Street Fighter IV

Alucard1984

New member
Minął już ponad miesiąc od premiery najnowszego ulicznego wojownika, a żaden z was nic na ten temat nie pisze... Czyżby waszym zdaniem ten tytuł był jednak porażką?

Ja korzystając z okazyjnej ceny 134 zł zakupiłem ostatnio sf4 i szczerze mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Do tej gry zdecydowanie przydałby się arcade stick, ale na padzie też da się wywijać Hadouken itp ;)

Po odpaleniu gry, pierwsze co się rzuca w oczka jest bardzo dobrze zrobione intro, muzyka to kwestia gustu, ale ogółem jak dla mnie bomba.

Postacie na start są te co w standardzie i powiem szczerze wyglądają przecudnie, zachowanie w grze 2 d areny, bez strejfowania tak jak to było w poczciwym sf na amidze sprawiają, że starym wyjadaczom zakręci się łezka w oku :)

Już nie wytrzymałem i do gry dokupiłem stroje dla pań (chun li rox ;p)

W grze jest bardzo dużo różnych trybów, już podstawowy arcade jest sporym wyzwaniem. Dla trophy whor* ta gra będzie nie lada wyzwaniem, sporo pucharków jest podobno nie do zdobycia ;).

Spokojnie po zaledwie dwóch godzinach grania mogę stwierdzić, iż ten tytuł to obecnie najlepsze mordobicie na konsole. Czekam na nowego tekkena, ale jednak serce jest przy starym dobrym w miodnej oprawie SF.

Jak macie swoje spostrzeżenia odnośnie tej gry to gorąco zapraszam do podzielenia się ;)
 
Ostatnia edycja:

bananoke

New member
Alucard1984 napisał:
...

Spokojnie po zaledwie dwóch godzinach grania mogę stwierdzić, iż ten tytuł to obecnie najlepsze mordobicie na konsole...

to sie usmialem:mrgreen: :mrgreen:
przy tekkenie gra wysiada nawet soul calibur jest lepszy sprawdzajac rankingi(chociaz osobiscie za wolny jest dla mnie), moj sasiad popelnil zyciowy blad i zakupil sf4 grafika zenujaca porownywalna z psone , gra szybko nudzi (po 30 min blagalem by wlaczyl cos innego). Jak dla mnie gra jest zartem i strata pieniazkow no ale jak ktos wielbi jakis pegazusowski tytul to na pewno zostanie jego fanem do konca.
Gdy final fantasy z ps bedzie przerobiony na ps3 tez go kupie .
 

mietek099

New member
Kwestia gustu. Tekken i Soul Calibur to zupełnie inne nawalanki. Street Fighter to klasyk i można go nazwać ojcem dzisiejszych bijatyk. Jak dla mnie tytuł obowiązkowy. Grafika prezentuje przepiękny cell-shading, akcja szybka. Natomiast najważniejsze jest to, że twórcom udało się przenieść klimat/system "płaskich" części w 3d. Niektórzy z pewnością pamietają poprzednie próby przeniesienia SF w 3d... ;]
 

bananoke

New member
mietek099 napisał:
Kwestia gustu. Tekken i Soul Calibur to zupełnie inne nawalanki. Street Fighter to klasyk i można go nazwać ojcem dzisiejszych bijatyk. Jak dla mnie tytuł obowiązkowy. Grafika prezentuje przepiękny cell-shading, akcja szybka. Natomiast najważniejsze jest to, że twórcom udało się przenieść klimat/system "płaskich" części w 3d. Niektórzy z pewnością pamietają poprzednie próby przeniesienia SF w 3d... ;]
dokladnie , kwestia gustu mi jednak nie przypadly do gustu "plastikowe"ciosy niektore momemnty poniekad przypominaja mi dragonballa z ps2 , uwazam ze gra sie spodoba tylko tym co grali w poprzednie czesci ale to moje zdanie :p
 

cyber78

Member
Bez reklam
bananoke napisał:
dokladnie , kwestia gustu mi jednak nie przypadly do gustu "plastikowe"ciosy niektore momemnty poniekad przypominaja mi dragonballa z ps2 , uwazam ze gra sie spodoba tylko tym co grali w poprzednie czesci ale to moje zdanie :p

Skoro kwestia gustu i tak dalej, to dlaczego wyśmiewasz tych którym się podoba? Może lepiej zatrzymać taką opinię dla siebie?
 

raito

New member
bananoke napisał:
to sie usmialem:mrgreen: :mrgreen:
przy tekkenie gra wysiada nawet soul calibur jest lepszy sprawdzajac rankingi(chociaz osobiscie za wolny jest dla mnie), moj sasiad popelnil zyciowy blad i zakupil sf4 grafika zenujaca porownywalna z psone , gra szybko nudzi (po 30 min blagalem by wlaczyl cos innego). Jak dla mnie gra jest zartem i strata pieniazkow no ale jak ktos wielbi jakis pegazusowski tytul to na pewno zostanie jego fanem do konca.
Gdy final fantasy z ps bedzie przerobiony na ps3 tez go kupie .

