Strefa hdtv.com.pl pokój 428 Audio Show 2014 - Dobly Atmos - Kef R50 - Toshiba 55 seria 7

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej po czesci się zgadzam z Tobą ale to też nie do końca bo faktycznie jeśli kilka osób sobie zakupi amplituner z atmosem i jakieś dwa głośniczki dodatkowe sobie powiesi i będzie to wychwalać po niebiosa, to ja do tego podejdę w ten sposób że ok fajnie ktoś się cieszy, bo ja jestem z tych co unmieją sie cieszyć czyimś szczęściem. Natomiast żeby przyznać rację że atmos jest w domu super sprawa to muszę osobiście czegoś tajkiego posłuchać i nie ma innej opcji. Ja jestem z tych co muszą naocznie coś sprawdzić w przeciwnym wypadku to jest czyjes zdanie na temat czegoś... A że wiem jak Polak podchodzi do tego co ma , to i nie bardzo chyba możesz się temu dziwić że tak podchodzę. Zresztą uważam że wtedy jest to najbardziej wiarygodne jeśli samemu człowiek sprawdzi.
Na poparcie tego że cenie rzeczy których nie mam jest projektor, bo jak zauwazyłeś jestem zwolennikiem tego urządzenia i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie dla kinoamaniaka i gdybym miał pozwolenie :) ale jak i pisalem po cześci rozumiem zonę że nie chce z salonu zrobić kina to juz mialbym dobry projektor i ekran 120-130 cali i miałbym kino prawdziwe niemalże, nie mam ale wszytskim doradzam że jest to super rozwiązanie a nie płacic po 30-40 tys za tv 80 cali bo tutaj za mniejsze pieniądze ma sie 120 powiedzmy cali... Ale każdy może miec swoje zdanie. I na pewno Kolego jeśli będę miał możliwość przetestowania prawdziwego Atmosa w pomieszczeniu dedykowanym do tego i jeśli będę zadowolony to pierwszy będę który to napiszę i tak jak pisałem że chciałbym się pomylić co do tego systemu w salonach domowych, pomimoo że nigdy nie będę miał głośników w suficie.
Ale pisalem w innym watku do kilku sklepów dzwoniłem gdzie odsluchiwałem sprzęt i na razie nikt nie jest tym zainteresiowany żeby to zmienic - każdy uważa że więcej w tym propgandy jak tego niż to co wniesie nowego do kina. Ale kiedyś na pewno te salony to zmienią bo będa musieli i wtedy się przekonam kto ma rację. Ale jedno jest pewne ja to muszę usłyszeć :)
To tak jak pisalismy o 7.1 i według mnie na 20-25 m jest to mało odczuwalne bo jest to wszystko na kupie, ale jakbym miał salon ze 35 m to na pewno miałbym dodatkowe jeszcze dwie kolumny surrandowe ( a na pewno twrado bym o tym myśłał). Ty natomiast jesteś zadowolony z 7.1 pomimo że masz mniejszy salon jak ja i jak napisałeś że malutkie masz kolumienki na te kanały( ...a pomimo tego odczuwasz rożnicę na plus ) ale ważne jest, że jestes zadowolony bo to Tobie ma odpowiadać a nie mi. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie Lolek, przetestujemy, ocenimy. Nie ma co się spinać ;)
Co do 7.1 to już pisałem co i jak , ale mógłbym z tego zrezygnować, nie ma problemu, ale już z centralnego nigdy.
Gdybym musiał wybierać, to osobiście wolałbym efekt lądującego helikoptera nad sobą (przy założeniu, że faktycznie to będzie działać), jak te 2 dodatkowe za mną. Podstawową bazą w kinie jest 5.1, reszta to wisieńki na torcie.
Marketing na pewno w tym jest, ale żeby było gorzej? Nie sądze. Ampli czy chcemy czy nie i tak będą miały ten ficzer. Po za tym sam Atmos to jedno, mamy jeszcze nowy tryb dolby surround zamiast DPL, zobaczymy co to warte.

Tutaj masz wrażenia gościa który testuje różne klocki:
MARANTZ-SR-7009-Dolby-Atmos-Receiver-Review
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Czy ktoś się wybiera na AudioShow?
Osobiście głęboko się zastanawiam, aby przyjechać, zgłębić wiedzę na ten temat (branża dźwiekowa mi znana, gdyż kiedyś byłem logistykiem w firmie instalującej DSO i VA). Czy wystarczy jeden dzień na trzy miejsca targowe czy lepiej zarezerwować sobotę i niedziele?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś się wybiera na AudioShow?
Osobiście głęboko się zastanawiam, aby przyjechać, zgłębić wiedzę na ten temat (branża dźwiekowa mi znana, gdyż kiedyś byłem logistykiem w firmie instalującej DSO i VA). Czy wystarczy jeden dzień na trzy miejsca targowe czy lepiej zarezerwować sobotę i niedziele?

Jak chcesz wszystko zobaczyć to jeden dzień za mało... chyba że biegając ale to sensu nie ma..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
w zeszłym roku byłem od samego otwarcia do 20 tej wieczorem. Plan bardzo napięty, ale udało się. Na pierwszy ogień poszedł Sobieski, potem dwa kolejne, Bristol i Golden Tulip W tych dwóch jest zdecydowanie mniej stoisk (wcale nie gorsze) ale za to są dużo większe sale. W Sobieskim jest kilka pięter i na każdym kilkanaście-dziesiąt małych hotelowych pokoi. Jeśli chcesz sobaczyć jak najwięcej to musisz się liczyć -jak napisał Lolek - z bieganiną. Lepiej dwa dni na spokojnie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W celu aktualizacji chciałem poinformować, iż całość połączymy kablami Wireworld.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę obserwować forum, dzisiaj w dziale o Audioshow pojawi się taka możliwość :)
 

WODZU80

New member
Zdecydowanie wybieram się na tą wystawę, bo bardzo ciekawi mnie na jakim pułapie cenowym zaczyna się przerost formy nad treścią :) Innymi słowy, w którym miejscu kończy się wzrost jakości, a zaczyna tylko wzrost ceny, napędzany kreatywnym marketingiem :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
plakat_audioshow_2014_mail.jpg
 

lll

New member
Powtórzę tutaj, mam nadzieję nie czynią faux pas, ponieważ w temacie o zaproszeniach/biletach nie wyświetla się, że są nowe posty:
mam do oddania w dobre ręce 2 zaproszenia - w razie zainteresowania proszę o wiadomość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już działamy i warto odsłuchać Dolby Atmos, aby samemu ocenić czy to dla nas najlepsza jakość kinowa. Dla mnie extra sprawa.
 

Remipl

Member
I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem...

936bf57095cc269313b08bc1b6ff3f54_1.jpg
[/IMG]

Dziękuję za prezentację :) tylko szkoda, że tak mało materiału do testów :(

Pozdrawiam
 
Do góry