Sub aktywny do 500PLN

Krystian990

New member
Witam. Szukam Suba aktywnego w kwocie max 500zł. Nowy czy używany, nie istotne. Sub ma współpracować z Denonen AVR-4306 w pokoju 20m2 przy 75% muzyka 25% KD. Muzyka głównie rap i electro. Po subie oczekuję kompromisu pomiędzy subtelnym, miękkim i niskiem zejściem, a mocnym uderzeniem z lekkim ukierunkowaniem jednak na moc. Wiem, że to podchodzi pod granicę marzeń w tej kwocie ale kto wie...;)
Prosił bym o szybką odp bo suba bym chciał kupić na dniach.
Może przedstawię moje typy nad którymi myślałem:
M-Audio SUB 750 cherry (3129023053) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (mam z M-Audio fronty i mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły stosunkiem jakości do ceny. Grają bardzo przyjemnie i mam nadzieję, ze to samo by było z subem)
Potęga Basu Subwoofer Wharfedale 110W IDEAŁ Tanio! (3132946201) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (Firma renomowana cena za używke ok tylko cz te 106dB nadrobi niską moc wzmacniacza i ten sub da radę zagrać mocno? )
Kolumna SUBWOOFER aktywny S-250 STX czarny HIT gw (3132454295) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (ewentualnie o tym myślełem ale czy warto? Z tego co czytałem opinie mieszane )
Proszę o podpowiedź czy suby, które rozważam są czegoś warte i oczywiście jestem otwarty na wszelkie inne propozycje w kwocie do 500PLN :)

Nie dostanę żadnej pomocy czy chociażby podpowiedzi? Jest to mój pierwszy Sub aktywny i jestem blady w tym temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie dostanę żadnej pomocy czy chociażby podpowiedzi? Jest to mój pierwszy Sub aktywny i jestem blady w tym temacie.

Po pierwsze to trochę mały budżet. Po drugie piszesz że w 75% ma być do muzyki, więc najbardziej odpowiednim subem byłby w konstrukcji zamkniętej, a te są sporo droższe. Do 500zł to na myśl mi przychodzą Jamo sub 210 lub Koda sw 1000, ale do 20mkw szału nie będzie. Tu masz do negocjacji ciut większy Subwoofer aktywny JAMO SUB 260 Radom ? Tablica.pl lub ten JBL Northridge E 150P Toruń ? Tablica.pl. Tylko jak wspomniałem, konstrukcje BR średnio się nadają do szybszej muzyki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co to ja widze Krzychu w sygnaturze, Relik jest juz? Czemu sie nic nie chwalisz?
Przez te bledne przekierowania odpada mi sporo watkow, ale pisz jak to gra, /srednio/moze byc/jest pogrom?
 

Krystian990

New member
Budżet niestety nie może się zbytnio zwiększyć ew o stówkę jeśli wtedy można by kupić coś faktycznie lepszego. Ten sub ma być tymczasówka na jakieś 3-4 miechy potem przyjdzie coś o sporo wyższym budżecie żeby mógł zostać docelowo:) JBL bardzo fajna propozycja (w aucie całe CA mam postawione na górnej półce JBLa i gra wyśmienicie), byłbym w stanie dołożyć tą stówkę ponad budżet ale odbiór tylko osobisty, a mam 350km w jedną stronę to moim potworkiem na samo paliwo bym wydał więcej niż na suba;/ A co do Jamo to głośnik skierowany w dół nie będzie już całkowicie mulił przy szybkiej muzyce?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na Allegro widziałem sub aktywny Tannoy z zestawu EFX kosztuje równe 500zł to też jest konstrukcja bas-reflex ,ten sub szybkość i potęgę zastępuję jakością i finezją ,przy wykorzystaniu do odsłuchu muzyki jakością przebije Jamo i M-Audio
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A co to ja widze Krzychu w sygnaturze, Relik jest juz? Czemu sie nic nie chwalisz?
Przez te bledne przekierowania odpada mi sporo watkow, ale pisz jak to gra, /srednio/moze byc/jest pogrom?

Wiadomo, na początku bas jest trochę za twardy. Ale myślę że po wygrzaniu będzie lepiej? Musiałem zmienić ustawienie suba. Teraz stoi przy kanapie i jest sporo lepiej jak poprzednio. W moich 15 mkw spokojnie daje radę, i nie potrzebuję niczego mocniejszego. Ponowna kalibracja, trochę zabawy w ustawianie i wydaje mi się że jest bdb:) Mam go ustawionego w ampli na -5, a na subie ok 10 ta. Przy dodaniu więcej dB naprawdę czuć ten bas jak idzie po podłodze. Nic nie rezonansuje i buczy. Jestem zadowolony. Może nie ma takiego wygaru/ciśnienia jak Tonsil, ale jest znacznie lepiej kontrolowany i ma fajny basik. Wykonanie również na świetnym poziomie. Myslę że rownie długo mi będzie służył jak Tonsil.
Krystian990 ja ostatnio też wysyłałem swojego suba kurierem, pomimo że na "Tablicy" preferują odbiór osobisty. Mnie to kosztowało 34zł. Mozesz napisać i się dogadać, albo samemu zamówic odbiór przesyłki.
 

