Sub max 999zł do pokoju 35mkw

radoskur

New member
Obecnie posiadam staruszka Pioneer S-W110S. Kiedyś stal w pokoju 15mkw i jakoś dawał radę. W chwili obecnej kino posiadam już w salonie 35mkw - siedzę 4 metry od 52" LCD oraz głośników przednich 120Watt. Jak robię głośniej (czy to muzyka czy filmy) słychać niedomagania (trudno to nazwać basem, po prostu jakieś dudnienie a czasem charczenie). Mam teraz okazje za 700 wyrwać Jamo Sub 300 - zastanawiam się czy na takie pomieszczenie wystarczy. Generalnie zestawu audio używam w 30% do muzyki (szeroko pojętej młodzieżowej) i w 70% do oglądania filmów mkv i blu-ray (DTS) Bardzo proszę o jakieś wskazówki,podpowiedzi.
 

pkomp

New member
to zależy od akustyki - teoretycznie da rade ale jak będziesz miał jakieś wzbudzenia czy fale stojące to może być tragedia

podłącz komputer i zapuść sobie fale sinusoidalna w zakresie 20-200Hz tylko tak by nie przesterować głośników i posłuchaj jak to brzmi
 

pkomp

New member
blackninja apropo tego jbl'a - zauważyłem taka rzecz(tylko w modelu e250)
jak jest wyłączony to membrana głośnika chodzi lekko jak w każdym głośniku - jak tylko włączy się mu zasilanie(może być w standby) to łapie taką dziwna sztywność - spostrzegłeś coś takiego?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To bardzo dobra zdolność, a nazywa się współczynnik tłumienia wzmacniacza, im wyższy tym lepszy, w nowych schodzi na psy i wzmacniacz nie kontroluje (nie tłumi) membrany, lata jak chce. Jak jest wysoki to głośnik chodzi jak chce wzmacniacz, a nie jak mu się to podoba.
 

pkomp

New member
nie nie nie zrozumiałeś - chodzi o to że jak jest wyłączony to membrana ma spory "luz" ale jak podpięty do prądu (nic nie gra - kompletna cisza) to sztywnieje i nie da się jej ruszyć - jakby napięcie było podane na cewkę
tylko dziwne bo gdyby było zmienne to by się poruszał - gdyby było stałe to wychyliłby się w którąś stronę no chyba że głośnik ma tam podwójna cewkę????
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zrób sobie test, głośnik do rąk i ruszamy membraną, rusza się lekko? teraz zwieramy zaciski i próbujemy ruszać nie można? magia nie?

Co do suba to pewnie w standby już działa wzmacniacz lub głośnik jest z nim łączony przez przekaźniczek.
 

radoskur

New member

Lepszy wybór niż Jamo Sub 300?

Co do warunków to w salonie (dokładnie 37mkw) mebli (szaf) nie ma, 2x wypoczynek, 1x fotel, stół jadalny z krzesłami oraz stolik szklany przy wypoczynkach. Pomieszczenie ma tylko 2 okna (balkonowe 230x180 oraz zwykłe 150x150) ściana gruba 40cm bez ocieplenia (YTONG). Podłoga panel podłogowy, wysokość pomieszczenia 270cm - czyli kubatura około 100m3
 

radoskur

New member
Kupiłem E150P
- gra ładnie, czysto, miękko. Ale oczekiwałem że będzie głośniej... Jeżeli sprzedam i dodam 300-400zł to co mógłbyś mocniejszego polecić? Może Jamo SUB 550 czy 650? Ewentualnie JBL ES250P może coś innego?
 

radoskur

New member
Może się po prostu źle określiłem - bas nie ma grać tylko nap******** ale coś podejrzewam że w kwocie nawet do 1.500 będzie mi ciężko coś takiego znaleźć. Chyba pogodzę się z tym faktem.
 
Do góry