Strefa 3D w TVP HD

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam,

TVP rozpoczęła regularne nadawanie programu w trójwymiarze, na kanale TVP HD.
Obejrzałem i stwierdzam że realizacja na dość dobrym poziomie, choć czasem sceny grubo przesadzone, zeza niesamowitego trzeba było robić.

Czy ktoś jeszcze oglądał dzisiaj ten program ?

Dla tych co nie słyszeli, w każdą niedzielę o 15:15, na TVP HD Strefa 3D z materiałem o najpiękniejszych miastach Polski. Powtórki poniedziałek godz. 9:20, piątek godz. 14:25, sobota godz. 19:00.
 

van_daal

New member
Cześć.
Widziałem fragment tej audycji (Ełk) i moje odczucia są mieszane.
Technicznie - tragedia.
W wielu ujęciach skopano bazę stereoskopową. Tak jak piszesz można było dostać zeza.
Ale najgorszy był ten efekt "pływania" obiektów dynamicznych od którego dostawałem oczopląsu.
Tak jak w przypadku transmisji w 3D finału ME na Ukrainie. Tyle, że ta transmisja leciała na żywo i po ok. 30min coś przełączyli i potem było ok.
A tutaj materiał przygotowano wcześniej. Czy oni w ogóle sprawdzają to co stworzą/emitują?
Z jednej strony wielka im chwała za to, że podejmują próbę wyprodukowania własnej audycji w 3D.
Z drugiej, nie mogę pojąć, jak można wypuścić materiał tak skopany...
 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
Tragedia.
Rodzina przed TV, w okularach na nosie i .... konsternacja.
O ile dalszy plan i sceny nieruchome były znośne, to już pierwszego planu i scen z szybkim ruchem nie dało się oglądać.
2 raz to samo (finał Euro).
 

barteknowack

New member
Bez reklam
No właśnie, kręcili sceny jazdy motorówki...z motorówki, nie dość że z zezem to po całym ekranie trzeba było machać oczami.

Zobaczymy co z Kielc pokażą.

PeteShadow, tvp hd jest finansowany wyłącznie z reklam i sponsorów, podobno ;-)
 

Marsx

New member
Witam, mam pytanie jeżeli będzie leciał ten program "strefa 3D" to jak mam to włączyć w telewizorze Sharp lc-60le740e 3D?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Dekoder musi generować obraz 1080p, być podłączony przez HDMI, wówczas aktywne będą opcje wyświetlania 3D w telewizorze, na pilocie lub w menu trybu 3D wybierz Side-by-Side.
 

Marsx

New member
ale ja nie mam żadnego dekodera mam telewizor 60cal w 3D. jak była transmisja euro w 3d to niestety zaden komunikat typu "Jest możliwość oglądania transmisji w 3D" nie było.mam na pilocie przycisk 3D jest na pilocie ale konwersacja z 2d--do 3d
 

Marsx

New member
ale ja nie mam żadnego dekodera mam telewizor 60cal w 3D. jak była transmisja euro w 3d to niestety zaden komunikat typu "Jest możliwość oglądania transmisji w 3D" nie było.mam na pilocie przycisk 3D ale konwersacja z 2d--do 3d

jest opcja SBS ale to dla filmów 3d jezeli sa dwa obrazy obok siebie
 

van_daal

New member
Wydaje mi się, że nie jest istotne źródło sygnału. Może to być dekoder zewnętrzny (podłączony przez HDMI) lub wbudowany albo też może to być dowolne inne źródło sygnału. Istotne jest, by był to sygnał HD (1080p).
W takiej sytuacji w TV uaktywniają się wszystkie możliwe funkcje 3D. Wybór właściwej należy do użytkownika (SBS, OU i inne ).
Jeżeli nie dostarczany jest odpowiedni sygnał HD to TV udostępnia wyłącznie możliwość konwersji 2D -> 3D.
Tak jest w moim TV.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
van_daal
Wszystko OK' ale padło pytanie konkretnie o program nadawany na kanale TVP HD. Trzeba go jakoś odbierać, a nie słyszałem aby był on nadawany w DVB-T...
No chyba, że kolega ma odpowiedni moduł i kartę od operatora zainstalowany bezpośredni w slocie w TV.
 

van_daal

New member
Dlatego zaznaczyłem, że sygnał MUSI być w standardzie HD.
Nie jest istotne jak jest on pozyskany.
Ale masz rację, że jeżeli Marsx używa platformy TVP (tuner DVB-T)
to raczej Strefy sobie nie poogląda.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
"Strefa 3D - Podróże w trójwymiarze - Ełk" obejrzałem i niestety muszę potwierdzić, że ciężko się to ogląda, szczególnie te dynamiczne ujęcia ze skuterami wodnymi na początku. Potem też nie jest dużo lepiej. Jedyne przyjemne sceny, to te statyczne.
 

Pecus

New member
Problem z dynamicznymi ujęciami w materiale z Ełkiem był spowodowany nieprawidłowym przygotowaniem tego materiału przez producenta.
Prawe oko miało sygnał progresywny a lewe z przeplotem, w związku z czym na co drugim półobrazie lewe i prawe oko dostawało różniące się nieco informacje. Najbardziej meczy to na obrazie, który się dynamicznie zmienia, na statycznych i spokojnych ujęciach człowiek tego nie zauważy.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Chyba wczoraj w strefie 3D były pokazywane najciekawsze momenty meczu Hiszpania-Włochy. Nawet dobry efekt 3D, ale wolę jednak finał LM 3D w nPremium.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
W dzisiejszej strefie była wizyta na planie jakiegoś serialu i rocznica TVP. Dużo scen statycznych, niezbyt ruchomych, przez co oglądało się wygodnie, ale z drugiej strony, materiał nudny :neutral:
 

bluray

Banned
3D jest w powijakch. Mam na myśli produkcję.

Jeżeli mega-sukces to 20-letni film 2D Pana Cammerona przerobiony na 3D (TITANIC) to produkt "śmierdzi" kitem.

ps.: nigdy z tej fazy nie wyjdzie bo film tego nie znosi.
 
Do góry