Strong LEAP-S1

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Trafił mi się w dobrej cenie (180 zł) box Strong Leap-S1, kolejna skrzyneczka z Androidem TV 10, certyfikowana przez Google, Netfliksa, YouTube, Disney+ i Prime Video.

Wykorzystany w sprzęcie SoC Amlogic S905X2 Quad Core ARM Cortex-A53, 1.8 GHz nie jest najnowszą konstrukcją, niemniej sprawuje się całkiem przyzwoicie jeżeli chodzi o strumieniowanie wideo (materiały 4K przez Wi-Fi chodzą bez „zająknięcia”) i odtwarzanie materiałów z zewnętrznego nośnika USB. GPU to Mali-G31@1800 MHz, do tego SDRAM DDR4 2 GB i flash: eMMC 8 GB. Oczywiście wbudowany Chromecast.
Inne parametry: Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz, IEEE 802.11a/n/ac, 5 GHz, Bluetooth 4.2.
Video decoder: aspect ratio: 16:9, Auto/Full screen, rozdzielczość: 2160p, 1080p, 720p, 4Kp60 10-bit H.265, 4Kp60, VP9 Profile 2, 4Kp30 H.264
Audio decoder: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MPEG-1 layer1/2.

Czyli ogólnie taki Xiaomi Mi Box S (najchętniej ostatnio kupowany), ale z nowszym SoC i ze zdecydowanie większą liczbą złączy, bo mamy do dyspozycji: HDMI, Ethernet (niestety tylko 10/100), 1x USB 2.0 + 1x USB 3.0, Micro SD port, S/PDIF (optical), AV i - ciekawostka – port IR, czyli możemy podłączyć sobie na kabelku czujnik, wystawić przed telewizor, a pudełko schować za. Włączanie i wyłączanie z pilota działa na IR, a reszta już przez Bluetooth.

Inną ciekawostką jest fizyczny włącznik/wyłącznik zasilania z tyłu pudełka w formie przycisku. Ostatnio to dość popularne rozwiązanie (oszczędzanie prądu, żeby nie był pobierany w trybie stand by), np. ma je również „bliźniak” Leapa-S1, czyli Mecool KM2 (dokładnie ta sama konstrukcja różniąca się tylko obudową), który jednak u nas kosztuje 399 zł, gdy najniższa cena Stronga wynosiła ostatnio wg. Ceneo 235 zł.

Z przodu wskaźniki Wi-Fi, LAN i zasilania.

Pilot Google assistant, czyli ze sterowaniem głosowym, przyciskami dedykowanymi Netflix i Prime Video, prosta konstrukcja, ale dobrze wykonana i wygląda na trwały. Brak przycisków umożliwiających dostęp do podmenu Kodi lub wyskakujących menu rozwiązałem przez sterowanie pilotem mojego telewizora Samsunga.

W sumie udana konstrukcja, z naddatkiem wykonująca zadania, dla których została stworzona. Jeżeli ktoś chce zamienić swój starszy telewizor w Smart TV lub po prostu szuka prostego urządzenia do zwiększania liczby aplikacji streamingujących (bo oprogramowanie telewizora ogranicza ich liczbę lub nie są już aktualizowane) lub odtwarzacza multimediów to będzie zadowolony.
 

Attachments

  • strong1.jpg
    strong1.jpg
    164,3 KB · Wyś: 38
  • strong2.jpg
    strong2.jpg
    123,8 KB · Wyś: 28
  • strong3.jpg
    strong3.jpg
    52,8 KB · Wyś: 31

skylight

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
czy możesz sprawdzić czy działa HDMI passthrough z plików np. mkv także dla formatów "HD" ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cześć,
czy możesz sprawdzić czy działa HDMI passthrough z plików np. mkv także dla formatów "HD" ?

Niestety nie mogę, bo box "wybył" jako prezent. Może są inni użytkownicy... Z drugiej strony sprawdzałem coś takiego na innym sprzęcie z Amlogic S905X2 i tym samym Androidzie TV i działało.
 

skylight

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nie mogę, bo box "wybył" jako prezent. Może są inni użytkownicy... Z drugiej strony sprawdzałem coś takiego na innym sprzęcie z Amlogic S905X2 i tym samym Androidzie TV i działało.
Dziękuję za odpowiedź. Możesz podać model tego boxa?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Za cholerę nie pamiętam, bo sporo tego przerabiam testowo. Bodajże był to któryś serii X96, ale nie jestem pewien.
 
Do góry