Subwoofer do kina pylon 5.0

skizzo

New member
Hej,


Jakiś czas temu wybierałem kino domowe, (link do tematu) wybór padł na Pylon Sapphire 25 oraz Onkyo 676. Teraz powoli myślę o dokupieniu jakiegoś budżetowego subwoofera, jednak w filmach zwłaszcza gdy nie słucham głośno, tego basu trochę brakuje. Chociaż widzę potencjał w głośnikach bo dużo zależy od filmu, niektóre potrafią pokazać naprawdę fajne efekty, ale to przy głośniejszym słuchaniu.


W międzyczasie to co nowego za telewizorem i frontami (pod skosem) doszła mata piramidka grubości 5cm oraz konsola pod telewizor xbox one s ;) Na ceneo widzę, że dość popularny Magnat Monitor Supreme Sub 302A, chociaż na forum różne opinie. Nie chciałbym wydawać więcej niż 1000zł, biorę też pod uwagę że mam sąsiada więc też z tym basem trzeba trochę ostrożnie.[


Generalnie dwa pytania


  • jaki subwoofer?
  • czy warto rozważać zakup jakieś używki?
  • czy postawienie go obok frontów będzie ok. Myślę postawić go z lewej lub prawej strony obok kolumn?
salon-7-8x3-2m.jpg
P.S przekreślonej szafki już nie ma w salonie ;)
 
Ostatnia edycja:

skizzo

New member
Salon ma około 3,2x7,5m czyli mniej więcej 24m2 z tym ze w prawym dolnym rogu aranżacji są otwarte schody w dół do wiatrołapa o powierzchni 1,4x2,5m
 

skizzo

New member
hmm Klipsch R-100SW około 1500zł więc jedyne co pozostaje to szukanie używki.

Kupowanie używanego subwoofera jest dobrym pomysłem? Takie głośniki nie są bardziej narażone na zużycie czy nieodpowiednie wykorzystanie przez kogoś kto się chce zemścić na swoich sąsiadach? ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
hmm Klipsch R-100SW około 1500zł więc jedyne co pozostaje to szukanie używki.

Kupowanie używanego subwoofera jest dobrym pomysłem? Takie głośniki nie są bardziej narażone na zużycie czy nieodpowiednie wykorzystanie przez kogoś kto się chce zemścić na swoich sąsiadach? ;)

Ja swojego kupiłem używanego w idealnym stanie - taki pozostaje do dzisiaj ;)
 

skizzo

New member
Jeszcze pytanie czy glosnik niskotonowy może grać "w bok kanapy" tak jak to jest na zdjeciu (2) czy musi mieć więcej przestrzeni?


Jeszcze sobie przygotowałem takie zestawienie bo Klipsch ma kilka tych glosników i nie do końca się mogłem w tym połapać



Untitled.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry