Sub, surround i centralny - dobranie

lukaszalbert

New member
Pomożecie?

Proszę o pomoc w dobraniu ww w temacie głośników . Kasy mało. Mogą być używki (600zł max), albo nówki z eurortv (max 1000 - raty razem z ampli).

Posiadane fronty: głośniki od wieży SHARP XL-HF201PH (2x50W rms)

Z ampkiem szło ociężale więc sam zadecydowałem. Wybór padł na Onkyo 646, który ma to co potrzebuję (4k, hdr, wifi, BT oraz 7.2)

SUB
Wymagania co do suba (max 25cm szer. - mała wnęka między narożnikiem a ścianą).
Wstępnie wybrałem Pioneer S-21W, który wchodzi idealnie do dziurę.

Centralny i surroundy.
To już chcę aby było dobrane do suba i i tego co mam na frontach. Moja propozycja to Yamaha NSP60MKIIB (jedyny dostępny w euro w budżecie ale 15cm głębokie - za dużo). Jednak najlepiej coś co będzie mocno przylegało do ściany (będę wieszał)


Proszę o pomoc bo już nie wiem co wybrać. Głównie chodzi mi o to aby to się zgrało jeśli chodzi o moc i jeden czy drugi głośnik nie zakrzyczał innego.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
W twoim przypadku zaczolbym od wymiany tych frontow. Glosniki od wiezy nie mieszcza sie w moim swiatopogladzie o kinie domowym.
 

lukaszalbert

New member
Wymienię za rok jak kupię mieszkanie. Na razie są i nie podlegają negocjacji tym bardziej że podoba mi się ich dzwiek w połączeniu z subem pasywnym od starego kina. Pokój mały więc mocy nie trzeba. A gra naprawdę ok.
 

lukaszalbert

New member
W tej chwili mam stare kinolg plastik fantastik które gra więcej jak ok. Po wymianie frontów na te od wieży to jest jeszcze lepiej. Ale słucham tylko stereo bo z zewnątrz nie puszczę sobie nic poza tym. Stąd decyzja o zakupie.

Problem z tym że za rok jak to mieszkanie będzie to 5/6k będzie nierealne. Wtedy sobie do kompletuje do sufitowek i wymienię fronty.

A teraz musi być na już. Gorzej nie zagra a jeśli zagra gorzej to was o tym powiadomie ;)


Te jamo wyglądają fajnie, kolor prawie idealny ale satelity są za glebokie na tył. No i jak na używki to trochę drogo.

Opcja druga odpada. Gdybym chciał stojące to był wykorzystał z obecnego kina.

Kupno tego ampli to dopiero będę strzał w stopę. Obecny zestaw na pewno będzie gorszy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kino mozesz zbudowac w oparciu o jamo:

Tu masz surroundy i central
JAMO S60 Centralny + 2x JAMO S60 SUR - S62 S622 (6502729096) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tu masz zestaw podlogowka z subem za 600zl
https://www.olx.pl/i2/oferta/kolumn...er-aktywny-210-CID99-IDeHnRf.html#:3f6ae63026

Sam sub, choc wyzsza aukcja chyba lepsza
https://www.olx.pl/i2/oferta/subwoo...acz-koniecznie-CID99-IDhMxvl.html#:3f6ae63026

Od bodajze 5 lat mam kino oparte na zestawie jamo s608 w cenie do 1000zl. Ciezko znalezc cos lepszego.
 

lukaszalbert

New member
Późniejsze na pewno ale na teraz te proponowane są za duże. Jedynie sub200 się zmiesci ale też głośnikiem do ściany będzie co bym chciała uniknac.

Głośniki tylne chciałbym mieć na max 10cm i to bez otworu z tyłu. Mogą być plastiki jakieś nie duże. Byle to się zgralo głośnością z moimi frontami bo je chce zostawić.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Jakiś czas sprzedałem takie jamo s60 ze stojakami za 2 stowki na początek mogą być ,co do głośności jeśli przyjdzie amplituner kalibracja powinna wyregulować poziomy i zarazem opóźnienia,teraz trzeba by było się przemęczyc co do subow jamo sa Ok sam posiadam ;-).Pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie ma takiej zasady. Jedyna zasada o ktorej wiem to ze jesli chcesz 2 suby musza byc takie same. Choc teraz mozna kalibrowac suby osobno wiec to tez nie jest ostatecznosc.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A co to za zasada?:) -SUB dobierasz pod wielkość pomieszczenia i pod możliwości finansowe ;-) ma swój wzmacniacz ,-SUB aktywny oczywiscie bo przeważnie takie stosujemy i niegra na cały regulator , ustawienia koryguje się w amplitunerze i częściowo na nim.W moim przypadku na taki było mnie stać i Kolega miał wcześniejszy model , grało to w miarę więc sobie zapodalem :).Pzdr
 

lukaszalbert

New member
Panowie. Postanowiłem zmierzyć dokładnie przestrzeń wolną. Mam równe 28cm wnęki na sub. Nie może być wiecej nawet o milimetr.

Co myślicie o Magnat monitor supreme II sub 202a.
 
Do góry