Sub w okolicach 1000-1300zl

Kaszan

New member
Witam,
Jestem szczesliwym posiadaczem KD Denona 1908 i kolumn (póki co frontów ale w budżecie uwzglenione są juz surroundy) Dali Concept 6.
Kolejnym etapem budowy ma być subwoofer- kino znajduję sie w pokoju 19m2. Poszukuje kompromisu między wspomaganiem muzyki przy niezbyt glosnym sluchaniu, a efektami w kinie domowym.
Z racji bardzo ograniczonej możliwości odsłuchu, cieżko mi coś wybrać wiec proszę o pomoc:
Uwzgledniając opinie, które juz przeczytałem i względy estetyczne zastanawiam się nad:
Jamo sub 300
Jbl es 150 (ew. 250 ale to bardzo ewentualnie)
Mam tez możliwość kupienia niedrogo Wharfedale powercube 10+ z tym że kompletnie nie wiem nic na jego temat poza suchymi specyfikacjami.
Co wybrać? A może poczekać na jakąś okazje z allegro od B&W albo Velodyne.. Z góry dziękuję za pomoc.
 

luuzak

New member
Ja mam do sprzedania używany 2 miesiące subwoofer JBL ES150p z całą dokumentacją, gwarancją producenta itd.. Cena 1150zł .Oczywiście w stanie idealnym. Używany tylko w kinie domowym. Sprzedaję też resztę sprzętu KD. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz na priv :)
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
akurat es150 mozna wyrwac z ceneo nowy jeszcze 15zl taniej:) chociaz kto wie czy bym sie nie skusil- zawsze to juz wygrzany sub;) pomyśle, poczytam opinie i jak cos to dam znać. Pozdrawiam
 

fisper

New member
Jamo Sub 300

Właśnie czekam na zamówionego Jamo SUB 300 mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował . Mam zestaw ONKYO sr505 + Quadral Quintas 500 + czekam na wymiane plazmy Panasonica mam dostać tx 46s10e. Wyborem Jamo kierowałem się opiniami ceną i ostatecznie opinią gościa w sklepie gdzie zamówiłem Jamo SUB 300 za 1119.( to mój pierwszy subwoofer) mam nadzieje, że mnie powali na kolana też mam pokój ok 20m2
 

Kaszan

New member
Byłbym wdzięczny gdybyś podzielił się wrażeniami jak już dojdzie. Pod względem estetycznym jest to w moim subiektywnym odczuciu jeden z faworytów. Pozdrawiam
 

luuzak

New member
Na ceneo jest JBL es150p ale nie z gwarancją producenta i poza tym czasami jest tak że piszą że to ejst es150p a tak naprawde to e150 :) nie widza różnicy chyba.. :) Polecam Ci tego suba bo naprawdę podczas filmów trzęsie mi 22m2 pokojem... super się sprawuję :) miałem kiedyś kupić ten jamo sub300 ale stwierdziłem że zbyt słabą mam membranę i wzmacniacz , stwierdziłem że nie będzie wyrabiał.. pozatym JBL jest większy i elegancko wykonany.. naprawdę polecam.. jak masz okazję kupić jeszcze taniej to kupuj i się nie zastanawiaj :)
 

Audioman

New member
No i wlasnie w tym problem z subami typu JBL ze wala zamiast grac ;) Tzn ze w muzyce wrecz przeszkadzaja. Chodzi o to zeby subwoofer nie walil i buczal a byl muzykalny i latwy do wysterowania w kazdym metrazu. Ani JBL 150 ani JAMO nie sa specjalnie najlepszym wyborem jezeli ktos chce uzywac suba rowniez do muzyki i czerpac z tego przyjemnosc :)
 

luuzak

New member
Subwoofer ma emitować niskie częstotliwości i ona ma właśnie powodować by było ciśnienie.... jak chcesz mieć dobry bass w muzyce to kup sobie kolumne basowa a nie subwoofer...
 

