Streamowanie z PC na PS3

joker

New member
jery-- napisał:
Ja łączę się z PS3 przez Wi-Fi (Livebox) przy pomocy opisywanego tu programu Javowego. DivXy, zdjęcia, muzyka chodzą bez problemu.
Problemem jest przycinanie filmów 720p i filmików MOV z aparatu foto w rozdziałce 640/480 ?!
Sygnał Wi-Fi jest słaby (na PS3 do 60%).
Próbuję połączyć Peceta z Playem kablem (tak jak tu radzicie przy tych objawach) ale nic z tego mi nie wychodzi.
Łączę je bezpośrednio ze sobą i nie uzyskuję połączenia. W Playu zmieniłem w opcjach na połączenie kablowe, i nic.
Może trzeba to połączyć za pośrednictwem routera i bezpośrednio się nie da?

Pozdrawiam

Jeśli sygnał wifi jest słaby wpływa to na transfer, a że filmy potrzebują dosyć dużego pasma transferu, najlepiej użyć połączenia kablowego, jeśli połączyłeś dwa urządzenia bezpośrednio, a kabel masz zwykły (wtedy najlepiej połączyć przez switch'a), do połączenia dwóch sprzętów potrzebujesz kabla który będzie miał z jednej strony odwrócone kabelki (przeważnie schemat kabla: biało-pomar., pomar., biało-ziel., nieb., biało-nieb., zielony, biało-braz., braz. z drugiej strony biało-ziel,ziel., biało-pomar., nieb, biało-nieb., pomar., biało-braz, braz.)
 

fantattoo

Member
houdini2008 napisał:
O to jakaś nowość chyba bo już, kopiowałem na dysk pliki powyżej 5GB, także proszę o jakąś fachową poradę.
Pozdrawiam

Kolega cola ma chyba rację w pewnym sensie. Ja mam olbrzymie problemy z kopiowaniem plików z media servera. Jak na razie udało mi się przekopiować plik o rozmiarach 400mb, przy większych wywala mi info o braku miejsca. Co ciekawe takie samo info wywaliło mi przy pliku o wadze 90mb.

P.S.
powiedzcie mi proszę, po co przerabia się pliki mkv? Jest o tym cały dział na forum. Czy chodzi o odtwarzanie plików z dysku konsoli? U mnie przez program javovy pliki mkv normalnie się odtwarzają. Tzn. tną się potwornie, ale obraz i dźwięk jest.
 

houdini2008

New member
fantattoo napisał:
Kolega cola ma chyba rację w pewnym sensie. Ja mam olbrzymie problemy z kopiowaniem plików z media servera. Jak na razie udało mi się przekopiować plik o rozmiarach 400mb, przy większych wywala mi info o braku miejsca. Co ciekawe takie samo info wywaliło mi przy pliku o wadze 90mb.

Ja kopiowałem pliki poprzez media serwer powyżej 5GB, jak również z płyty DVD , także to napewno nie jest dysk FAT32. Zresztą niektóre instalki gier mają powyżej 4GB.
Więc jak może mieć rację w pewnym sensie, nie ma racji bo się da to zrobić, a jeśli Wy macie jakieś problemy tzn że poprostu coś robicie nie tak i tyle.
Pozdrawiam
 

fantattoo

Member
Ja tylko mówię, że nie jest on odosobniony w tym problemie. Co można robić nie tak przy kopiowaniu? Zaznaczam plik z media servera, naciskam opcje, wybieram copy i wywala błąd. Właśnie skopiowałem plik o wadze 1,8Gb. Poszło bez problemu. Wybrałem więc od razu w kolejności ten felerny plik 90Mb i znów brak miejsca.
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki joker za podpowiedź.
Rzeczywiście złącza mają kolory kabelków w różnej kolejności po obu stronach i jeden koniec kabla jest oznaczony na czerwono.
Spróbuję podłączyć odwrotnie niż dotychczas, ale to za jakiś czas. Padł mi laptop i na razie nic z tych prób:???:.
A co ten switch bo nie rozumiem, przełącznik ? I co on daje ?