Jak dla mnie to wlasnie nowy sf jest pewnym powiewem swierzosci w bijatykach, ktorego nie bylo juz od dawna. Nowy soul calibur nie zrobil na mnie wielkiego wrazenia, a tez i na najnowszego tekkena nie czekam jak to bylo w przypadku oczekiwania na tk2 lub 3. Sf4 to taki powrot do starej szkoly i chyba wielu graczy na to czekalo, a na horyzoncie jeszcze rysuje sie premierka nowego king of fighters, ktora tez moze troszke namieszac.
 

Alucard1984

New member
mietek099 napisał:
....Street Fighter to klasyk i można go nazwać ojcem dzisiejszych bijatyk. Jak dla mnie tytuł obowiązkowy. Grafika prezentuje przepiękny cell-shading, akcja szybka. Natomiast najważniejsze jest to, że twórcom udało się przenieść klimat/system "płaskich" części w 3d. Niektórzy z pewnością pamietają poprzednie próby przeniesienia SF w 3d... ;]


otóż to... Uliczny Wojownik to moim zdaniem ojciec i matka tego gatunku w świecie gier. Mam styczność z grami od mniej więcej 1988 r. i przez te parę latek nie spotkałem drugiego mordobicia, które miałoby to coś - klimat, który sprawił, że wiele godzin spędzałem z grupką znajomków przed amigą, a za każdym razem jak byłem na wakacjach odwiedzałem salon z automatami, gdzie wydało się nie jedną zł na partię przy SF!

Jedyne czego mi brakuje to dobrego hory sticka . Mimo wszystko na padzie nie da się tak dobrze grać jak na autmatowym odpowiedniku kontrolera ;)
 

beamer

Banned
Alucard, czy grałeś już w SFIV w trybie "kanapowym"? Czy ta gra potrafi przykuć do telewizora gości?

Teraz mam Virtua Fighter 5 i ta gra idealnie się sprawdza na takich imprezach. :eek:k:

Czy SFIV też się do tego nadaje?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Alucard1984 napisał:
ten tytuł to obecnie najlepsze mordobicie na konsole
bananoke napisał:
to sie usmialem.. przy tekkenie gra wysiada
SF4 to świetny tytuł a przy tym pewien powiew świeżości, zupełnie odwrotnie niż Tekken, który zdechł na trzeciej części. Poza tym nie ma jak porównywać mordobicie 2d do 3d..
 

bananoke

New member
Carbon_ napisał:
SF4 to świetny tytuł a przy tym pewien powiew świeżości, zupełnie odwrotnie niż Tekken, który zdechł na trzeciej części. Poza tym nie ma jak porównywać mordobicie 2d do 3d..
tak jak juz powiedzialem wyzej kwestia gustu :) a co do tekkena to absolutnie sie z Toba nie zgodze ;) turnieje tk sa organizowane caly czas i daje glowe ze ma znacznie wieksze branie od SF .A twoj komentarz odnosnie tekkena 3jki ktory byl najlepsza bijatyka wszechczasow w chwili jej wydania to zart.



cyber78 napisał:
Skoro kwestia gustu i tak dalej, to dlaczego wyśmiewasz tych którym się podoba? Może lepiej zatrzymać taką opinię dla siebie?

czlowieku pomysl zanim cos napiszesz - od tego chyba jest to forum ? zeby podzielic sie swoimi wrazeniami w temacie autor spytal innych co sadza o grze wiec opisalem moje odczucia - jak ci nie pasuje to nie czytaj.



raito napisał:
Jak dla mnie to wlasnie nowy sf jest pewnym powiewem swierzosci w bijatykach, ktorego nie bylo juz od dawna. Nowy soul calibur nie zrobil na mnie wielkiego wrazenia, a tez i na najnowszego tekkena nie czekam jak to bylo w przypadku oczekiwania na tk2 lub 3. Sf4 to taki powrot do starej szkoly i chyba wielu graczy na to czekalo, a na horyzoncie jeszcze rysuje sie premierka nowego king of fighters, ktora tez moze troszke namieszac.

tu sie zgodze soul calibur tez mnie nie przyciagnal , a na tk6 tez juz nie czekam nie zapowiada sie zadna rewelacja minimalna przerobka 5tki

@Topic
hmm pare osob widze ze chwali SF moze podchodze do tego z dystansem poniewaz gry 2d odpychaja mnie seria MK rowniez dwuwymiarowa nie przypadla mi do gustu - sa jeszcze jakies gatunki bijatyk oprocz wyzej wymienionego do ktorych mozna porownac ulicznego wojownika?
 
