SUB'S stereo.

BD

Member
Bez reklam
MA BXW10 gra u mnie juz jakis czas i sprawdza sie w stereo bardzo dobrze chociaz przy frontach BX6 rzadko go zapuszczam-obudowa zamknieta i jest przede wszystkim szybki, polecam...
 

pkomp

New member
piotrze słyszałem i słyszałem też kilka innych kolumn z membrana pasywną...miałem nawet jakies starsze tonsile z pasywną membraną - ładny ciepły aczkolwiek powolny bas
pamiętaj że membrana pasywna podbija pewne częstotliwości - strojenie tu tez wyst epuje podobnie jak w bassrefleksach i może to powodowac problemy z akustyką choć znacznie mniejsze jak bassrefleks
 

pkomp

New member
wiesz muzyka ma wymagania a tych nic kinowego nie spełni zaczynając od samego kodowania DTS DD w wersjach lossless...PCM nie jest obarczony bublem podziału pasma podobnie jak i subwoofer który w zakresie założonym przez producenta ma PORZĄDNIE ZAGRAĆ a nie narobić huku i nic więcej

dlatego do stereo tylko sub zamknięty i najlepiej studyjny(bo i cenowo wychodzą podobnie a możliwości większe - na filtrach oczywiście)
 

piotr10

New member
Bez reklam
wiesz muzyka ma wymagania a tych nic kinowego nie spełni zaczynając od samego kodowania DTS DD w wersjach lossless...PCM nie jest obarczony bublem podziału pasma podobnie jak i subwoofer który w zakresie założonym przez producenta ma PORZĄDNIE ZAGRAĆ a nie narobić huku i nic więcej

dlatego do stereo tylko sub zamknięty i najlepiej studyjny(bo i cenowo wychodzą podobnie a możliwości większe - na filtrach oczywiście)

Możesz doradzić, co by dobrze zagrało z hk3490 + Klipsch RF-82 ?
Pomieszczenie 60m kw. ( z tym, że sam salon ok 30m, reszta to przestrzeń otwarta na jadalnie, kuchnie i schody)
Na razie mam JBLes250 i do filmów extra, ale do muzy wyłączam ( za wolny do tych Klipschów )
 

ziomek 1985

New member
Proponuje rozejrzeć się za subami z pierwszego mojego postu w tym wątku oprócz RT 12, tym bardziej że wszystkie je miałem okazję odsłuchać. Będzie więcej czasu wtedy opowiem co i jak z tymi subami.
 
Do góry