Sub do Ikon 6

atryda

New member
Czesc,

Szukam Suba do 5.0 Dali Ikon 6 + marantz 6006
Pokoj 20m, choc strefa grania ma okolo 14m
Cena - jest to kwestia dyskusyjna... najchetniej 1k-1.5k wtedy bede mogl myslec o zakupie relatywnie szybko, jesli warto wydac wiecej poczekam z zakupem.
Sub tylko do kina

Prosze o rady
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hm, mam dokladnie ten sam zestaw i suba z serii, czyli Dali Ikon sub oraz podobne wymiary. Powiem, ze gdy obejrzalem pierwszy film z BD to szczeka mi opadla. Subik pierwsza klasa do kina. Do muzy raczej za wolny. Nie wiem czy na 14 m nie bedzie za duzy, ale do 20 juz na pewno OK. Bas musisz liczyc na calosc. Tylko cenowo sie nie zmiescisz. Wybadaj też niedrogie Rele.
 

atryda

New member
4k za suba troche mnie przeraza i wolabym uniknac takiego wydatku.
nie ukrywam ze fajnie bylo by miec komplet, ale... :)

Aby sie juz trzymac jednej firmy zaczalem sie zastanawaiac nad Dali Sub E-12 F. Jest 2 razy tanszy, tylko pytanie czy sie nada?

Rale wygladaja tez atrakcyjnie, ale tutaj jest roznica 600zl i nie wiem czy nie lepiej sie trzymac jednej marki.

Co sadzicie o tanszych Subach? tak kolo 1k? Jest sens o tym myslec, czy lepiej sobie tym glowy nie zawracac?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ponoc ten sub co wymieniles tez jest nie zly, mi rowniez go proponowano jako tansza alternatywa dla Ikona, jedni mowili, ze lepszy, inni, ze gorszy. Mimo wszystko nadal sprobuje polecic chocby najtanszego Rela. Podobno te 1000 trzeba dac za przyzwoitego suba
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
4k za suba troche mnie przeraza i wolabym uniknac takiego wydatku.
nie ukrywam ze fajnie bylo by miec komplet, ale... :)

Aby sie juz trzymac jednej firmy zaczalem sie zastanawaiac nad Dali Sub E-12 F. Jest 2 razy tanszy, tylko pytanie czy sie nada?

Rale wygladaja tez atrakcyjnie, ale tutaj jest roznica 600zl i nie wiem czy nie lepiej sie trzymac jednej marki.

Co sadzicie o tanszych Subach? tak kolo 1k? Jest sens o tym myslec, czy lepiej sobie tym glowy nie zawracac?

Masz fajne kolumny warte kupe kasy, czy nie szkoda Ci do nich kupować budżetowego suba za 1k? Dla mnie to trochę profanacja takiego sprzętu. Jak chcesz dobrego suba to zobacz coś z Velodyne.
 

atryda

New member
Masz fajne kolumny warte kupe kasy, czy nie szkoda Ci do nich kupować budżetowego suba za 1k? Dla mnie to trochę profanacja takiego sprzętu. Jak chcesz dobrego suba to zobacz coś z Velodyne.

Właśnie zastanawiam się na ile jest to profanacja? Nie wiem jak istotny jest dobry sub w kinie, bo mam dość małe doświadczenie i tylko z budżetowym sprzętem i czy warto płacić 2,5k zamiast 1k... albo czy 4k zamiast 2.5k. Nie wiem jak to się przekłada?

Z mojego punktu widzenia, bez odsłuchu - jest mi szkoda hajsu, bo go za dużo nie mam, ale jeszcze bardziej będzie mi szkoda jak się okaże że poskąpiłem 1k a było naprawdę warto zaczekać i kupić coś bardziej na "lata".
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie zastanawiam się na ile jest to profanacja? Nie wiem jak istotny jest dobry sub w kinie, bo mam dość małe doświadczenie i tylko z budżetowym sprzętem i czy warto płacić 2,5k zamiast 1k... albo czy 4k zamiast 2.5k. Nie wiem jak to się przekłada?

