sub jamo 200, pytanie do użytkowników

osisko

New member
witam, zakupiłem używany sub jamo 200, co do dźwięku z pewnością wart ceny jaką za niego zapłaciłem, ale budzi moją wątpliwość czas oczekiwania na automatyczne wyłączenie się urządzenia, następuje ono ok. 25 minut po odcięciu sygnału, automatyczne włączanie działa dość szybko nawet przy niskim stosunkowo poziomie sygnału. Stąd pytanie do szanownych i zapewne szczęśliwych użytkowników subwoofera jamo 200, w jakim czasie wyłącza się on wam przy braku podanego doń sygnału? I pytanie dodatkowe, czy ktoś z z czytających tego posta miał styczność z tzw. instrukcją serwisową? lub wie gdzie on możę byc? Zyczę miłego weekendu :)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Jestem szczesliwym posiadaczem sub200 :)
a) nie wiem jak to z tym automatycznym wylaczaniem u mnie, ale spradwze i dam znac - nie mniej napewno nie wylacza sie odrazu..

b) pierwsze slysze o takiej instrukcji :p
 

armi

New member
Bez reklam
nie wiem dokładnie jak to powinno być ale 25 min mnie za bardzo nie dziwi. Jak będziesz miał film w którym są rzadko jakieś efekty specjalne i nadejdzie właśnie ten 'moment' to będzie trochę za późno by sub się dopiero 'załączał'...
 

dinderi

New member
Nie znam tego sub'a, może ten typ tak ma, ale nie widziałem filmu, poza dokonaniami z epoki Charlie Chaplin'a, w ktorym sygnał na subwoofer, nie byłby przesyłany aż tak długo. 25 minut to 1/6 przeciętnego filmu :)
Amplituner ustawiony na pracę z sub'em odcina z innych głośników pasmo poniżej określonej częstotliwości i przesyła je do subwoofer'a. Np. moja Yamaha robi to przy 90Hz. Częstotliwość 90Hz występuje nawet w dialogach 15-letnich fanek Michała Wiśniewskiego. Co ja gadam!? Nawet 11-letnich! :D
Wydaje mi się, że aktywny subwoofer powinien wyłączać się po około 5 minutach braku sygnału na wejsciu. Ale może to Jamo jest inne :D
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
hehe z tymi 'fankami' to pojechałeś :)

może i tak .... może to właśnie ustawienia właśnie odcięcia ...
a może dlatego że używka ... i coś było 'działane'. był kiedyś post że użytkownik narzekał że mu się za wcześnie sub wyłącza i stąd moja wypowiedź.

Shagohad - przetestuj u siebie i nam się rozjaśni bo sam się ciekawy zrobiłem :grin:
 
Ostatnia edycja:

HaJaBuSa

New member
Ja mam jamo300 i u mnie po wyłaczeniu amplitunera sub gaśnie po 17 minutach.Przy okazji zauwazyłem ze mozna sie pobawić pokrętłem od diody:D
 

osisko

New member
czyli można by wnioskować, że te typy (jamo) tak mają, wcześniej posiadałem sub sony saw 2500, który wyłączał się po minucie lub dwóch od stwierdzenia braku sygnału... szkoda, że w sub 200 pokrętła od diody nie znalazłem :) no ale zawsze można w nocy poczytać przy nim...bez lampki :-D Dzięki za info.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

koval1980

New member
Mój sub200 wyłącza się po 18 minutach po odcięciu sygnału. W tym modelu jednak nie zauważyłem możliwości zmiany podświetlenia diody.
 
Do góry