Pozdrawiam
 

fantattoo

Member
Switch to urządzenie do rozdzielania sieci i zwiększania jej przepustowości. Możesz poprzez nie np. z jednego kabla sieciowego rozciągnąć neta na kilka komputerów, z których każdy będzie rozpoznawany jako osobne urządzenie. Różnica między routerem, a switchem jest taka, że router przydziela IP wewnątrz sieci, a switch bierze IP z serwera. Więc serwer widzi każde urządzenie w sieci. W niektórych kablówkach łącze jest przydzielane tylko do jednego adresu MAC, więc jak podłaczysz switcha to i tak będziesz miał neta tylko w jednym urzadzeniu. Chyba nie zamotałem za bardzo ;)
 

joker

New member
fantattoo napisał:
Switch to urządzenie do rozdzielania sieci i zwiększania jej przepustowości. Możesz poprzez nie np. z jednego kabla sieciowego rozciągnąć neta na kilka komputerów, z których każdy będzie rozpoznawany jako osobne urządzenie. Różnica między routerem, a switchem jest taka, że router przydziela IP wewnątrz sieci, a switch bierze IP z serwera. ... Chyba nie zamotałem za bardzo ;)
Ech, trochę na gmatwałeś, switch dla tego że: jeśli masz zwykły kabel to dwa urządzenia (w tym przypadku ps3 i laptop) nie połączą się, wymagany jest kabel z przeplotem do tego. Switch pomaga w przypadku braku kabla z przeplotem (większość nowych switchy potrafi wykryć jaki kabel mamy czy z przeplotem czy nie) lub chęci podłączenia kilku urządzeń (więcej niż dwóch). A co do routera - jest to urządzenie które zmienia jeden format sieci na inny (siec wewnętrzną (np. 192.168.x.x) na adresy zewnętrznę lub/i format gniazd (to tak w największym skrócie, np. z rj-45 na złącze kablowe, głupi przykład ale mi nic innego nie przyszło do głowy, w tym momencie).
 

margielm

New member
Cześć,
po zaktualizowaniu firmware ps3 do 3.6 oraz ps3 media server mam jakieś dziwne problemy z tym drugim.
Jak wejdę sobie do jakiegoś folderu i skopiuje na dysk twardy konsoli np. jedno zdjęcie okazuje się ze wszystkie foldery po za tym z którego ściągnąłem plik są puste. czyli to co załadowało do czasu skopiowania jest i nic nowego nie jest ładowane.

W sumie to nie wiem czy to jest kwestia aktualizacji ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Czy tylko ja mam te dziwne problemy?

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

ps. Apeluje o przyklejenie tego wątku.
 

jarwlos

New member
Posługując sie mediaserverem odpalam wszystkie filmy poza formatem rmvb i pochodnymi "rm". Jest możliwość ustawienia, żeby chodziło po sieci?
 

margielm

New member
a mi już wszystko działa:)
w akcie desperacji zupdejtowałem firmware routera (dlink dsl-g604t) do jakiejś nie oficjalnej rosyjskiej wersji. Od tej pory wszystko śmiga jak należy :D

pozdrawiam
 

gianbuffon

New member
mam dwa programy do streamowania:
tversity i ps3 media server
pierwszy: jak wchodze do setting, to pojawia sie error: unable to connect to the server... firewall mam wylaczony, wszystko robilem tak jak w poradniku na youtube...
drugi: jak wlaczam, to pojawia sie statsu, ze nie znaleziono PS3:/

probowalem jeszcze przez nero i wmp11. i tylko przez nero sie dalo. jednak nie moglem streamowac filmow w HD, a to wlasnie na nich mi najbardziej zalezy...
moglby ktos pomoc?
 

karhan

New member
witam
mam pytanie odnosnie polaczenia ps3 z laptopem kablem...
mam laptopa w ktorym mam karte sieciowa tradycyjna (gigabit ethernet) i WIFI.
mam router wifi i internet w lapku jak rowniez w ps3 mam po wifi i tu wszytsko jest w orzadku.
problem zaczyna sie gdy podlaczam ps3 z lapkiem kablem i chce stowrzyc polaczenie sieciowe.
czy gdzies w ustawieniach ps3 mozna odzielic internet od sieci kablowej z lapkiem?
w zakladce NETWORK SETTINGS mam opcje Internet connection i wtedy mam do wyboru Wirrles lub Wired
kiedy mam odpalony Wirles to wtedy laptop nie widzi ps3 i wogole gniazdo sieciowe w ps3 jest nie aktywne...
po recznej konfiguracji karty sieciowej ethernet w lapku i w ps3 na wired i wpsianiu odpowednich ip itp moge stowrzyc polaczenie kablowe miedzy oboma sprzetami...
problem jest w tym ze trzeba to ciagle prtzestawiac...
jak chce stramowac film 1080 p po kablu to musze zmianiac na wired, a kiedy chce grac w internecie to musze zmieniac na wirles zeby miec intenet przez wifi...troche to uciazliwe:/ czy mozna miec dwie opcje naraz wlaczone, ze internet mam po wifi a siec z lapkiem po kablu?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak masz to podłączone ale przy podłączeniu kablem przez router wszystko powinno Ci śmigać.
Jeśli w ten sposób coś się tnie to trza pomyśleć nad routerem z portami LAN 1 gbit/s.

