Sub do Denon x2000+ Dali Lektor 5.0 - na poważnie

maku99

New member
Witam wszystkich,

Rok temu, kierując się wskazówkami i wasza pomocą zakupiłem (u Blackninja):
-Denon X2000
-Dali Lektor 5.0 (kolor: orzech)
Temat: http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/102696-denon-do-dali-lektor-5-0-a-8.html

Już w tedy myślałem o SUBie : JBL E150P, JAMO SUB360, Monitor Audio MSW10
(pamiętam, że Blackninja zasugerował własnie JBLa). Niestety z racji innych wydatków, musiałem wstrzymać się z zakupem.

Otwieram więc nowy temat (stary dotyczył innej kwestii) - kilka informacji jeszcze raz:
- Jestem w stanie przeznaczyć około 1000zł. Koniecznie w kolorze zbliżonym do kolumn czyli coś w stylu Light Walnut (Sub od Dali znacznie przekracza budżet ;) )
- Głównie do filmów (obecnie bas jest znikomy)
- W muzyce Dali dają radę (przy ustwieniu MulltEQ XT = Audyssey Byp. L/R,)
- Salon z kuchnia - łącznie koło 27m2 (kuchnia częściowo oddzielona 2m ścianką od salonu) - co daje mniej wiecej 18m samego salonu
- nie musi być bezprzewodowy
- mieszkam w bloku, więc nie będę "mordował" bardzo sąsiadów (chociaż to ostatnie piętro)
- preferuję raczej miękki bas (raczej - bo nie jestem znawcą :) )

Wiem, że najlepiej odsłuchiwać, ale w tamtym roku szukałem w Krakowie i słabo - albo się sprzedawcy nie chciało (z takim małym budżetem ) albo wszędzie płatne (np sklep na al.Pokoju - około 250zł). Kierowałem się głównie opiniami z forum i jestem zadowolony

Spotykałem się też z opiniami, np:
- cały czas buczy
- jeśli ma "auto power" to przy niższych głośnościach może się nie uruchomić (oglądanie w nocy)
- itp.


Dodam, że obecnie przebywam w delegacji i jak wrócę w połowie października to na 100% dokonam zakupu, tak więc nie chcę jedynie zorientować się w temacie, ale kupić sprzęt.

Podpowie ktoś coś ?

Ps. Na allegro znalazłem ciekawa aukcję ( z Krakowa):
SUBWOOFER JBL ES 150 - SUPER STAN, JAK NOWY. (4623386728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Własnie o czymś takim myślałem rok temu - teraz ciężko dostać.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Pogadaj z ninja może ma coś na wyprzedaży, ostatnio miał Tnnoya TS, ceny rewelacyjne. Teraz podobno fajne CA351R. Z subów pewnie coś CI wykombinuje. JBL E150 niestety wiśnia i czarne były, mało ma to wspólnego z light walnut Dali.
 

maku99

New member
Odezwałem się włąsnie do Ninji.
Kolor teoretycznie nie powinien dla faceta grać głównej roli, ale żona mi czarnego nie dopuści do salonu, gdzie meble (i głośniki) są po prostu brązowe : ).
 
Do góry