SUB KEF PSW2500 - pytanie

Gelerth

New member
Witam !

Sprzęt mam od dwóch dni. Subwoofer ma z tyły malutki przełącznik Auto/Manual. Wg. instrukcji w pozycji Auto subwoofer gdy nie ma sygnału po 45 min przechodzi w stan uśpienia i wychodzi z niego gdy znów pojawi się sygnał na wejściu. U mnie jest tak, że faktycznie idzie w uśpienie po 45 min ale mimo pojawienia się sygnału już z niego nie wychodzi. Wyłączenie i włącznienie zasilania nie pomaga. Muszę albo przestawić na manual albo na chwilę wyciągnąć kabel sygnałowy z ampli i jest OK. Jak myślicie ? Sub do odsyłki czy coś robię nie tak ?

Michał
 

don111

Banned
"mimo pojawienia się sygnału" - jeżeli na pewno jest to "ten" sygnał - czyli odpowiednio niski bas (niższy niż ustawione odcięcie w ampli) to możliwe że jest to za słaby sygnał aby załączyć suba
możesz zmniejszyć trochę wzmocnienie w samym subie a zwiększyć w amplitunerze (podbij o pare db), no i oczywiście ogólnie głośność amplitunera musi być ustawiona na odpowiednim (średnim) poziomie, jak jest bardzo cicho u mnie też sub się nie załącza powtórnie
 

Gelerth

New member
don111 napisał:
"mimo pojawienia się sygnału" - jeżeli na pewno jest to "ten" sygnał - czyli odpowiednio niski bas (niższy niż ustawione odcięcie w ampli) to możliwe że jest to za słaby sygnał aby załączyć suba
możesz zmniejszyć trochę wzmocnienie w samym subie a zwiększyć w amplitunerze (podbij o pare db), no i oczywiście ogólnie głośność amplitunera musi być ustawiona na odpowiednim (średnim) poziomie, jak jest bardzo cicho u mnie też sub się nie załącza powtórnie

Dzięku Don , przetestowałem i chyba masz rację bo zadziałało. Pozdrawiam
 
Do góry