Subwoofer do kina domowego

GrzechuPOL

New member
Witajcie,
Potrzebuje porady :) Proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post.

Mam zestaw kina domowego:
Onkyo TX-NR646
Zestaw głośników Taga Harmony TAV-606 Special Edition
Przeznaczenie kino domowe i trochę muzyki - nie jestem audiofilem :) a raczej domowym amatorem :)

zamierzam dokupić subwoofer do max. 1500 zł.
Zastanawiam się nad Klipsch R-10SW lub R-12SW.

Zestaw będzie grać w pokoju 12 m2 w przyszłości ok. 20-25m2.
Osobiście lubię ciepły bass, który daje "czadu" w scenach akcji. Nie jestem przekonany do tych powyżej, gdyż mają bass reflex z tyłu a ja chciałbym dosunąć subwoofer do ściany, biorąc poprawkę kilku cm na kable - czy to wystarczy?
Jak sobie te subwoofery dadzą radę? Czy sąsiedzi nie będą mnie regularnie odwiedzać? :)
 
KLIPSCH SW-110
Klipsch R-110SW
Te mają BR z przodu.
Jeśli zaś chodzi Tobie o muzykę i bass to obudowa zamknięta suba lepiej zagra, np.Rel lub Sumiko tak czy siak subwoofer potrzebuje przestrzeni do "oddychania" i czy z przodu czy z tyłu BR jest to i tak musisz zrobić miejsca.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Killarmy

New member
Na ten metraż 110sw powinien się sprawdzić (spokojnie do 1500 go dostaniesz), ja mam 112sw na większej powierzchni a i tak jest "skręcony". Oba mają BR z przodu, idealnie do ściany go nie dosuniesz ale na pewno bliżej niż sub z wylotem z tyłu.
 

GrzechuPOL

New member
Na ten metraż 110sw powinien się sprawdzić (spokojnie do 1500 go dostaniesz), ja mam 112sw na większej powierzchni a i tak jest "skręcony". Oba mają BR z przodu, idealnie do ściany go nie dosuniesz ale na pewno bliżej niż sub z wylotem z tyłu.

Dzięki za odpowiedzi, ale mam wrażenie, że trochę modele się mylą:
BaliGdynia zaproponował dwa modele:
1. Klipsch SW-110 - cena ok. 1499 zł wg. ceneo
2. Klipsch R-110SW - cena ok. 1799 zł wg. ceneo.
Killarmy piszesz o 110SW, który nie kosztuje ok. 1500 zł., więc podejrzewam, że miałeś na myśli SW110? Niby drobna różnica w nazwach, a dwa różne modele. Chyba, że znasz sklep w którym sprzedają za 1500 to chętnie poznam namiary.
Swoją drogą ten droższy jest płytszy. Jak dla mnie te parę cm stanowi różnicę. Szkoda tylko, że przekracza mój budżet :?
 

Duduk

New member
A ja mam 21m2 pokój i jestem mega zadowolony z Focala CUB3 - 1200 zeta.
System mój to obecnie 2.1 - 2 fronty + ten sub .
 

