Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dzień dobry. Mogłeś zadać trudniejsze pytanie


https://www.prestigetv.pl/produkt/9...nta-zadzwon-600-727-726-gwarancja-producenta- atrakcyjne-raty-leasing-faktura-vat-23?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=40392037-64a0-20d0-761e-a3714aa1b4de

Pytanie było odpowiednie bo napisałeś, że Samsung jest tańszy 30% a podałeś LG i Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mama oleda i polecam, żadnych powidoków !
Najlepsza jakość obecnie na rynku w telewizorach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Topowy model 77 OLED Sony kosztuje 23999. -30% to wychodzi 16 799. Gdzie za tyle kupisz Samsunga? Oczywiście najwyższy model.

No ok, ale poniżej 10k można było kupić Oleda Samsunga 77".
Pomijając fakt, co jest najwyższym modelem, pozostaje pytanie czy jest w ogóle sens płacić drugie tyle za Oleda Sony, szczególnie, że tu mowa cały czas o 77".
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
No ok, ale poniżej 10k można było kupić Oleda Samsunga 77".
Pomijając fakt, co jest najwyższym modelem, pozostaje pytanie czy jest w ogóle sens płacić drugie tyle za Oleda Sony, szczególnie, że tu mowa cały czas o 77".
Kwestia pewnie tego jakim dysponuje się budżetem. Tak samo można zapytać czy jest sens kupować Audi jak można Skodę. Jeśli ktoś ma 2m do tv to może być, aż 77.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadna Skoda czy Audi, a różnice w tych tv nie warte dopłaty.
Zwyczajnie po ludzku, Sony to nie Maybach, gdzie prezes chce mieć coś prestiżowego i oczko wyżej od S klasy, to zwyczajne tv, tutaj bardziej chodzi o zasadność przepłacania.
Akurat Samsung S90C jest (był w promkach) dobrze wyceniony i pozostaje pytanie, czy warto dopłacać aż tyle siana.

Na forach raczej nie siedzą Kulczykowie i nie wybierają pomiędzy Bang&Olufsenem czy Loewe, a użytkownicy którzy szukają czegoś pod kategorię cenę/jakość.
Tutaj ta jakość zbliżona, a cena odleciała w kosmos, no, ale może faktycznie, kto bogatemu zabroni. Byle to nie był "bogacz" pt. życie na kredycie.
 
Żadna Skoda czy Audi, a różnice w tych tv nie warte dopłaty.
Zwyczajnie po ludzku, Sony to nie Maybach, gdzie prezes chce mieć coś prestiżowego i oczko wyżej od S klasy, to zwyczajne tv, tutaj bardziej chodzi o zasadność przepłacania.
Akurat Samsung S90C jest (był w promkach) dobrze wyceniony i pozostaje pytanie, czy warto dopłacać aż tyle siana.

Na forach raczej nie siedzą Kulczykowie i nie wybierają pomiędzy Bang&Olufsenem czy Loewe, a użytkownicy którzy szukają czegoś pod kategorię cenę/jakość.
Tutaj ta jakość zbliżona, a cena odleciała w kosmos, no, ale może faktycznie, kto bogatemu zabroni. Byle to nie był "bogacz" pt. życie na kredycie.
Sony napisało, że mają politykę wysokich cen, ponieważ nie opłaca im się sprzedawać swoich telewizorów tanio. Ich strategia ma na celu sprzedaż najlepszych telewizorów z maksymalnym zyskiem. Nie są zainteresowani telewizorami poniżej tego poziomu. To jedyna firma, która sprzedaje te same telewizory przez 2-3 lata)))). I co roku produkuje "nowe" tylko telewizory z wyższej półki.

A telewizory ze średniej i budżetowej półki są nie tylko droższe i często gorsze od konkurencji, ale też rok w rok te same.
 
Kwestia pewnie tego jakim dysponuje się budżetem. Tak samo można zapytać czy jest sens kupować Audi jak można Skodę. Jeśli ktoś ma 2m do tv to może być, aż 77.
Skoda i Audi.... Niedorzeczna analogia z telewizorami. Sam mam Audi A4 B9, jeśli cokolwiek)))))

Ale jeśli chodzi o różnicę między topowymi telewizorami Sony a konkurencją, to nie działa.

