Subwofer - Canton czy kef

laki37

New member
Witam

Proszę o radę w doborze subwofera. W centrum mojego zainteresowania są trzy modele:
- Kef XQ 60B
- Canton Ergo AS 650
- Canton Vento AS 850 SC

Głośnik nisko tonowy ma współpracować z Kolumnami KEF XQ40 (front i tył) oraz XQ 50 (central).
Całość zasilana AVC-A1HDA.
Salon 42 m2

Dzieki za każdą radę lub alternatywę!
Pozdrawiam Laki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kef_xq60b.jpg

ten z pewnością do słabych nie należy . Korzystaliśmy z niego na prezentacjach Audio Show w Warszawie.
Wiele osób po prezentacji zamówiło ten model. Czyli prezentacja była skuteczna mimo że model nie tani:
KEF XQ 60b subwoofer - Głośniki - KEF XQ 60b subwoofer od 4899.00zł
O ceny specjalne dla niebieskich pytaj na priw.
 

laki37

New member
Zastanawiałem się nad tym Kef-em XQ 60 B, ale mam złe doświadczenia z KEF PSW 3500, a konkretnie to, że go prawie nie słychać.
Dlatego szukam czegoś innego że w Poznani nikt tego niema na stanie aby przetestować.
Co powiecie o tych Cantonach?
Budżet na Sub-a 5500 do 6500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myslę że ponad 1000 osób słuchało go na AudioShow - i nie zauważyłem zmartwienia na twarzy - Raczej pojawiał się "banan". Odsłuchaj ten model Kefa bo warto . Z innych masz Monitor Audio 12, Klipsch Reference 10 lub 12, REL 305 , Cabase Santorin.
Zapraszam na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

GTX480

New member
Sam posiadalem KEFa PSW2500 i slaby to on na pewno nie byl - 24m2 napedzal bez zadnego problemu. Mysle ze konstrukcja zamknieta XQ60b i jego niewatpliwa moc bedzie idealna dla Ciebie. Tym bardziej ze juz pare zabawek KEFa posiadasz.
 

laki37

New member
Tak, więc posłucham Waszej rady i poszukam w okolicach Poznania możliwości prezentacji. I zobaczymy. Dam znać jak wypadła przentacja.

Nawiasem mówiąc, co może być powodem że mój PSW 3500 - tak słabo gra.???
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Zastanawiałem się nad tym Kef-em XQ 60 B, ale mam złe doświadczenia z KEF PSW 3500, a konkretnie to, że go prawie nie słychać.

No chyba masz wadliwy egzemplarz lub złe ustawienia w ampli. U mnie ten sub trzęsie chatę w posadach przy powierzchni pomieszczenia ca 70 m2 i wysokości 3 m. Wspaniałym udogodnieniem jest to, że posiada on pilota którym można go włączać i wyłączać w zależności od potrzeby a także regulować głośność, fazę i częstotliwość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też się dziwię - KEF XQ 60 jak podłączony i wcale nie na maksa - budynek na zewnątrz (wcale nie mały) się trzęsie jak trzymasz ręką.
 

laki37

New member
Proszę o sugestię ustawienia paremetrów amplitunera, oraz ustawienia PSW 3500
Sub współpracuje z IQ9 +IQ3+IQ6c - całość napędza DENON AVR-4306
Sub podłączony do ampli złączem LFM.
Proszę o pastylkę wiedzy jak ustawić te wszystkie częstotliwości odcięcia itp.
Może macie racje że jest coś nagrzebane w ustawieniach.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
No to masz prawie identyczny zestaw co ja z tą różnicą, że u mnie na tyłach są iQ5. Między nami mówiąc, na początku także miałem wrażenie że suba nie słychać - tak było po automatycznej regulacji przy pomocy Audyssey. Niestety, stwierdziłem że ten system u mnie kompletnie się nie sprawdza i wszystkie parametry ustawiłem ręcznie. Krótko mówiąc, jeśli chodzi suba ustawiłem w amplitunerze jego kanał na +4, takoż tyły, podczas gdy przody i centralny mają zero. Częstotliwość odcięcia na 80 lub nawet 60 Hz (nie pamiętam dokładnie). Jeśli jeszcze brakuje ci basu to możesz nieco zmienić ustawienie equalizera w amplitunerze podbijając je.
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
Powiedz mi proszę czy Masz ustawiony subwofer Jako wyjście LFM czy LFM+MAIN?
Prawdę mówiąc albo nie potrafię ustawić ty paru parametrów albo mój SUB jest wadliwym egzemplarzem.
Nie chciał bym nadwyrężać twojej cierpliwości prosząc Cię o podanie twoich całych ustawień.
Z góry dziękuje.

Laki
 

jarmalik

Member
Bez reklam
LFE+Main, ale to nie ma aż takiego znaczenia. Tak czy tak powinieneś go słyszeć. Sprawdź najpierw najprostsze rzeczy: czy jest dobrze podłączony (wyjście z ampli oraz wejście w subie) oraz czy nie jest wyciszony własnym pilotem oraz w ustawieniach ampli. Dla pewności czy on w ogóle "żyje", w czasie odtwarzania sygnału 5.1 (najlepiej muzyka z basem) dotknij lekko od spodu zawieszenia membrany głośnika sprawdzając czy wyczuwa się wyraźne jej drżenie.
 

laki37

New member
Sub żyje! (membrana pracuje)
Tylko jest jest niewątpliwie bardzo cichy!
Przy okazji zamówienia nowego sub-a (wybrałem Monitor Audio GSW-12 z trzech alternatyw) poprosiłem sprzedawcę o pomoc w weryfikacji ustawień i sprawdzenia poprawności konfiguracji amplitunera.
W piątek okaże się czy sprawa leży w konfiguracji czy w nieszczęśliwym egzemplarzu.
Bardzo dziękuje za wasze opinie i wskazówki.
 

graby1

New member
Przepraszam że odswieżam temat Suba KEF PSW 3500 którego stałem się właścicielem, ale mam kilka pytań i będę wdzięczny za odpowiedzi od posiadaczy tego modelu:
1. czy czas oczekiwania przejścia na standby trwa u Was tak jak mówi instrukcja 160 minut ?
2. czy sub zużywa dużo prądu w pozycji standby (czerwona dioda) zauważyłem że wzmacniacz następnego poranka był lekko ciepły a wydaje mi się że nie powinien - a jeśli ciepły to pobiera prąd

To chyba wszystko na początek - cytałem poprzednie posty i mogę dodać że to huragan mocy której nigdy nie będę w stanie wykorzystać na moich 20 mkw. :) pracuje u mnie chyba na 1/10 mocy a efekt jest piorunujący. Jest szybki i pomimo moich obaw bas schodzi bardzo niziutko jak w suba z BR.

Dobry wybór - kupiłem okazyjnie - jedyną wadą jest kolor dark aple - gdyby któś chciał zamiany na kolor american walnut ( w takim mam pozostałe Kefki ) to zapraszam na PW.

pozdrawiam
 
Do góry