subufer do JBL Studio 180 i Marantz 5006

kistian

New member
Witam Was.
Chciałbym kupić suba. Obecnie mam dwie kolumny JBL Studio 180 i marantza 5006. Pokój 16m2 głowie film czasami muzyka. Czy do kwoty 900zl znajdę coś?
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz kupić coś z oferty Jamo np. sub 260, ale ja bym dozierał tą stówkę lub dwie i kupił JBL E150 lub ES 150. Cena nie jest dużo wyższa od zakładanego budżetu, a zawsze fajnie z kolumnami JBL będzie współgrał. Nawet w dobrej cenie są używane lub powystawowe. Pogadaj z Blackninja w sprawie cen.
 

hiszpan98

New member
Kristian,
Powiedz jak grają te JBL studio? Jak się sprawują podczas oglądania filmów?
Czy zwykłą tv dobrze przez nie słychać?
 

kistian

New member
Dopiero zamówione. Dla tego chciałbym wszystko razem podłączyć, żeby później znowu wszystkiego nie przesuwać itp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kistian

New member
Oglądałem go, niestety w ogóle nie pasuje mi kształtami do pokoju. Wolałbym coś bardziej jak sześcian. Tak jak np JBL E150. Co o tym modelu sądzisz?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Paweł, a jak byś ocenił pracę w kinie Rel vs. ten JBL. Który daje lepszego kopa i ciśnienie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że na podobnym poziomie. Co prawda nie bawiłem się ustawieniami JBL więc nie wiem jak był podkręcony.Ja mam Rela podkręconego na godzinę 12-13. Jak go ustawie na 15-16 już się wszystko trzęsie w mieszkaniu. Jakościowo bas lepszy w Relu. W JBL-u przy cichym słuchaniu było trochę słychać wydmuchiwane powietrze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
O ta jakosc sie wlasnie rozchodzi. JBL 250 znowu daje konkretnego kopa, ale nie nadaje sie do malych pomieszczen, absolutnie. 150 znowu przy Rel`u to nie ta klasa, czuc ze to polka wyzej (nawet w kinie) ale nie przepasc. W muzyce nie ma co porownywac. Moje skromne zdanie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
.Ja mam Rela podkręconego na godzinę 12-13. Jak go ustawie na 15-16 już się wszystko trzęsie w mieszkaniu

Sporo podkręcony sub

U mnie w ampli mam ma "0" a w subie max na 11h i jest dobrze a po załæczeniu dynamic eq jest wyśmienicie , ale ostatnio posprawdzałem sobie sprzęt i u mnie system zaczyna być mocno słyszalny od 30-32hz ( kolumny też od tylu przenoszą )
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tymi pokretłami to róznie była. W niektórych subach trzeba podręcić tak na 15-16 żeby było cokolwiek słychać. A potem delikatne podkręcenie mocno wzmacnia głośność.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Całkiem możliwe że tak jest
Sam amplituner też ma znaczenie , na poprzednim też miałem na 13-14 , obecnie max 11 i basu mam sporo więcej i bardziej mięsistego przy okazji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A JBL NORTHRIDGE E150P może być czy nie bardzo?

Mialem tez JBL`a z tej seri, ale 250. Poczatkowo bylem zadowolony, ale pamietam ze Jamo 606 jak kiedys mialem tez sie cieszylem, z tym jak czlowiek zacznie sluchac innych sprzetow (drozszych) to gusta i oczekiwanie sie zmieniaja w predkoscia lamperi. Dzis ja osobiscie juz bym nie szedl w ten sprzet. Nie mozesz poczekac i dozbierac chociazby do tego Rela? Naprawde warto.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja mam E150 i na nie calych 20m gra bardzo fajnie. Jasne ze to sa podstawowe sprzety ale nie kazdy ma pieniadze na suba za 2000 ;)
 
Do góry