Ceny Sony za 5000-10000 zł NIE dają takiej różnicy w jakości obrazu za te kwoty, jeśli mówimy o najwyższym segmencie. Powiem więcej: Sony kompletnie zjechało z cenami.
 
Pytanie było odpowiednie bo napisałeś, że Samsung jest tańszy 30% a podałeś LG i Philipsa.
Pokazałem ci, że Samsung jest tańszy! Jednocześnie dodałem silnych konkurentów dla Sony od LG i Philipsa. I wszystkie są znacznie tańsze.

Czy Sony jest warte przepłacenia (24999) w porównaniu do tych konkurentów? Odpowiedź brzmi nie.

Podczas gdy sony będzie sprzedawać model A95L 2023 w tym roku - pojawiają się NOWI tańsi konkurenci na NOWYCH panelach MLA 2 i QD OLED 3. generacji w niższych cenach.

A Sony specjalnie nie wypuszcza "nowych" A95L (na przykład a95M), ponieważ zysk jest większy na telewizorach LCD. Sami powiedzieli to samo. Aby było taniej i bardziej opłacalnie, Sony stworzyło własny sterownik podświetlenia panelu w Bravii 9, aby kupić tylko panele i umieścić tam własne podświetlenie, aby uzyskać maksymalne oszczędności.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dlaczego Audi i Skoda niedorzeczna analogia? Czy Audi jest warte tej różnicy w cenie między Skodą? Nie. Sony na pewno nie patrzy przez pryzmat polskiego rynku. Sony zawsze było dużo droższe od konkurencji ale skoro przez dziesięciolecia tego nie zmienili to znaczy, że im się to opłaca. Nowy model LG kosztuje więcej niż A95L. Ma nową matrycę ale czy będzie lepszy? Czas pokaże. Ja nie kupię ani jednego ani drugiego ale będą tacy co kupią.
 
Ostatnia edycja:
7 będzie tańsza

Chciałoby się rzec - tylko co z tego, jak pod pewnymi względami będzie wykastrowaną wersją X95L. Ktoś już wcześniej napisał. "Bravia 7 nie będzie miała X-Wide Angle i X-anty reflection a X95L ma"

Więc nadal mam mętlik jaki najlepiej 85'' miniLed wybrać. Z różnych względów wykluczyłem OLEDy. Myślałem o wydaniu do 15k. Interesuje mnie dobry obraz, dobry stosunek jakości do ceny i trwałość. Obecny LED 65'' ma już ponad 10 lat i odpukać w niemalowane kompletnie nic mu nie dolega i nie uświadczył żadnej usterki.

Dorzucę do worka potencjalnych kandydatów QE85QN95C
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz jakieś specjalne wymagania, że tak na siłę pchasz się w najdroższe modele?
To nie te czasy, gdzie tv latało z założenia po 5-10lat, bo na takiej elektronice to było składane.
Dziś trzeba zakładać 2 lata spokoju, bo tyle wynosi gwarancja, a cała reszta to "bonus".
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Chciałoby się rzec - tylko co z tego, jak pod pewnymi względami będzie wykastrowaną wersją X95L. Ktoś już wcześniej napisał. "Bravia 7 nie będzie miała X-Wide Angle i X-anty reflection a X95L ma"

Więc nadal mam mętlik jaki najlepiej 85'' miniLed wybrać. Z różnych względów wykluczyłem OLEDy. Myślałem o wydaniu do 15k. Interesuje mnie dobry obraz, dobry stosunek jakości do ceny i trwałość. Obecny LED 65'' ma już ponad 10 lat i odpukać w niemalowane kompletnie nic mu nie dolega i nie uświadczył żadnej usterki.

Dorzucę do worka potencjalnych kandydatów QE85QN95C
Wykastrowany ma też być system audio ale sam obraz będzie lepszy. X-Wide Angle to super sprawa. W TCL C845 już mała zmiana kąta pogarsza obraz w X95L kąty są bajka. Mętlikiem w głowie to ja mam od prawie pół roku. I teraz już szukam dwóch tv bo syn swój C745 przyniósł mi do salonu i stwierdził, że chce nowy 😁
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już poczekaj na nowe modele w przyszłym roku, albo na grubo, wstrzymaj się te kilka lat i może pojawią się microledy :grin:
Przy Twoim tempie zakupowym, te parę lat w lewo czy prawo nie robi różnicy ; )
 
Do góry