Pozdrawiam,
 

karhan

New member
Masta_J napisał:
przy podłączeniu kablem przez router wszystko powinno Ci śmigać.
Pozdrawiam,
nie podlaczam ps3 pod router tylko bezposrednio ps3 do laptopa kablem.
gniazda w routerze mam chyba 54mb/s ( tak jak wifi) ale moge sie mylic...
na lacze asterowe to w zupelnosci wystarczy i wifi dziala poprawnie...
mi chodzi o to czy mozna miec jednoczesnie internet po wifi w ps3 i podlaczona ps3 do laptopa przez kabel ( zeby uaktywnic jakos gniazdo sieciowe w ps3 majac wlaczone wifi)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
karhan napisał:
nie podlaczam ps3 pod router tylko bezposrednio ps3 do laptopa kablem.
Tak czułem :)

gniazda w routerze mam chyba 54mb/s ( tak jak wifi) ale moge sie mylic...
Tak mylisz się, są one co najmniej 100 mbps lub 1000 mbps przy routerze z gigabitowymi portami ethernet.

na lacze asterowe to w zupelnosci wystarczy i wifi dziala poprawnie...
mi chodzi o to czy mozna miec jednoczesnie internet po wifi w ps3 i podlaczona ps3 do laptopa przez kabel ( zeby uaktywnic jakos gniazdo sieciowe w ps3 majac wlaczone wifi)
Nie, nie można i dlatego napisałem Ci o podłączeniu przez router, wspomniałem nawet o możliwości przycinania przy 100 mbps i zaproponowałem router z gigabitowym ethernetem.

Pozdrawiam,
 

gsq

New member
witam,
tyle tematow tu jest na forum ze nie wiedzialem w ktorym umiescic to pytanie, postanowilem tutaj.. Orientuje sie ktos jak odtworzyc kopie filmu Bluray (ok 40gb) na konsoli ps3 po LANie za pomoca TVersity ? ale glownie chodzi mi o to ze po udostepnieniu folderu w ktorym znajduje sie film, konsola widzi mnostwo plikow niby 6 sekundowych ale nie mozna tego jako jedna calosc odtworzyc ;/ nie wiem czy musze z tego jakis obraz plyty zrobic czy jak.. ? bylbym bardzo wdzieczny za pomoc..z gory dzieki
pozdrawiam
 

pav3l

New member
Bez reklam
gianbuffon napisał:
mam dwa programy do streamowania:
tversity i ps3 media server
pierwszy: jak wchodze do setting, to pojawia sie error: unable to connect to the server... firewall mam wylaczony, wszystko robilem tak jak w poradniku na youtube...
drugi: jak wlaczam, to pojawia sie statsu, ze nie znaleziono PS3:/

probowalem jeszcze przez nero i wmp11. i tylko przez nero sie dalo. jednak nie moglem streamowac filmow w HD, a to wlasnie na nich mi najbardziej zalezy...
moglby ktos pomoc?
Jak masz wszystko dobrze podłączone, to oprócz firewall'a sprawdź konfigurację programu antywirusowego (sporo syfu jaki możesz złapać na necie, jest pisana w Javie).
PS3 Media Server jest w Javie i niektóre programy antywirusowe w domyślnych ustawieniach blokują po prostu aplety Javy. Wchodzisz w ustawienia antywira i ręcznie musisz mu zezwolić na wykonywanie poleceń aplikacji PS3 Media Server w Javie.
Powinno działać bez problemu. Poza tym, jak masz dobrze podłączone wszystko to nie ma bata, żeby nie działało. Jak nie działa, to albo firewall/router, komp (kwestia portów lub połączeń internetowych) albo właśnie antywir.:cool:
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
gianbuffon napisał:
mam dwa programy do streamowania:
tversity i ps3 media server
pierwszy: jak wchodze do setting, to pojawia sie error: unable to connect to the server... firewall mam wylaczony, wszystko robilem tak jak w poradniku na youtube...

Napisz jaki masz system na kompie to Ci pomoge. Najprawdopodobniej proces TVersityMediaServer masz ustawiony na wyłaczony lub ręczny.

Jeśli masz XP to znajdziesz ten proces w :
Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Usługi->TVersityMediaServer

Wchodzisz w właściwości i TYP URUCHOMIENIA ustaw na Automatyczny. Potem tylko restarcik i powinno działać.

W razie czego pisz...
 
Do góry