Strumieniowanie FLAC do Denon'a

phoba

New member
Witam,

Mam Denona X2000 i spory zasób muzyki na kompie, którą lubię sobie strumieniować na KD. Niestety o ile z mp3 nie ma żadnego problemu, o tyle nie mogę poradzić sobie ze strumieniowaniem FLAC'ów. Do strumieniowania używam Windows Media Playera, ale robię to nie z poziomu kompa i wysyłania dźwięku na Denon'a, tylko po udostępnieniu katalogu z muzyką wybieram katalogi/pliki bezpośrednio na Denonie. Wiem, że WMP nie ma standardowo zaimplementowanej obsługi FLACów, więc zainstalowałem jakiś plugin i po instalacji FLACi grają z WMP na kompie, ale wybierając plik FLAC z Denon'a, wiedzę tylko ikonkę nutki i cisza :(

Wiem, że pytanie jest nieco bardziej komputerowe niż dźwiękowe, ale może znajdzie się ktoś kto zna rozwiązanie tego problemu.
 

dzurek

New member
Do strumieniowania używam Windows Media Playera, ale robię to nie z poziomu kompa i wysyłania dźwięku na Denon'a, tylko po udostępnieniu katalogu z muzyką wybieram katalogi/pliki bezpośrednio na Denonie.

A to ciekawe, używam foobara 2000 jako serwer i na HK3770 mam odwrotnie czyli w takiej opcji jak opisałeś strumieniowanie flaców działa ale nie działa kiedy próbuję uruchomić z komputera.
 

phoba

New member
Wszystko ładnie, ale czy da się przez Windows Media Player?


Jestem słaby z sieci komputerowych i działające strumieniowanie to już dla mnie sukces :) Ale raczej nie dam sobie rady z Allshare Smasunga. Nie znam tego softu, ale znając życie będzie trzeba ustawić więcej niż 2 opcje i tu polegnę :)


jaco.37 - komputer mam 2 pokoje dalej niż Denona. Nie będę biegał co chwilę do kompa, żeby odpalić inny utwór. Mój telefon nie jest oparty ani na IOS, ani na Androidzie, więc też odpada. Poza tym uznaję to za wielką wygodę, że mogę z poziomu Denona, jego pilotem, przeglądać sobie katalogi na kompie i wybierać konkretny utwór, który chcę posłuchać, a nie puszczać cały katalog czy playlistę.


Więc czy ktoś potrafi odpowiedzieć, jak zaimplementować FLAC w Windows Media Player, żeby można było je odtwarzać z poziomu Denona? Ewentualnie ktoś łopatologicznie wytłumaczy mi jak postawić tego Allshare'a? :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Spróbujcie Serviio, bezpłatny, lekki serwerek.
Albo TVersity Media Server.
Rewelacyjnie sprawdzał się przy strumieniowaniu video. A ma możliwość strumieniować również pliki audio jak i zdjęcia...
Sterowanie zasobami oczywiście z pilota TV lub ampli. Działa bezproblemowo z Denonem.
Posiada własne kodeki i transkoduje pliki w locie. Wspiera Windows Media Center.
 

phoba

New member
Zaraz, zaraz...mówisz, że ten TV Media Server strumieniuje video??? Po Ethernecie? Czyli, że będę mógł zapuścić film na kompie i strumieniować go na Denona, a ten mi ładnie rozdzieli sygnał i video puści na TV, a audio (powiedzmy AC3) puści na kolumny?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Tak. Video strumieniowałem po wifi.
Z tą jednak różnicą, że sterowanie odbywało się za pomocą pilota TV.
W TV wybierasz serwer medialny gdzie wyświetla się katalog (dysk) z udostępnioną zawartością.

Sygnał rozdzielany jest tak jak zwykły materiał video. Obraz na TV a dźwięk via amplituner na KD i voila! :)

Edit 18:48:
Jako, że pliki typu flac odtwarzam bezpośrednio z NAS'a, zrobiłem właśnie mały test.
NA lapku dostępniłem dla muzyki folder o nazwie "Music", do którego wrzuciłem parę płyt.

Tym razem pilotem AVR wybrałem: Network > Media Server > [nazwa_źródła]: Tversity Media Server > Audio > Folders > Music > [nazwa_albumu] > [nazwa_utworu].flac
i wszystko bangla...
Różnica między odtwarzaniem za pośrednictwem TVersity Media Server a NAS jest taka, iż w przypadku tego pierwszego na TV nie wyświetlają mi się okładki albumów/ utworów ;)

 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Według mnie strasznie kiepski soft. Zwłaszcza aktualizacja bibliotek działa tragicznie.
Spróbujcie Serviio, bezpłatny, lekki serwerek.

Kwestia przyzwyczajenia i poznania ,aktualizacji nie robi się co dzień
Jest jeszcze jedna zaleta,widzi i odtwarza dużo materiału 5,1 co u innych nie było takie oczywiste
 

phoba

New member
No dobrze, to widzę, że są 2 rozwiązania, których mogę spróbować. Potestuję i dam znać co ewentualnie wyszło.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Przepraszam. Dal zainteresowanych. Nie znam angielskiego, a wiecie, jak wygląda korzystanie z translatorów, ale tu jest coś o FLAC multichannel.

Pozdrawiam.
 

phoba

New member
No to jestem po testach (trochę to trwało, bo miałem dłuższy wyjazd) TVersity. Ogólnie dobrze, strumieniuje wszystko co jest mi potrzebne.
Zauważyłem tylko jeden, ale istotny mankament. W momencie gdy wejde w katalog z flac'ami i zacznę odtwarzać dowolny utwór, to gdy po jego zakończeniu zaczyna się odtwarzanie kolejnego (i kolejnego, itd.) to na wyświetlaczu ampli NIE ZMIENIA się tytuł utworu. Jeśli sam przejdę do innego utworu to nazwa na wyświetlaczu zmienia się, również gdy odtwarzany jest katalog z mp3. Czy to tylko błąd u mnie czy TVersality tak ma?
 
Do góry