Audioman

New member
Sorry kolego ale bardzo duzo osob stosuje rowniez subwoofer do wspierania niskich tonow w muzyce - co zreszta daje czasami doskonale efekty. Zreszta nawet w kinie sluchanie ma byc przyjemnoscia a nie "waleniem" . Zreszta to tez zalezy od upodoban - sa ludzie ktorym fakt ze trzesie sie okno jest powodem do dumy i daje max radochy. Choc przewaznie sa to ludzie bardzo mlodzi.
 

don111

Banned
sprawdzą się równie dobrze, jedynie do uzyskania podobnego ciśnienia trzeba je trochę bardziej podkręcić przy filmach
 

Kaszan

New member
Skoro poszedlem juz na kompromis kupując amplituner AV Denona zamiast wzmacniacza stereo, skoro moje kolumny to zaledwie (a może i aż) Dali Concept 6, skoro nie posiadam odtwarzacza CD tylko muzyka leci przez złącze hdmi z laptopa (co prawda z b.górnej półki ale to nadal tylko laptop) i ta muzyka nie razi tak moich uszu strasznie to czy będzie mnie razić gdy wspomogę ją subem jak choćby ten JBL es150? Mieszkam w bloku wiec to tez nie byłoby słuchanie głosne...

P.S. Blackninja, czy ceny na stronie sklepu Loco są ostateczne? też jestem z Olsztyna i planuje zakupy, ale ceny w porównaniu z innymi sklepami są niestety sporo droższe nawet po dodaniu kosztów przesyłki.
Pozdrawiam
 

vvilk

New member
Też właśnie szukam suba do Dali Concept 6 tyle że pracujących z Yamahą 663. Pokój mam okolo 20m. (strefa odsłuchu) ale jest to pokój z aneksem (łącznie ok 30m). Mieszkanie w bloku, na piętrze więc nie chce mieć wojny z sąsiadami. Zastanawiałem sie nad subem Yamahy YST-SW 515 ok. 100zł lub narazając się bardzo Żonie - Dali Concept Sub.
Ma to być sprzęt wspomagający kolumny przy muzyce i czasem do filmów.
Wiem, że sporo osób twierdzi, że sub do muzyki zaczyna się od 8 czy 10 tysiecy, ale wydaje mi się, że każdemu według potrzeb i portfela...
 

Audioman

New member
KASZAN - mieszkasz w bloku i zastanawiasz sie nad JBL 150 ? Nie rob tego sobie ani sasiadom :) Luuzak ma tylko ziarenko racji w tym co pisze - moze tak jest w przypadkuch subwooferow o zamknietej konstrukcji i malej mocy .... ale jezeli mamy do czynienia z produktem bardzo dobrej firmy - mocnym a jednoczesnie zamknietym moim zdaniem osiagamy wtenczas optimum.

Jest melodyjny jak zaden dziurawiec w muzyce a jednoczesnie przy podkreceniu bardzo dobry do kina.

Zreszta wiekszosc nie na darmo ma fabryczny przelacznik MUSIC/CINEMA

Zreszta jak mozesz odsluchaj kilka modeli i sam sie przekonasz :D
 

fisper

New member
Kaszan napisał:
Byłbym wdzięczny gdybyś podzielił się wrażeniami jak już dojdzie. Pod względem estetycznym jest to w moim subiektywnym odczuciu jeden z faworytów. Pozdrawiam

Hej Suba już dostałem i jestem w fazie ciągłego testowania i ustawiania, niestety jeszcze bez sprawdzenia jak na filmach bo telewizor dostanę dopiero 16 czerwca. Jak na razie jest ok!!! Subik wizualnie bardzo fajny, podłączony kabelkiem queda. Jak potestuje na filmach to powiem coś więcej. Przy muzyce b. fajnie uzupelnia moje Quadrale Jak na razie to polecam.
 
Do góry