Ostatnia edycja:

Ziem

New member
Ale debata :)

Gadanie na temat wyższości jednego tytułu nad drugim ,to jak udowadnianie wyższości zupy kalafiorowej nad kapuśniakiem :) Wszelkie nieudolne próby są bezsensowne. Jeden lubi SF4 a innemu jaja stają na baczność jak zapuszcza Tekkena - i na zdrowie! Ja osobiście zawsze wolałem i wolę Tekkena,ale mam pełen szacun do SF4. SF to bez wątpienia protoplasta mordobić i tego mu nikt nie odbierze,a kiedy widzę kumpla (jednego z lepszych w Polsce) wciskającego akcje o jakich nie miałem w życiu pojęcia i widząc jak przeciwnikowi schodzi pół paska energii po takiej akcji - to po prostu poezja!

Szacun dla fanów bijatyk!
 

bananoke

New member
Ziem napisał:
Gadanie na temat wyższości jednego tytułu nad drugim ,to jak udowadnianie wyższości zupy kalafiorowej nad kapuśniakiem :) Wszelkie nieudolne próby są bezsensowne. Jeden lubi SF4 a innemu jaja stają na baczność jak zapuszcza Tekkena - i na zdrowie! Ja osobiście zawsze wolałem i wolę Tekkena,ale mam pełen szacun do SF4. SF to bez wątpienia protoplasta mordobić i tego mu nikt nie odbierze,a kiedy widzę kumpla (jednego z lepszych w Polsce) wciskającego akcje o jakich nie miałem w życiu pojęcia i widząc jak przeciwnikowi schodzi pół paska energii po takiej akcji - to po prostu poezja!

Szacun dla fanów bijatyk!
kazdy lubi cos innego ;) nie mam zamiaru nikogo nastawiac na tekkena , po prostu nie lubie plastikowych gier i dynamika mi nie odpowiada ale kazdy ma swoje zdanie i szanuje to :eek:k: :eek:k:

Ty Beamer juz drugi raz pytasz wiec Ci odpowiem ze skoro Twoji goscie jaraja sie Virtualem to SF na pewno sie nie zawiedziesz =]
 

Alucard1984

New member
No potwierdzam, gra na kanapowe rajdy z kumplami jest genialna. Trzeba się co nieco przyzwyczaić do kombosów, bo niektóre są dosyć ciężkie do wyciśnięcia, ale ogółem gites.

Na dowód mogę przedstawić reakcje mojego szwagra. Koleś jest totalnie nie grającą istotą żywą. Czasami coś tam sobie popyka w gry sprzed 10 lat, ale to się dzieję tak rzadko, że nie można tego zaliczyć do GRANIA.

Odpaliłem gierkę na jego 46 calowym lcd tośka seria zf. Pokazałem mu parę rundek, jak to wygląda. Potem dałem mu pograć samemu. Po 20 minutach wracam, a on dalej gra ! I z uśmiechem od ucha do ucha "popatrz jaki wpier*** spuszczam tym bokserem, dawaj na dwóch graczy!". Zabawa przednia jak to na kanapowych sparingach czyli poza rywalizacją na ekranie, docinki, przeszkadzanie w realu, które dotakowo potęgują wrażenia.

Jedno jest pewne gra wygląda fenomenalnie i w moim odczuciu nie ma lepszej klepanki na rynku. Muszę jedynie lepiej się wdrożyć w combosy to każdy pojedynek będzie poezją ;)

Co jest znakomitego w tym tytule ? W przeciwieństwie do innych mordobić na rynku ma dużo różnych trybów, w tym Challenge, których przejście zabiera naprawdę dużo czasu. Do tego dochodzą pucharki za singla i właśnie 3 tryby dodatkowe. Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo czasu spędzonego przy online. I na koniec sesje z ziomkami na kanapie.

Powtarzam się i będę to robił do znudzenia . CAPCOM RULES , pokazali klasę już w dwóch tyt., a jeszcze szykują kolejne na ten rok. Prawie na 100% biorę w ciemno kolejne dziecko tego zespołu.

pozdro i jeżeli tylko macie okazje przetestować ten tytuł to polecam, a potem obowiązkowo KUPNO !

Ja już sobie odpowiedziałem na pytanie w tym topicu... FUC*IN GREAT COMEBACK !
 
Do góry