to firma która specjalizuje sie tylko w subach z niezłym doświadczeniem.

A dwa T5 to w sumie 16'' :) wiec łomotu sporo:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz dużą przestrzeń i bas musi być soczysty i pełny :
REL T3,
Kef XQ 60,
JBL L 8400
Klipsch Reference
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Stecko, rozmiar dwóch subów po 8 cali to nie 16 cali. Tego sie nie sumuje, a jezeli juz to pole powierzchni głośnika, czyli jesli juz to 2 suby po 8 cali dadzą ok. 11,3 cala. Podłączając 2 subwoofery raczej nie mysli sie o wiekszym basie, a juz o akustyce. mimo iz uwaza sie ,ze fale niskotonwe rozchodza sie bezkierunkowo, ale nie ot tu chodzi.

Tak wiec nie oplaca sie inwestowac w dwa po 8" a w jeden dobry 11-12"

POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
pewnie że tak - a 8 cali to może co najwyżej kurz wokół siebie zdmuchiwac a nie nagłaśniac tak duze pomieszczenie - przy 20 metrach kw. juz ma dosyć a niskiego basu nie zapewni nigdy

skok nie ma tu nic do rzeczy - to nie silnik w samochodzie....

rumburak polecił naprawdę świetny cen i jesli twierdzi ze kosztuje połowę ceny to juz naprawde godna uwagi propozycja - zejdzie nisko i ma sporo mocy a takze porządny głosnik - fakt że przydałoby sie go dociążyć jeszcze przez co tylko bas się poprawi
nie myslałbym nad niczym innym bo nie ma sensu
 

stecko21

New member
pkomp

Bez urazy ale wogóle slyszaleś tego suba? Zdziwiłbys sie jak on gra w prawie 20 m2 ... Nie kazdy 8'' sub gra tak samo. Moze sluchales jakis tanich jamo lub magnatow ale to nie ta liga co Rel.

Wierz lub nie ale ten 8'' gra niewiele gorzej niz moj stary velodyne cht15 tak 15'' glosnik. Oczywiscie mowie o moim pokoju ok 20m2. Velodyne pewnie by rozwinał skrzydla w duzo wiekszym pokoju ale w moim walil mocno ale rowniez buczal i ''przeciagał'' za bardzo. Nie dało rady go dobrze ustawic. Byl po prostu za duzy. Takze skoro jeden 8'' napedzi ok 20m2 to 2 x 8'' mozna by sprawdzic w 40m2 ...
 

BD

Member
Bez reklam
podobnie jest u mnie- MA bxw10 niewiele gorzej w KD jak JBL se250w (ma vol 40%, jbl vol 30%), bxw10 jak na taki maly sub, zejsciem i pierd..ciem w kinie na 20 m2 naprawde swoje robi a w stereo jest poezja czego chyba jbl nigdy nie doswiadczy.......
 

stecko21

New member
Dokladnie NAJWIEKSZY NIE ZNACZY NAJLEPSZY oczywiscie mowa o subie:))

A co do velodyne nie grał jakosciowo wcale lepiej tylko robił wiecej hałasu w pokoju a w stereo czy kinie nie tylko o to chodzi. Sub ma nadązać za muzyka a nie wybrzmiewac za długo itp.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Mniejszy sub (mała obudowa) musi mieć mocniejszy wzmacniacz niż duży głośnik zamknięty w dużym pudle, a to kosztuje. Ten REL nie wygląda na demona mocy przy swoich 125W... No, ale go nie słyszałem (a swój sub kupiłem ryzykownie bazując na opiniach z neta i... się nie zawiodłem)... Oczywiście większy sub z mocniejszym zapasem mocy wytworzy jeszcze większe ciśnienie akustyczne (ale 60kg z UK kosztowałoby majątek, bo standardowa paczka to tylko do 30kg)...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
panowie - MAŁA MEMBRANA NIE DA TEGO CO DUŻA i jest to fakt niezaprzeczalny - próbujecie zaprzeczyć prawom fizyki(pomija już jakość głośnika jego sprawność czy moc)

druga kwestia - słyszeliście o czymś takim jak AKUSTYKA bo widzę że nie bardzo.....podobnie jak częstotliwości pomieszczenia

stecko dlaczego nie nadążał za muzyką?bo pewnie duży powolny bassrefleks - budowa kolumn się kłania.....


wiem co mówię panowie - DUŻY MASYWNY MOCNY I ZAMKNIĘTY NA PORZĄDNYM GŁOŚNIKU - to warunki porządnego subwoofera
 

stecko21

New member
Przestan mi tutaj wklejac teksty z wikipedii tylko zacznij sluchac roznego PRAWDZIWEGO SPRZETU a nie badziewia a wtedy zmienisz zdanie. Mialem duzego suba i nie gral tak jak powinien i nie byl to zaden badziew tylko znana uznana marka.
 
Do góry