Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

czarny2807

Active member
Bez reklam
Pytanie techniczne. Jakiego rozmiaru kołków używacie do przykręcenia wieszaka 75 - 85 cali? Ściana pełna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz Fischera, te najdroższe - czyli te które mają w opisie największy udźwig.
Zgodne ze średnica tych z zestawów, ale mogą być dłuższe.
Każdy tv na nich wieszam.
Wbrew pozorom, masa przy wieszakach tv rozkłada się bezpiecznie, prędzej wieszak się wygnie, jak ruszy wkręta.
 

luck76

Well-known member
Wieszak stały.
wszystko zależy od gęstości pozornej (kg/m3). Jeśli chcesz montować w ścianie zewnęrznej, która może mieć gęstość nawet 300 to nie szedłbym nawet w przypadku wieszaka stałego w żaden kołek - tylko kotwa. A jak w działową (z reguły między 11 a 17 cm. To wtedy możesz kołek - przy czym tak jak pisze @armanig, jakiś solidny. Nie musi być koniecznie Fisher, inni producenci też robią dobre.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile??
Co Ty konia z kopytami i powozem będziesz wieszał na ścianie.
Gitara nie pytał ile jest dziurek, a ile jest wymaganych wg. producenta do powieszenia, bo na pewno nie 20 :grin:

U mnie 98 wisi na 4 jak pamiętam i wieszak nie drgnie, a jest wysuwany więc siłą nacisku o wiele wieksza.

Nie musi być koniecznie Fisher, inni producenci też robią dobre.

Na pewno, ale w obi, Castoramie czy Leroyu nic nie ma lepszego, co najwyżej plastelina parę zł tańsza.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@czarny2807 ...
o ile w otwór wieszaka zmieścisz kołek o średnicy 10mm ,to dla pewności (Twojej ;) ) i spokojnego sumienia ,nie widząc wieszaka... kołki 10x100 mm z łbem sześciokątnym .
Jeśli wieszak jest w kształcie spłaszczonego prostokąta ,to po cztery na górze i dole symetrycznie rozłożone.
Beton komórkowy nie jest twardy ,więc wiercisz bez udaru.
Ale dobra rada.
Nowe wiertła.
I wierć na dwa razy.Pierwszy raz wiertłem o połowę mniejszym od nominalnej średnicy.A dopiero później popraw otwór nominalnym .Unikniesz "rozbicia" średnicy otworu a co za tym idzie osadzisz kołek dość ciasno.
Ja mam u siebie zwykłą cegłę a mój 65 cali wisi na 4 kołkach 10x80 .Ze względu na to w jakich kierunkach na te kołki działają siły , spokojnie wystarczyłby jeden taki kołek, żeby telewizor spokojnie sobie wisiał .No ale wieszak też ma swój kształt i trzeba go jakoś zamocować.
A u Ciebie?
Na ośmiu kołkach to słonia powiesisz.Nawet na betonie komórkowym.
Bo niech ten telewizor (niechby największy czyli 85 cali ) w porywach waży ok.50 kg. To na jeden kołek daje ok.6 kg obciążenia działającego prostopadle ku dołowi praktycznie przy samej ścianie.
Na tak zamocowanym wieszaku słonia można powiesić ,a nie telewizor.;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przez wieszak??? Jak dobijesz kolka, przez dziurę w wieszaku? : D
Logiczne, że kółek w ścianę, potem wieszak na ścianę i wkręcanie przez dziury w wieszaku.
Pomijając już fakt, że kółek często nawet nie zmieściłby się w dziurze od wieszaka, bo często już te śruby wchodzą na styk.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@czarny2807 ..jak dobrze wszystko zrobisz to tv będzie wisiał.Przy takim wieszaku występują tylko statyczne obciążenia,więc pewnie by wisiał nawet na dwóch kołkach bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry