sub do zestawu avr147+jamo s606

armi

New member
Bez reklam
witam

od miesiąca mam kino takie jak w podpisie (z którego jestem bardzo zadowolony)i jak widać brakuje mi suba :)

i teraz jest pytanie jakiego do tego zestawu możecie suba polecić. Nie będę podawał przedziału cenowego bo to już sam zestaw, który już mam pewne ramy cenowe określa. ale jak coś droższego robiącego 'różnicę' zaproponujecie to na pewno rozważę :)
Zastosowanie :
- kino / muzyka 75/25%
- muzyka naprawdę baaaaardzo różna ale audiofilem nie jestem
- pokój ok coś koło 3,3 x 5m = ok 18 m2 za niecały rok około 25 m2

Czekam na jakieś sugestie zwłaszcza od BlackNinja i Don111 mile widziane :) - może być gorąco ;-)

zakup za około 6-8 tygodni ale już warto mieć jakiś wybór :) i szykować odpowiednią kasę
 

armi

New member
Bez reklam
jamo sub250
Głośnik o średnicy 203 mm (8 ")
Pasmo przenoszenia 30 - 150 Hz

jamo sub300
Głośnik o średnicy 254 mm (10 ")
Pasmo przenoszenia 28 - 150 Hz

na ile jest odczuwalna różnica w graniu tych subów, wiadomo że sub300 jest mocniejszy ale czy jest odczuwalne że 'niżej schodzi' ?
Kurde suba jest ciężko odsłuchać gdzieś w sklepie bo to całkiem inna powierzchnia i inne warunki

czyli muszę szykować ok 800-1000 zł na suba. Czy w tej cenie może ktoś jeszcze coś polecić ?

ps
i jeszcze takie pytanie : na innym forum czytałem na temat subów że te poniżej 1000 zł to tylko dudnią i ciężko od nich wymagać aby zagrały... czy to tak wygląda na prawdę ?
 

koval1980

New member
armi napisał:

ps
i jeszcze takie pytanie : na innym forum czytałem na temat subów że te poniżej 1000 zł to tylko dudnią i ciężko od nich wymagać aby zagrały... czy to tak wygląda na prawdę ?

Nie zgadzam się!!! Mam Jamo Sub200 i uważam, że gra bardzo ładnie i wcale nie dudni. Niektórzy ludzie mając więcej pieniędzy wręcz gardzą tanim sprzętem. Podkreślam niektórzy. W każdym przedziale cenowym są lepsze i gorsze sprzęty, ale to nie znaczy że droższy będzie lepszy od tańszego. Takie opinie poprostu pomijam. Ale suby firmy Jamo polecam
 

armi

New member
Bez reklam
a jak duży masz pokój ?

i czy ten sub Ci wystarcza ? Czy przydałby się większy ?

Ja się najbardziej zastanawiam nad Jamo Sub300 bo raz, że to jedna firma a dwa że jak widzę innych propozycji brak
 

don111

Banned
nie wszystkie dudnią, ale te które nie dudnią mają zazwyczaj duże braki mocowe w kinie domowym, wiadomo - głośnik zazwyczaj 8', wystarczy słabszy wzmacniacz i to zagra ale nie "łupnie" odpowiednio (np Jamo 200 :))
także w niskiej cenie musisz wybierać między mocą a jakościa basu
nie da rady kupić bardzo mocnego i jednocześnie bardzo dobrego suba do muzyki (z dobrej jakości, szybkim zróżnicowanym basem)
 

koval1980

New member
armi
Mój pokój to 18m2. W zupełności mi on wystarcza. Nie wiem co będzie jak zmienię sprzęt na coś lepszego, ale będę dobierał amplituner i kolumny pod kątem suba. Z lepszym sprzętem na pewno zagra mi lepiej. Większy zawsze się przyda, bo zapas mocy jest ważny i przydatny szczególnie w kinie domowym, ale nie odczuwam takiej potrzeby.

don111
Zgadzam się z Tobą w 100%. W niskim przedziale cenowym trzeba pójść na kompromis i wybrać pomiędzy mocą a jakością, a wybór nie jest duży. Ale nie szufladkowałbym subwooferów na takie co dudnią i takie co grają. Wyznaję zasadę: "Masz to za co zapłaciłeś".
 

don111

Banned
zresztą po co Ci sub do muzyki, te kolumny mają basu wystarczająco dużo
najlepiej kup sobie do kompletu tego suba Jamo 300 i już... nie będzie źle

albo dołóż drugie tyle do Velodyne CHT 10R ;)
 

armi

New member
Bez reklam
nie, do muzyki te kolumny mi w zupełności wystarczają. Basu mają naprawdę sporo i grają dość dynamicznie.

Sub chciałbym do kina, a do tego głównie urzywam tego zestawu. Ogólnie nie jest źle nawet w tej chwili ale w tych najbardziej dynamicznych scenach, efektach brakuje właśnie tego łupnięcia :)

Pomiędzy jamo sub250 a sub300 różnica cenowa jest dość mała, ciekawe jak różnica w brzmieniu ?

Rozważam też suby jbl e/es 150 - jak one się mają w porównaniu do sub300 ?

Velodyne CHT 10R - no ten sub to już kosztuje połowę tego co dałem za ampli + 5.0 :) ale dzięki za propozycję.
 

don111

Banned
parametry podobne do tego JBL
cena i dolny (chyba) bas reflex przemawiają raczej na korzyść Jamo, łatwiej będzie go można ustawić w małym pokoju
 

armi

New member
Bez reklam
no cena to różnica ok 30-35%

mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć czy rzeczywiście w jamo sub300 ma dolny bas reflex ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SUB250, SUB300, SUB550 mają bassreflex na górze tylnej ścianki, głośniki skierowane do dołu. SUB650 to obudowa zamknięta.
 

HaJaBuSa

New member
Zastanawiam sie nad sub 250 i 300,pokój 19m2.Czy 300 bedzie za duzy na takie pomieszczenie.Chciałbym żeby to nieżle łupneło.Co lepiej wybrać?
 

armi

New member
Bez reklam
to jest pytanie które i mi spać nie daje :)
podchodzę do tematu tak : różnica w cenie to ok 100-150 zł więc niewiele, większa moc, większa rezerwa i sub300 'niżej' schodzi.

chyba kupię trochę 'na zapas', jak będzie za mocny to ścisze ale jak sub250 okaże się za słaby (zwłaszcza po zmianie pokoju/mieszkania) to już mu mocy nie dodam

ale ciągle się waham, ot takie moje przemyślenia :)
 

armi

New member
Bez reklam
to teraz jeszcze jedno pytnie:
- czy nie będzie przesadą jeżeli sub (sub300) będzie kosztował połowę tego co zestaw 5.0 ??
 

armi

New member
Bez reklam
no to mam już jasność.
Teraz już tylko kasę zebrać i wysłać maila do Blacka :) chociaż jak dobrze pójdzie to się wybiorę do Olsztyna osobiście :)

to teraz jeszcze jedno pytanie w imieniu Kolegi/ zestaw:


DENON AVR-1306 + DVD-1730 + WHARFEDALE CRYSTAL 40

powierzchnia ok 35m2 + wyjście na hol/przedpokój (ok10-15m)

wiem że ten zestaw jest stanowczo za słaby jak na te warunki ale czy sub300 będzie w miarę dobrze współgrał z tym zestawem ?? (na większą kwotę do wydania Kolegi nie namówię)



_uacct = "UA-265118-1"; urchinTracker();
 
Do góry