GrzechuPOL

New member
Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale :)
Zakupiłem subwoofer KLIPSCH R110SW w doskonałej cenie u blackninja. Faktycznie cena zaproponowana była bezkonkurencyjna. Dodatkowo warto zauważyć co bardzo ważne, że blackninja daje polską gwarancję. Warto o tym wspomnieć, gdyż mało kto wie, że towaru sprowadzanego z państw UE w wielu przypadkach nie da się zareklamować w polskim serwisie, a wielu sprzedawców na ten temat milczy. Rzecz tyczy się np. sprzętu Onkyo. Proponuję sprawdzić przed zakupem czarną listę sprzedawców: Onkyo - News » Aktualności » Stop nieautoryzowanym sprzedawcom Onkyo!
Ja niestety kupiłem amplituner Onkyo TX-NR646 u sprzedawcy z Poznania, ale w ramach 14 dni odesłałem go. blackninja również dał mi dobrą cenę na model nowszy Onkyo TX-NR656. Dla tych, którzy się wahają pomiędzy jednym a drugim modelem zdecydowanie polecam ten nowszy 656. Z racji, że miałem okazję testować obydwa ten nowszy jest bez porównania lepszy.
Dzięki za rady. przydały się :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale :)
Zakupiłem subwoofer KLIPSCH R110SW w doskonałej cenie u blackninja. Faktycznie cena zaproponowana była bezkonkurencyjna. Dodatkowo warto zauważyć co bardzo ważne, że blackninja daje polską gwarancję. Warto o tym wspomnieć, gdyż mało kto wie, że towaru sprowadzanego z państw UE w wielu przypadkach nie da się zareklamować w polskim serwisie, a wielu sprzedawców na ten temat milczy. Rzecz tyczy się np. sprzętu Onkyo. Proponuję sprawdzić przed zakupem czarną listę sprzedawców: Onkyo - News » Aktualności » Stop nieautoryzowanym sprzedawcom Onkyo!
Ja niestety kupiłem amplituner Onkyo TX-NR646 u sprzedawcy z Poznania, ale w ramach 14 dni odesłałem go. blackninja również dał mi dobrą cenę na model nowszy Onkyo TX-NR656. Dla tych, którzy się wahają pomiędzy jednym a drugim modelem zdecydowanie polecam ten nowszy 656. Z racji, że miałem okazję testować obydwa ten nowszy jest bez porównania lepszy.
Dzięki za rady. przydały się :)
646 i 656 różnią się tak mocno brzmieniem czy funkcjami?
 

GrzechuPOL

New member
646 i 656 różnią się tak mocno brzmieniem czy funkcjami?

Na wstępie napiszę, że nie jestem audiofilem :) Różnicy w jakości dźwięku nie zauważyłem, jednak trzeba zaznaczyć, że miałem okazję testować model 646 przez jakieś 3-4 dni.
Co do jakości dźwięku mogę powiedzieć, że jeśli słucha się muzyki w trybie stereo dźwięk zdecydowanie lepiej brzmi niż w pozostałych trybach, zauważam to nawet ja :)
Różnice zauważalne są jednak w budowie i tu jest przepaść technologiczna pomiędzy 646 a 656 na korzyść tego drugiego.
Model 656 nie posiada np. wyjścia na czujnik podczerwieni do pilota. W moim przypadku mogło to mieć znaczenie, gdyż docelowo zamierzam zamknąć amplituner w szafce. Jednak jak zauważyłem pilot działa znakomicie i to co lubię najbardziej nie trzeba nim specjalnie wcelować w urządzenie. U mnie działa kiedy celuje nim również w przeciwnym kierunku.
Skoro jesteśmy przy pilocie to kolejna rzecz, która zniechęcała mnie do modelu 656. Z początku z przyzwyczajenia do starych pilotów Onkyo uważałem, że zdecydowanie są wygodniejsze te bardziej rozbudowane. Nic bardziej mylnego. Pomimo uproszczenia pilot sprawuje się doskonale i nic mu nie brakuje. Teraz nawet jestem zdania, że to zdecydowania lepszy układ.
Kolejną kwestią są gabaryty urządzenia. Model 646 jest niższy i szerszy a model 656 wyższy i węższy to dla niektórych może mieć znaczenie.
W modelu 656 cechuje większy i czytelniejszy wyświetlacz niż w modelu 646. W 656 oprócz wyraźniejszego wyświetlacza pojawia się również graficznie informacja i układzie głośników jaki jest aktualnie w użyciu np. 5.1. czy stereo.
Samo oprogramowanie to także przepaść technologiczna. Menu ustawień jak i np. Spotify w modelu 646 to spora pikseloza i brak grafiki trochę przypomina Total Commandera sprzed lat natomiast w modelu 656 to już dosyć przyzwoita grafika ze zdjęciami aż przyjemnie słucha się Spotify kiedy na tv jest przyjemna grafika, oczywiście można słuchać bez włączonego tv ;-)
Z tego co słyszałem w modelu 656 jest również poprawiona obsługa sieci. Mogę napisać tyle, że u mnie działa bez przeszkód. Chociaż zdarzyło mi się, że parę razy amplituner przywiesił mi się na Spotify i trzeba było go zrestartować, jednak wydaje mi się, że po jednej z ostatnich aktualizacji problem się już nie pojawił.
Aha i dosyć istotna kwestia co do optymalizacji dźwięku. Z tego co czytałem oprogramowanie i mikrofon w modelu 656 do kalibracji zdecydowanie lepiej działa niż w modelu 646.
 
Do góry