Z mojego punktu widzenia, bez odsłuchu - jest mi szkoda hajsu, bo go za dużo nie mam, ale jeszcze bardziej będzie mi szkoda jak się okaże że poskąpiłem 1k a było naprawdę warto zaczekać i kupić coś bardziej na "lata".

Wiem że dzisiaj liczy się każda złotówka, ja też tak mam i nieraz warto kompletować zestaw powoli zbierając na każdy element. Piszesz czy warto? Sub to w kinie podstawa i to on nadaje całokształt jeśli chodzi o dźwięk. Wyobraź sobie efekty wybuchów czy sprzałów na tanim budżetowym subie który zamiast przywalić będzie dudnił i buczał wprawiając w rezonans wszystko co jest w pokoju? Piszesz "Czy warto łacić 2,5 zamiast 1"? To dlaczego kupiłeś kolumny za ok. 8k jak mogłeś za 2k?:) Tak jak pisałem masz fajny ampli i dobre kolumny, nie warto psuć efektu tanim subem za 1k. Taki sub to można kupić jak się ma 4 - 5k na cały zestaw. Jeżeli potrzebny sub typowo pod muzykę to również polecę REL T5/T7 a jak dobry do KD to np. Velodyne CHT-10Q lub 12Q. Tym bardziej że sub ten ma mikrofon kalibracyjny i łatwiej będzie go dopasować do akustyki w pomieszczeniu.
 

atryda

New member
Dzieki za rozjasnienie, nie bylem pewny po prostu jak duze znaczenie ma sub i jak duze roznice potrafia byc na przestrzeni 1k. Nie mam duzego doswiadczenia, a jesli juz sluchalem jakis glosnikow to zazwyczaj w stereo :)

Rozgladalem sie przed chwila za Velodyne CHT-10Q lub 12Q, ale chyba juz nie jest nigdzie dostepny. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chyba zostal zastal zastapiony Velodyne Impact 10-12.

W takim razie co polecacie w okolicach 2k-2.5k?

Na chwile obecna rozwazam:
Dali Sub E-12 F
Velodyne Impact 10-12, bo Velodyne CHT-10Q lub 12Q raczej niedsotepne
REL T5

Jakies inne propozycje, albo uwagi co do wymienionego sprzetu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Seria impact jest niższa i tańsza od CHT, nie ma też mikrofonu do kalibracji. Zaskoczyłeś mnie, faktycznie nie ma już na aukcjach modelu CHT, może będzie zastąpiony nowszym? Pogadaj z Blackninja, bo może ma dojście do tych subów i w dobrej cenie.
 

atryda

New member
2k na Suba bym jeszcze ogarnął, ale 4k na kompletowanie to mnie zdecydowanie przerasta. Fajnie było by mieć komplet, ale na chwile obecną jest to trochę sfera marzeń, zwłaszcza ze wszyscy polecają albo Rel'a albo Velodyne.

Dali Sub E-12 F pasuje najbardziej do kompletu i jeśli chodzi o wygląd najbardziej mi się podoba, ale czy zagra porównywalnie dobrze?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie, pomyliłem się bo faktycznie CHT to starszy model i może być kłopot za znalezieniem nówki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

atryda

New member
EQ-MAX wyglada kuszaco, choc praktycznie jest to chyba to samo co seria CHT, tylko w nowej wyzszej cenie :)

Jesli chodzi o odsluch to niestety raczej nie biore pod uwage takiej mozliwosci, zdaje sie na was. Poki co sie nie zawiodlem, powiem nawet ze obecny zestaw sprawia mi w muzyce tyle samo radosci za kazdym razem, a nawet wiecej :)

Wracajac do suba, to nie wiem co robic, bo EQ-MAX10 jest troche za drogi, natomiat EQ-MAX8 nie wiem czy nie bedzie za maly?

Dodatkowo dochodzi kwestia Dali Sub E-12 F i jestem na chwile obecna w kropce.
 
Do góry