Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

czarny2807

Active member
Bez reklam
I teraz się zgadzam :) A co do OLEDA to uważam, że jest to tv, który nie nadaje się do salonu dla rodziny z dziećmi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled do salonu - super sprawa.
Mam to wiem.
Polecam.

Z wymienionych X995 .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam samobójców.
Znam mnóstwo osób które kupiły, mają dzieci i są bardzo zadowoleni.
 

Marlo

Active member
Czym większy ekran , tym bardziej widać niedoskonałości technologii LCD.
np. czas reakcji matrycy ( GTG ) , czym większy piksel tym więcej czasu potrzebuje żeby się
ogarnąć, tu swoją przewagę pokazują telewizory 8K , gdzie czas reakcji matrycy jest
porównywalny do tych jakie mają monitory dla graczy.
 

Marlo

Active member
Na zagranicznym forum, gostek zakupił TCL 85X955 żeby porównać z Samsungiem 85QN95C ,
i niestety , TCL 85X955 przegrał to starcie.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gostek jakiś - nie jest dla mnie autorytetem.
Nie znam jego możliwości i doświadczenia.
Nie wiemy czy nie jest to ustawione.
Ale nie zabieram mu jego własnej oceny...
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Na zagranicznym forum, gostek zakupił TCL 85X955 żeby porównać z Samsungiem 85QN95C ,
i niestety , TCL 85X955 przegrał to starcie.;)
W każdym teście i porównaniu tylko ja patrzyłem Sony X95L TCL poległ. Ale kiki jak zawsze swoje. W innym poście napisałem jak ktoś trafnie podsumował TCL: "pewnych rzeczy nie da się oszukać" - i odnosiło się to do niskiej ceny TCL gdzie w żaden sposób nie możliwości przeskoczyć pewnego pułapu jakości bo musieliby dokładać do tv. Podobną sytuacje miałem jak zamawiałem dwie szafy u stolarza. Pierwszy, który był wyliczył 4k. Ja źle zrozumiałem i myślałem, że za dwie 4k i każdemu kolejnemu jak wyliczał około 4k za jedna mówiłem, że tamten jest tańszy. Dwóch podziękowało a dwóch kombinowało jak zbić z ceny i zrobić szafę za 2k. Niestety w żaden sposób się nie dało :)
 

Xr70 = bravia 7

cud się nie zdarzył i tylko bravia 9 jest interesująca. Zgodnie z oczekiwaniami.

Lepiej i taniej kupić OLED))))))
 

czarny2807

Active member
Bez reklam

Xr70 = bravia 7

cud się nie zdarzył i tylko bravia 9 jest interesująca. Zgodnie z oczekiwaniami.

Lepiej i taniej kupić OLED))))))
Pisał Luck, że Bravia 7 to ciut lepszy tv od X95L. Ale biorąc pod uwagę, że cena ta sama to lepiej kupić Bravia 7. OLED taniej chyba nie kupisz. OLED mam w sypialni ale w salonie odpada bo nie będę dzieci pilnował i ganiał :)
 
Pisał Luck, że Bravia 7 to ciut lepszy tv od X95L. Ale biorąc pod uwagę, że cena ta sama to lepiej kupić Bravia 7. OLED taniej chyba nie kupisz. OLED mam w sypialni ale w salonie odpada bo nie będę dzieci pilnował i ganiał :)
Czy znamy cenę Bravia 7?
Sony jest zawsze najdroższe i nie bez powodu droższe. Nie sądzę, aby Bravia 7 była konkurencyjna. A Sony prawie nigdy nie obniża cen. Tylko przed wypuszczeniem nowych modeli. Ale często sprzedają stare modele rok po roku.

Gwarantuję, że będzie wielu konkurentów OLED dla Sony. Jeśli mówimy o androidzie to OLED 809 będzie mocnym konkurentem.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Bravia 7 nie będzie konkurencyjna dla OLED to wiadomo. Ceny nowych modeli znamy. Są na tym drugim portalu hdtv. U mnie OLED odpada ze względu na dzieci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie Oled zawsze na pierwszym miejscu z uwagi na dzieci.
Też im się należy najlepsza jakość.
Każdy wybiera co uważa.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
U mnie Oled zawsze na pierwszym miejscu z uwagi na dzieci.
Też im się należy najlepsza jakość.
Każdy wybiera co uważa.
A myślałem, że TCL 😂 Wiem, wiem. Masz też wielkie okna na całą ścianę i też to nie przeszkadza. Dzieci a dzieci to różnica. Twoje są zapewne dorosłe i wątpię, że z Tobą mieszkają skoro w branży jesteś ponad 30 lat. Moje mają kilka i kilkanaście lat i często tv gra na jednym kanale pół dnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie rodziny - nie kontynuujemy tematu.
TCLa mam w pokoju treningowym i działa .
 
W 65 calach będzie kosztować około 10 w 75 około 12.
Nie widzę go w polskich sklepach. Skąd informacje o cenach? Sony napisało, że Bravia 7 będzie na poziomie cenowym Bravii 8, gdzie można wybrać między LCD a OLED. Więc ceny pewnie będą +- równe.

Biorąc pod uwagę wysoką politykę cenową Sony - OLED Bravia 8 będzie droższy od wszystkich konkurentów. A już wiadomo, że w porównaniu do konkurentów Bravia 8 będzie oparta na starym panelu EX 120Hz, a Philips i LG na nowym, jaśniejszym i 144Hz panelu.

I będą tańsze niż Sony.

I tu będzie bardzo ciekawie: za cenę Bravii 7 można kupić bardzo dobry OLED 2024 w tej samej cenie.

I oczywiście lepiej wybrać OLED.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oled to zupełnie inna technologia, nie ma czegoś takiego jak "lepiej" tylko dlatego, że jest to oled.
Równie dobrze, może być o wiele gorzej, choćby to był topowy oled.
 
Do góry