Krystian990

New member
Właśnie szukałem tego Tannoy z Twojej podpowiedzi i już go nie ma na allegro:( Najtańszy z Tannoy na allegro teraz jakiś za 1350zł:( Przemko słuchałeś kiedyś jakiegoś suba M-Audio? Bo się nad nim bardzo poważnie zastanawiam. O tym konkretnym Sub-750 trochę ciężko znaleźć opinie, ale niższą serię od M-Audio Sub10 ludziska bardzo chwalą... Troszkę nie chce mi się na allegro polować miesiąc na jakąś okazje bo bym chciał w tym tygodniu kupic jakiegoś subika. Proszę o wszelkie sugestie i opinie.
 

Krystian990

New member
Dzięki, napisałem do właściciela wiadomość zobaczymy czy się zgodzi na wysyłkę, a do czasu otrzymania odpowiedzi byłbym wdzięczny za jakieś kolejne propozycje :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie słuchałem M-Audio ,słuchałem Kody ogólnie OK, moim skromnym zdaniem przy skromnym budżecie Koda to lepszy wybór niż M-Audio

Jeszcze jedna sugestia kupowanie suba na okres przejściowy jest średnio mądrym pomysłem przy odsprzedaży stracisz pieniądze , jeżeli nie masz nic przeciwko używkom ,warto się wstrzymać i polować na coś fajnego ,nie tak dawno widziałem na Allegro suba Kef z wysokiej serii za 800zł
 

Krystian990

New member
Ten którego teraz zakupię nie będzie sprzedany:) Mam warsztat samochodowy i jak do domu trafi coś fajnego to ten zostanie wrzucony na warsztat żeby się przyjemnie pracowało;p
A co do wstrzymywania się to właśnie bym wolał w tym tygodniu zakupić go teraz są wieczory fajne i długie do lezenia i upajania się muzyką i filmami:D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam niewielki metraż i kiepską akustykę. Niżej wdł. danych schodzi REL ( 32dB vs 35dB), ale jeszcze nie testowałem żadną płytą z próbkami Hz. Tonsil dawał może więcej basu, ale nie był on tak zgrany z kolumnami jak REL. Pamiętam na "Szybkich i wściekłych 5" pewnien moment, jak The Rock wiezie w tej opancerzonej furgonetce pojmanych głównych bohaterów i wpadają w zasadzkę. Jest tam moment jak wybucha samochód i jest wtedy taki niski bas. Na Tonsilu aż mnie w uszach zatkało , na REL'u nie było aż takiego ciśnienia. Ale ogólnie jestem z niego zadowolony, bo dobrze gra i jest bardziej ustawny, a jak się chce podkręcić to też potrafi ładnie zatrząść pokojem. Po prostu to zupełnie inny rodzaj basu, porównując te 2 suby. REL się ładnie wmieszał w pomieszczenie, że praktycznie jakby go nie było, a po wyłączeniu czuć że brakuje basu. W Tonsilu było odrazu czuć że gra, bas był rozciągnięty, lekko mulący. Nawet taka głupia sprawa, omawiana w niejednym temacie, jak ustawienie filtra dla LFE. W Tonsilu musiałem dać na 80Hz, bo przy 120Hz było za dużo dudnienia. W REL'u mam na 120Hz i nic nie dudni, a nawet bym powiedział jakby bas był mocniejszy i jest go więcej niż jak dam na 80Hz. Także w każdym z tych subów można wymienić jakiś plus i minus, ale na pewno nie żałuję że go kupiłem:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Grunt to być zadowolonym
Ja z mojego dali aw-8 jeż jestem mega zadowolony
W kinie bajka , porafi nisko zejść ( na testach od 30 hz już go ładnie słychać ) mimo iż podają psamo nie za niskie ' a ampli mam ustawione na 80 hz i jak dla mnie jest to bardzo ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krystian990

New member
Przesiedziałem cały wieczór na szukaniu jakiegoś ciekawego Suba nic nie znalazłem i z nadzieję, ze M-Audio Sub750 wypadnie tak samo dobrze w stosunku cena jakoś jak fronty z tej firmy zamówiłem go. Jak już do mnie dotrze, posłucham go to napisze jak wrażenia :) Pozdrawiam.
 

Krystian990

New member
No tak bardzo się napaliłem na tego JBL ale gościu wogóle nie odpisywał na maile dotyczące wysyłki, a Jamo odpada przez głośnik skierowany do dołu... Jak poczytałem o Wharfedale to z opinii wynika, że mocą nie grzeszy. Zobaczymy jak się sprawdzi ten M-Audio, oby mnie zaskoczył tak pozytywnie jak fronty :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak ktos nie odpisuje na meile w sprawie kupna to .... a nie sprzedawca .... olac takiego i tyle... Krzysiek czyli widzisz teraz po zakupie Rela mozesz juz ustawic 120 hz :) tyle ile jest sciezak dedykowana w filmie dla suba i jest git takze widzisz to kwestia suba dobrego :)
lolek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wide Krzychu ze weekend jednak był owocny i uporaleś sie z ustawieniami :)
Napisałeś bardzo trafne zdanie:
"REL się ładnie wmieszał w pomieszczenie, że praktycznie jakby go nie było"
Taki własnie jest bas z Rela. Słychac, ze daje czadu, ale ładnie i nienachalnie komponuje się w całe pasmo.
To jest własnie clou całej zabawy :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry