Sub 1 - 2 tyś zł

Andybaca

New member
Witam
proszę o pomoc w wyborze subwoofera jako uzupełnienie zestawu Denon X2000 + kolumny 5.0 Boston A360. Chciałbym uzupełnić zestaw, którego przeznaczenie to kino 70% - muzyka 30%.
Z uwagi na fakt, że sub ma służyć głownie do kina to założyłem sobie spory rozrzut cenowy. Czy warto wydawać na niego więcej niż 1000 zł ?
Wielkość pomieszczenia ok 18 m2.
Z góry dziękuję na Wasze sugestie.
 

Oczko7121

Member
To moze ja sie podczepie:p. Moj zestaw onkio 809 dali zensor 7 set gra w 20 m2. Rowniez szukam czegos do 1000. Dlaczego jamo j10 a nie sub 360, w czym j10 jest lepszy ? A moze j12 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
proszę o pomoc w wyborze subwoofera jako uzupełnienie zestawu Denon X2000 + kolumny 5.0 Boston A360. Chciałbym uzupełnić zestaw, którego przeznaczenie to kino 70% - muzyka 30%.
Z uwagi na fakt, że sub ma służyć głownie do kina to założyłem sobie spory rozrzut cenowy. Czy warto wydawać na niego więcej niż 1000 zł ?
Wielkość pomieszczenia ok 18 m2.
Z góry dziękuję na Wasze sugestie.


Subwoofer to też ważny element systemu i nie ma co na nim oszczędzać. Pomieszczenie nie duże więc jak zawsze polecę Rel-a T5. Mały, ładny niepozorny sub, które świetnie gra w stereo, a i w kinie domowym potrafi potężnie uderzyć. Tu masz test REL - T-5 - Subwoofery - Testy sprztu audio Napisz do blackninja zrobi Ci dobrą cenę i trochę kasy zostanie z 2k. Możesz też kupić do kompletu Boston Acoustics SUB 650 Boston Acoustics - ASW 650 - Subwoofery - Testy sprztu audio . Dobre suby pod kino domowe robi też JBL, Klipsch, Paradigm.
 

lobos

New member
Bez reklam
To moze ja sie podczepie:p. Moj zestaw onkio 809 dali zensor 7 set gra w 20 m2. Rowniez szukam czegos do 1000. Dlaczego jamo j10 a nie sub 360, w czym j10 jest lepszy ? A moze j12 ?
J10 nowsza konstrukcja od 360. J12 lepszy, większy, mocniejszy, ale czy potrzeba go do 20m2?
 

Andybaca

New member
No właśnie szukałem opinii bądź testów Jamo J10 i nigdzie nie mogłem znaleźć nic konkretnego. Jak sprawuje się ten sub ? W Media Markt słuchałem Klipsch 350, tylko wiadomo, że to nie jest pomieszczenie odsłuchowe. Grał całkiem dobrze. W tym przedziale cenowym chwalony jest jeszcze Magnat 302A. Co o tym sądzicie?

Do Paweł Sz85
z tego co przeglądałem wszelkiego rodzaju fora to Rel T5 bardziej nadaje się do muzyki a w kinie lepsze opinie ma Velodyne Impact 10. Troszke tańszy od Rel'a. To jest ta grupa trochę droższych subów i to są moi faworyci z tego przedziału cenowego.
Czy słychać różnicę w jakości grania subów z przedziału ok 1 tyś zł: Jamo J10, Magnat, Klipsch itp. a tych w okolicach ceny do 2 tyś tj. Rel T5, Velodyne, Klipsch RW10d ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wstepnie trzeba rozdzielić suby na zamknięte i BR ( pomijam już band pass, szczelinowe BR czy membrana bierna). Zamknięte na ogoł sprawdzają się lepiej w muzyce i w niewielkich pomieszczeniach, bo mają szybszy bas i bardziej kontrolowany, ale BR dają większe ciśnienie w kinie. Wadą BR jest to że są trudniejsze w ustawieniu i bas jest bardziej pociągły i czasami może przez to dudnić. To już każdy musi sam sprawdzić co u niego lepiej pasuje, bo My na forum nie znamy akustyki danego pomieszczenia. Większy wybór jest w subach BR, a szczególnie w tej granicy cenowej. Drugą kwestią jest jakby nie bylo jakość wykonania czy chociaz prestiż marki. Osobiście mając Onkyo serii 8xx i Dali Zensor bym nie dokupił subwoofera Jamo. To trochę nie ta liga. Tutaj bardziej pasuje droższy sub. W dziedzinie audio często cena idzie w parze z jakością zarówno brzmienia jak i wykonania/wagą, użytymi podzespołami. Sub w KD jest bardzo ważnym elementem, o ile nie najważniejszym po kolumnach, bo przecież każdy oczekuje mocnego i mięsistego basu, a nie dudnienia, buczenia i pierdzenia. Jeżeli Velodyne ( fajne suby) to EQ-MAX. O Impact czytałem że mają problem z wybudzaniem się ze stanu czuwania i potrzebują konkretnego sygnału. Każdy producent ma w swojej ofercie kilka różnych subwooferów, więc można coś wybrać pod swój zestaw. Niezłe ceny mają suby Klipsch, które można kupić za niewiele ponad 1k.
 

Oczko7121

Member
W takim razie co polecisz. Sub w wiekszosci do filmow. Wiem ze nie ta liga, ale nie chce wiecej wydac. No powiedzmy maks 1500.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Andybaca

New member
Wnioski nasuwają mi się takie, że idealny do mojego pomieszczenia (18 m) byłby sub Rel T5. W przypadku, gdy górę weźmie zdrowy rozsądek :) to Klipsch 350 lub RPW 10. Który sprawdzi sie lepiej w mniejszym pomieszczeniu ? Który będzie łatwiejszy w ustawieniu?
Czy jest jeszcze jakiś sub godny z konstrukcją typ zamknięty, tańszy od Rel T5 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W takim razie co polecisz. Sub w wiekszosci do filmow. Wiem ze nie ta liga, ale nie chce wiecej wydac. No powiedzmy maks 1500.

Jeżeli BR to zobacz sobie np. Klipsch SW 450 lub SW 110. Nie są drogie a mają wystarczająco mocy na ten metraż. Ten drugi może ciut droższy, ale cenami się nie przejmuj tylko napisz do Blackninja, to pewnie da radę się zmieścić w budżecie.
 
Do góry