Subwoofer do 2000PL stereo + KD???

Przemcio73

New member
Witam. Poszukuję suba w cenie do 2kpl, który spełniłby swoje zadanie przede wszystkim w stereo ale również w KD. Myślałem o tannoy ts8 oraz o dali concept sub... Słucham głównie rocka i jazzu (progresywnego). Zastanawiam się nad zmianą sprzętu tylko pod stereo. Wszystko do tej pory śmiga na :( dvd denon 1930 i ampli też danonka:D 1705 i chyba brakuje mi dobrego dźwięku stereo. Doradźcie coś.
pozdrawiam
Aha, fronty to harpia acoustic gaetano (piękna jak dla mnie góra)
 
Ostatnia edycja:

navy

Member
Harpia Acoustics Gaetano to dobry wybór i rzadkość. W opraciu o te kolumny możesz spokojnie rozbudowac swój system. Pomyśl jednak o wymianie tych Denonów. Rozumiem, że Twój pokój nie jest zbyt duży jeżeli Gaetano to Twoje bazowe kolumny. Jeżeli rzeczywiście masz pokój np 15m2 to spróbuj subwoofera Monitor Audio Radius 360. Kosztuje ok 2000 PLN, nie jest za duży i do muzyki nadaje się doskonale. Będzie jednak problem z odsłuchem, bo sklepy Elekrtyczna Pomarańcza (dystrybutor Monitor Audio) nie wypożyczają sprzętu na odsłuch w domu (!!! ale wiocha !!!). Nie znam Tannoy TS8 ale Dali Concept sub to wielkie pudło, raczej do dużych pomieszczeń. Tak, czy inaczej ważna jest wielkość pokoju i oczekiwane przez Ciebie cechy subwoofera.
 

Przemcio73

New member
navy napisał:
Harpia Acoustics Gaetano to dobry wybór i rzadkość. W opraciu o te kolumny możesz spokojnie rozbudowac swój system. Pomyśl jednak o wymianie tych Denonów. Rozumiem, że Twój pokój nie jest zbyt duży jeżeli Gaetano to Twoje bazowe kolumny. Jeżeli rzeczywiście masz pokój np 15m2 to spróbuj subwoofera Monitor Audio Radius 360. Kosztuje ok 2000 PLN, nie jest za duży i do muzyki nadaje się doskonale. Będzie jednak problem z odsłuchem, bo sklepy Elekrtyczna Pomarańcza (dystrybutor Monitor Audio) nie wypożyczają sprzętu na odsłuch w domu (!!! ale wiocha !!!). Nie znam Tannoy TS8 ale Dali Concept sub to wielkie pudło, raczej do dużych pomieszczeń. Tak, czy inaczej ważna jest wielkość pokoju i oczekiwane przez Ciebie cechy subwoofera.
Witam. Dzięki za parę rad. Tylko Monitor Audio Radius 360 kosztuje grubo ponad 2tyś - więc chyba odpada bo budżet ograniczony:( . Pokój to prawie 20m2 więc sub musi nadrobić te "niedociągnięcia" dołu harpii. Przy okazji, byłem pod ogromnym wrażeniem jak one potrafią zagrać! No i najważniejsze - cenię sobie bas energiczny, krótki i schodzący nisko.
pozdrawiam
P.S. Co mógłbyś doradzić więcej? Napisz proszę coś węcej o monitorku bo może dołożę różnicę (a potem to już chyba zsyłka na daleki wschód:rolleyes: )
 

navy

Member
Nie jestem znawcą Harpii. Chyba nikt nie jest bo to marka niszowa ale bardzo dobrze gra. Sprawdź subwoofer Usher SW 103. Może nie jest tak szybki jak Gaetano ale to dobry sub do muzyki i niezły do kina. Poza tym warto sprawdzić mimo wszystko Monitor Audio Radius 360 lub Elac 211.2 (trochę drogi ale DOBRY) np tutaj http://www.megamedia.pl/subwoofery-z
 

navy

Member
Sorry, że nie zapytałem wcześniej: jak duży masz pokój, czy jest on umeblowany / wytłumiony i czy Gaetano są już Twoje czy tylko rozważasz ich zakup?
 

Przemcio73

New member
navy napisał:
Sorry, że nie zapytałem wcześniej: jak duży masz pokój, czy jest on umeblowany / wytłumiony i czy Gaetano są już Twoje czy tylko rozważasz ich zakup?
Nie, zakup zaplanowany na piątek w tym tygodniu. Podobno Panowie z HiFi z Bielska (gdzie mieszkam i przy okazji pozdrawiam Panów Karola i Jarosława:D :D ) zrobili bezpośrednie starcie monitorów ushera z monitorami harpii - powiedzieli jedno: Gateano są LEPSZE! Oczywiście, że Harpia Acoustic to nie firma typu b&w czy paradigm (kolejność przypadkowa;) ), ale robią naprawdę znakomite kolumny w swoim przedziale cenowym. No, ale wróćmy do sedna sprawy. Pokój mam umeblowany i niestety niewyciszony. Ot, zwykły pokoik. A proponujesz coś w zamian tych harpii? Oczywiście w cenie do 1500zł.
pozdrawiam
 

navy

Member
Jeżeli pokój jest nieduży (np ok 15 m2) to Gaetano są OK. Masz dwie moziwości: kupno dobrych kolumn podłogowych (np Harpia Amstaff - nie bój się ceny tylko najpierw POSŁUCHAJ) lub Gaetano + DOBRY sub. Jeżeli wybierzesz opcję z subwooferem, to pamiętaj żeby NIE OSZCZĘDZAĆ przy wyborze suba oraz żeby sub był dopasowany do wielkosci Twojego pokoju. Moim zdaniem opcja monitory + sub jest gorsza od opcji DOBRE kolukny podłogowe. Ale wszysko zależy od powierzchni pokoju.
 

navy

Member
Jeżeli pokój jest nieduży (np ok 15 m2) to Gaetano są OK. Masz dwie moziwości: kupno dobrych kolumn podłogowych (np Harpia Amstaff - nie bój się ceny tylko najpierw POSŁUCHAJ) lub Gaetano + DOBRY sub. Jeżeli wybierzesz opcję z subwooferem, to pamiętaj żeby NIE OSZCZĘDZAĆ przy wyborze suba oraz żeby sub był dopasowany do wielkosci Twojego pokoju. Moim zdaniem opcja monitory + sub jest gorsza od opcji DOBRE kolukny podłogowe. Ale wszysko zależy od powierzchni pokoju.
 

Przemcio73

New member
navy napisał:
Jeżeli pokój jest nieduży (np ok 15 m2) to Gaetano są OK. Masz dwie moziwości: kupno dobrych kolumn podłogowych (np Harpia Amstaff - nie bój się ceny tylko najpierw POSŁUCHAJ) lub Gaetano + DOBRY sub. Jeżeli wybierzesz opcję z subwooferem, to pamiętaj żeby NIE OSZCZĘDZAĆ przy wyborze suba oraz żeby sub był dopasowany do wielkosci Twojego pokoju. Moim zdaniem opcja monitory + sub jest gorsza od opcji DOBRE kolukny podłogowe. Ale wszysko zależy od powierzchni pokoju.
No i decyzja podjęta. Decyduję się na USHER SW-103. Wygrzebałem AUDIO VIDEO z 09 2005 i właśnie przeczytałem o tym subie same superlatywy:D :D :D Myślę, że dokonałem właściwego wyboru.
pozdrawiam
Tylko nie wiem czy da radę ten mój denonik???
Navy to pytanie do Ciebie :D :D :D
 
Ostatnia edycja:

navy

Member
Przemcio=> Twój Denon poradzi sobie bez problemu. Sterowanie subwoofera nie obciąża AVR. Pytanie czy poradzi sobie Twój pokój. Usher SW-103 to dobry wybór, ale jest on dośc duży i potrzebuje POWIERZCHNI żeby sie rozpędzić. Ocena w Audio-Video jest dobra ale (z całym szacunkiem dla p. red. Filipa Kulpy) nie widziałem jeszcze złej recenzji Ushera w AV (poza precesorem DV-9). Najpierw SAM POSLUCHAJ, najlepiej w domu. Zakładam, że zakupu chcesz dokonać w Top-Audio w Bielsku a tam mozna liczyć na dobrą obsługę. Odsłuch w domu to PODSTAWA.
 

Przemcio73

New member
navy napisał:
Przemcio=> Twój Denon poradzi sobie bez problemu. Sterowanie subwoofera nie obciąża AVR. Pytanie czy poradzi sobie Twój pokój. Usher SW-103 to dobry wybór, ale jest on dośc duży i potrzebuje POWIERZCHNI żeby sie rozpędzić. Ocena w Audio-Video jest dobra ale (z całym szacunkiem dla p. red. Filipa Kulpy) nie widziałem jeszcze złej recenzji Ushera w AV (poza precesorem DV-9). Najpierw SAM POSLUCHAJ, najlepiej w domu. Zakładam, że zakupu chcesz dokonać w Top-Audio w Bielsku a tam mozna liczyć na dobrą obsługę. Odsłuch w domu to PODSTAWA.
pokój prawie 20m2, więc nie jest duży ale i niemały. Zakup robię w HiFi na Orkana gdzie kupuję od dobrych paru lat. Racja, przed wyborem musze dokonać odsłuchu - to OCZYWISTE. Nie chcę męczyć się później ze sprzętem za parę tyś zł. w razie jego złego dobrania. Tylko właśnie, czy nie będzie on przerastał możliwości wielkości pokoju:confused: Decyzje ostateczną podejmę w przyszłym tygodniu. Tylko ta recenzja jest bardzo przekonująca, tym bardziej, że jak napisano sprawdzi się ten sub z minimonitorami w stereo.
pozdrawiam
 

navy

Member
Przemcio=> ciekaw jestem Twoich opinii i decyzji po odsłuchu. Uważaj tylko na ustawienie subwoofera, unikaj rogów pokoju. Zmieniaj miejsce ustawienia i czestotliwości podzialu (crossover freq.) Krotko mówiąc - KOMBINUJ. Powodzenia.
 

Przemcio73

New member
navy napisał:
Przemcio=> ciekaw jestem Twoich opinii i decyzji po odsłuchu. Uważaj tylko na ustawienie subwoofera, unikaj rogów pokoju. Zmieniaj miejsce ustawienia i czestotliwości podzialu (crossover freq.) Krotko mówiąc - KOMBINUJ. Powodzenia.
Dzięki. Dam znać od razu po odsłuchu.
pozdr
 

Przemcio73

New member
no to graj muzyka!!!!!!!!!!!

Właśnie wróciłem z miasta po ciężkich bojach odsłuchowych:wink: A więc do rzeczy. Głównymi kolumienkami były Harpie Gaetano. Na tapetę poszło 4 subwoofery. Zacząłem od swojego budżetowego kandydata tj. Tannoy TS 8. Grał bardzo ładnie, przejmował niższe rejestry (przynajmniej tak mi się wydawało na początku). Wszystko to grało z muzą Al di Meoli&Friends (zainteresowani wiedzą o co chodzi). Po 15-20 minutach sprzedawca zaproponował B&W 600 (literki nie pamiętam:( ). Jak się domyślacie jakość o klasę wyższa; większy woofer no i konstrukcja otwarta. Zagrał bardzo zdecydowanie, bas bardzo wyrazisty, no właśnie- choć dla mnie jakby nieodpowiedni do stereo. Na pewno w kinie sprawiłby się wspaniale (cena ponad 2tyś). No i tu pojawił się niespodziewanie sub polskiej firmy Esa (sic! pomyślałem:D ). Tym bardziej, że właśnie odłączone Bowers and Willlkins. A to co usłyszałem przerosło moje oczekiwania. Piękny wypełniający wszystko bas i jakby się także góra poprawiła w tych minimonitorkach (pewnie subiektywne odczucie). Dynamika także wspaniała z prężnym i krótkim niskoschodzącym basem. Nie ukrywam, że byłem pod wrażeniem, tym bardzie, że poszukiwałem suba głównie do stereo (audiofile puryści pewnie by mnie w kazamaty zesłali). Na koniec poszedł jakiś Audio Monitor (też koło 2100). I szybko poszedł w niepamięć... No i tak zostało. Sprzęt odbieram w piątek:D :D :D
pozdrawiam
 
Do góry