Subwoofer do kolumn Canton

stedke

New member
Witam. Posiadam zestaw kolumn Canton GLE 470.2, 410.2 i 455.2. Teraz myslę o dokupieniu subwoofera. Widziałem róźne w ofertach, pewnie decydowałbym się na jakiegoś Cantona, pytanie tylko - którego?. Mój salon ma ok. 5 m długości i 4 szerokości, zaś kwota jaką mogę dać to max 2000 zł. - oczywiście im mniej tym lepiej. I jeszcze jedno - amplituner Yamaha RXV 667 i Blue ray Sony BDP S470. Z góry dziękuję za wszelkie porady.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mogę polecić subwoofery Velodyne lub Rel T5. Rel to sub zamknięty, czyli w muzyce się sprawdzi. Trochę cena może przekraczać budżet ale sprzęt wart każdej złotówki
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolega Krzysiek dobrze radzi, jak chcesz jeszcze taniej to pomyśl o Jamo Sub650. Może będę go miał w domu do porównwnia z moim Velkiem ale nie obiecuję, w granicy 1500zł to ponoć super alternatywa. Sam jestem ciekaw jak spisuje sie obudowa zamknięta w połączeniu z 12' głosnikiem
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Ja mogę polecić subwoofery Velodyne lub Rel T5. Rel to sub zamknięty, czyli w muzyce się sprawdzi. Trochę cena może przekraczać budżet ale sprzęt wart każdej złotówki
cena na T5 mieści się spoko w 2 koła,ale ja bym wypożyczył T5,i T7 do pokoju i porównał.może ci być w T5 za mało czadu no ale T7 tysiaka więcej,ale warto spróbować.
 

stedke

New member
Hmm. a powiedzcie mi jedną rzecz: czy nie będzie żadnych problemów ze sprzętem jeśli sub będzie innej firmy niż canton? Przyznam że się w ogóle na tym nie znam i do tej pory myślałem, że najlepiej łączyć głośniki tej samej firmy
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nie będzie,wręcz przeciwnie,będzie lepiej niż ten Canton.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

locutus23

New member
mam cantona 490,1 i suba od JBL ES150 gra pieknie 1100zł jak chcesz ogromną ilosc basu jest wersja ES250 za 1599 zł masakryczny sub
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam. Posiadam zestaw kolumn Canton GLE 470.2, 410.2 i 455.2. Teraz

Tez zastanawiam sie nad tym zestawem. Mozesz powiedzeic jak sie sprawuje? Szczegolnie interreuje mnie jakie efekty przynoszą scienne 410.2. Jak masz je rozmieszczone, z tyłu czy po bokach? Jak to sie mam do efektow w kinie?

Pozdrawiam
 

stedke

New member
Cantony sprawują się bardzo fajnie. Głośniki 410.2 mam ustawione w zalezności od potrzeb - generalnie z boku i delikatnie przesunięte do tyłu względem głowy. Gdy oglądałem Władcę Pierścieni, to efekty były znakomite. Polecam.
 

adamllca

New member
Bez reklam
rel t5 napewno mocy mu nie braknie w 20metrach nawet w 25. To zależy z jak grającymi frontami będzie współpracował . Jakość muzyki świetną wykonania również . szybki sub dobrze się komponuje i nie jest w tyle za frontami w dolnych rejestrach nagrań.
 
Do góry