sub czy kolumna

pieczur

New member
Czesc, chce rozbudowac swoje audio...mam teraz ampli onkyo 575x i na przodzie podlaczone magicznym kablem tannoy m2, centralna tez tannoy a tyly to nawet nie pytajcie - m audio - dramat ale dzwiek wydaja.
Nie jest zle...fajnie sie oglada filmy ale brakuje troszke basiku. Drzenia. Z racji ze mam dzieci to kolumny musza byc zabezpieczone maskownicami lub tak jak moje tannoye podwieszone do sufitu a jeden z maskownicą.

Dodam ze pomieszczenie odsluchowe jest male....16m2 ale jest czescia jeszcze kuchni wiec calosc ma ze 35....taki jak by grzyb a nozka jest tv i audio...

Wedlug mnie najlepiej by bylo z jakims subem zamknietym ale nie wiem ktorym bo wlasciwie wybor sie zaczyna od jakis astronomicznych pieniedzy. Kolumny msylalem zeby wymienic na Pylon audio 15 Pylon Audio Topaz 15 (4934308916) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub DIY VIFA - VISATON - Kolumny-kolor wiśnia . (4938144326) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a tannoye przeniesc na tyl a m audio .@#$%#...oddac...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pieczur

New member
1000zl...raczej sprzet uzywany....moze i mogl bym odlozyc zakup w czasie i kupic cos co naprawde fajnego.

Raczej do filmow i gier. Muzyka tez jest bardzo wazna w moim zyciu dlatego jak bede sluchal muzyki ( a raczej korzystam z flacow) to nie chcial bym musiec wylaczac suba bo wtedy ta kasa byla by nie za dobrze wydana. 70% muza 30 reszta.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale 1000 zł na suba czy wszystko? Bo te Topaz co zarzuciłeś w linku na 1100 gość wycenił. Jeśli muzyka będzie stanowić większość użytku suba to rzeczywiście lepiej iść w stronę konstrukcji zamkniętej, zakładając że masz do nagłośnienia 16 m a nie 35 ( na taki metraż trzeba kawał sprzętu) to najciekawszą opcją jest REL T5 ale ciężko o używki a nówka podejrzewam że po negocjacjach tak z 1600-1700.
 

pieczur

New member
Moze nawet mniejsze jest to pomieszczenie, to jest taki maly sub-pokoik ze skosem.

Pan te topazy to bardzo chce sprzedac i mysle ze nawet taniej by poszly. Klopot najwiekszy tych kolumn poza kolorem to brak maskownic a wydaje sie ze ze moje dzieci moga nie byc kompatybilne z ich zawieszeniem. Musze zadzwonic do tego Pana i z nim zagadac ale ile by nie spuscil to kupowanie czegos co moze byc tak latwe do sniszczenia nie jest rozsadne.

No wlasnie rel t5 ale skad na to kase wziasc ;-)

znalazlem jeszcze cos takiego http://allegro.pl/sprzedam-sub-jbl-lx-2000sub-i4957467338.html mialem kiedys kolumny jbl...e90...bylem z nich zadowolony ale drugi raz bym ich nie kupil.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Remipl myślę że w podobnej klasie sub BR da większe ciśnienie podczas oglądania filmów niż w konstrukcji zamkniętej, co nie znaczy że ten drugi zagra mizernie. Słuchając muzyki to tu akurat lepiej się sprawdzi konstrukcja zamknięta - bas szybszy, lepiej kontrolowany a BR będzie masywniejszy ale może być też bardziej rozlazły, oczywiście mogą też być wyjątki, człowiek też nie słuchał wszystkich subów jakie istnieją ;P

pieczur tak się zastanawiam bo napisałeś w 1 poście że podczas oglądania oglądania filmów brakuje basiku, drżenia a później jednak że głównie będziesz muzyki słuchał. Dylemat jaki masz to wybrać suba czy kolumny i tutaj musisz podjąć decyzję na co jesteś zdecydowany. Pisałeś o Topazach wcześniej, więc zakładając że wybierzesz kolumny, poprawisz dźwięk w stereo i będzie więcej basu podczas odsłuchu muzyki ale o drżeniu podczas oglądania filmów zapomnij, tu musi być subwoofer.
 

pieczur

New member
Velodyne CHT-10R (4953864529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a ten wooferek? Pan sie chce go pozbyc za 1300zl. Jest to okazja? jest to dobry subek? pewnie jest ale chcial bym poznac Wasza opinie.

a co do kolumn to jakos bardziej mi graja w duszy te kolumienki DIY na vifach ale moze niepotrzebnie sie upieram.

Jezu " popierdółki za 1-2 tys. " - to moj cały budżet zakładając że poczekam do urodzin. O biedo ;-)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Velodyne CHT-10R (4953864529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. a ten wooferek? Pan sie chce go pozbyc za 1300zl. Jest to okazja? jest to dobry subek? pewnie jest ale chcial bym poznac Wasza opinie.

a co do kolumn to jakos bardziej mi graja w duszy te kolumienki DIY na vifach ale moze niepotrzebnie sie upieram.

Jezu " popierdółki za 1-2 tys. " - to moj cały budżet zakładając że poczekam do urodzin. O biedo ;-)

Pozdr.

Jeżeli sub jest faktycznie w dobrym stanie, to uważam że warto. To porządny subwoofer z systemem kalibracji ( powinien być też mikrofon). Swojego czasu kosztował 2,5k. Następcą jego jest EQ-MAX 10.
 
Do góry