Sub do Denon 1912 + Jamo S608 HCS3

Darek1232

New member
Witam, proszę o radę jaki sub będzie najlepszy do mojego zestawu, pokój ma 16m2. Głównie chodzi mi o konkretne pierdnięcie w kinie :smile: (60%), jeśli chodzi o pieniądze to najlepiej abym zmieścił się w 1000 zł.
 

Darek1232

New member
Czytałem opinie o tym subie i kilka osób twierdzi że buczy, polecają model es250, ale jest dla mnie troszkę za drogi. Może jeszcze ktoś może polecić jakieś suby ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja ostatnio sprawdzalem E150 i byla cisza. Podobno sporadycznie sie zdarza ze cos tam buczy ale to na standby a przeciez jak nie uzywasz suba to sie go z tylu wylacza przyciskiem.

ES250 to duzy subwoofer, na 16 metrow to albo E150 albo ES150
 

armi

New member
Bez reklam
e tam przesada :)
zapasu mocy nigdy za dużo tym bardziej że Kolega ma 608
to przy przeprowadzce do większego pokoju będzie jak znalazł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Darek1232

New member
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Myślałem już że zdecydowałem się na jamo sub 300, ale jeden użytkownik forum napisał mi, że do filmu i muzyki lepszy będzie sub 650, co wy na to ? Głównie chodzi o kino 60%, ale muzyka też jest ważna. Chcę kupić dobry sub, żeby się nie denerwować pozniej, że brak mu mocy, albo buczy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno bass bedzie bardziej pod kontrolą niż jak w 300, bo konstrukcja zamknięta, tylko gabaryty ma spore:) Jak zamówisz to napisz jak się sprawuje w filmach na 16 mkw. Sam swojego czasu się nad nim zastanawiałem.
 

adamllca

New member
Bez reklam
naprawde dobry sub ,gdyby nie jego gabaryty to juz by gral u mnie a tak mniejszy relt5 cieszy moje uszy
 

Darek1232

New member
Witam, pożyczyłem od kolegi sub Koda sw1000 v2, chciałem sprawdzić jak to będzie u mnie grało, ale za nic nie mogę go uruchomić. Włączyłem autokalibrację, niby sygnał testowy idzie przez niego, odległości i itp. zostało ustawione, a przy odtwarzaniu muzyki czy filmu jest cisza. W ustawieniach ampitunera sub jest ustawiony na "Yes". Powiedzcie dobrzy ludzie co robić ?!

Wszedłem w "test tone" i tam sub warczy jak trzeba. Włączyłem film Avatar BR i sub lekko drżał, koncert Adele BR, też coś tam było słychać, ale mp3 i inne filmy idą bez suba. Pokrętła na subie rozkręcone na 70-80 % A ja już się załamuje powoli.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak masz ustawione fronty na "large" to ustaw w opcjach Denona tryb subwoofera - LFE +main, nie samo LFE/normal
 

krazy777

Member
Bez reklam
Spróbuj może CHANNEL LEVEL i podkręć go do +12DB. Przy Avatarze to Ci powinien napierdzielać konkretnie a nie lekko drżeć. Podejrzewam, że to po prostu membrana drżała od basu z frontów.
 

Darek1232

New member
Spróbuj może CHANNEL LEVEL i podkręć go do +12DB. Przy Avatarze to Ci powinien napierdzielać konkretnie a nie lekko drżeć. Podejrzewam, że to po prostu membrana drżała od basu z frontów.

Dziękuję właśnie o to chodziło :blagam: a ja gupi w opcjach szukałem :)
PS. sub teraz całkiem niezle puka, ale chyba i tak kupię jamo sub650. Będzie lepszy od tego pod względem mocy prawda ?
 
Do góry