Streamowanie z PC na PS3

cola0760

Member
mam only when needed i reszta na HIGH
co do rozdzialek to juz sie bawilem i ustawialem tez na 1080, ale nadal to samo (i w sumie nie dziwne)

dzisiaj sie biore za reinstalke windy i zobaczymy co wtedy
'
PS probowałem odpalic ten program na javie, ale nie wykrywa mi playa :(
 

cola0760

Member
jestem po reinstalce

musze powiedziec, ze ten program "javovy" to jakas absolutna rewelacja
wszystko pieknie smiga i nie ma formatu którego by na PS3 nie wyswietlil!!! :)

filmy w 1080p nadal tną, ale nie dziwota (wifi) ale 720 juz smigaja w czasie rzeczywistym....
zaraz sprawdze napisy :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli co po prostu reinstalka systemu załatwiła wszystkie problemy?
To możesz teraz sprawdzić czy tutaj leżał problem też z TVersity, czy chodzą filmy 720p.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
TVersity rwie niestety nadal

ciekawe jest tez to, ze jak właczam takiego shreka w 1080p na TVersity to obraz jest najoględniej mówiac brzydki, a głos się muli i "zaniża" (cos jak na zwolnionych obrotach) ...oczywiscie całosc rwie a dźwięk pokazuje DD stereo

jak to samo zapuszczam na tej javie to obraz zyleta, dźwięk normalny dd 5.1... tyle tylko, ze rwie...

wiec jakby nie patrzec to jest lepiej...
program nie jest moze graficznie wypasiony w porównaniu do TVersity, ale nie o to w tym przeciez chodzi

niestety próbowałem z napisami z zewnetrzynych plików srt, ale nie pokazuje polskich znaków i w ich miejsca wstawia "głupoty" (ma ktos jakis pomysł co z tym zrobic? ....patrzyłem do pliku to napisy są jak najbardziej z "ogonkami")

w filmach 720p obraz juz chodzi płynnie pod warunkiem że podpepne po kablu, bo na wifi (jak do tego chodza aplikacje w tle jak antywir, P2P) to potrafi zerwac, zamrozic na chwile i komfort nie jest juz taki

cała reszta materiałów (nie HD) chodzi wysmienicie (ale to nie dziwota, bo transfer mniejszy znacznie)
doskonałe jest tez to, że odtwarza w zasadzie wszystkie formaty z jakimi przyszlo mi sie zmierzyc, a TVersity nie otwierał wielu fotek jak i filmików nakręconych telefonem etc (rozszerzenie chyba .mov)

to narazie tyle... dzisiaj testów ciag dalszy, bo chciałbym pododawac kanały netowe, a nie wiem za bardzo jak :) (w TVersity było to duzo klarowniejsze)
 

pp56825

New member
Cola jesli uzywasz tsMuxera to nie dziwne, on nic nie transkoduje tylko remuxed na m2ts i acc zobacz post #410 na tym forum
http://www.avforums.com/forums/ps3-media-streaming/854635-new-media-server-ps3-28.html
niestety nie ma mozliwosci wyswietla napisow przy tsmuxerze, a Mencoder transcoduje czyli zmiejsza tez bitrate przez co jakosc gorsza.
jak sie komus by udalo wkleic napisy w obraz MKV w prosty sposob to by bylo super jakosc super, dzwiek 5.1 bajka.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@cola0760
Do TVersisty masz zestaw kodeków od nich czy jakieś inne swoje?

W Twoim przypadku sprawdził się inny soft do streamowania, nie jest źle bo jest w czym wybierać.

Pozdrawiam,
 

domin74

New member
A probowales zmienic subtitles codepage? Mi tez na poczatku nie wyswietlaly sie polskie znaki. Po zmianie na eastern europe jest ok.
Bardzo fajny ten programik w javie :D Polecam
 

cola0760

Member
@pp56825

zobacze jak bardzo pogarsza jakosc na Mencoder i dam znac czy warto

@Masta

mam swoje codeki, dokladnie te : K-Lite Mega Codec Pack 4.3.4
przy instalacji TVersity olałem ich codecki, ale sprawdzałem tez w opcji z ich codecami i żadnej róznicy

@Domin

a gdzie dokladnie te strony kodowe napisów zmienic?
radziles sobie juz z ciagnieciem zawartosci zze stacji radiowych?? tv?? youtuby i inne?? (ofkoz innych niz te zaimplementowane juz w program)
 

cola0760

Member
rozumiem, ze przy przerabianiu napisów na srt?

sprawdze w domciu, bo uzywam innego programu.... takiego co to sie nawet nie instaluje ;) ...moze bedzie taka opcja
 

domin74

New member
cola0760 napisał:
@pp56825

a gdzie dokladnie te strony kodowe napisów zmienic?
radziles sobie juz z ciagnieciem zawartosci zze stacji radiowych?? tv?? youtuby i inne?? (ofkoz innych niz te zaimplementowane juz w program)

ja to zrobilem w ustawieniach tego programu w javie - Transcoding Settings - Video Files Engines - MEncoder i tam jest Subtitles settings

w streaming sie jeszcze nie bawilem
 

jarwlos

New member
Ile u was trwa tworzenie biblioteki mediów w tym TVersity? Bo już mnie szlag zaczyna trafiać. W WMP 11 rach ciach, a tu jak krew z nosa, niby udostepniany serwer jestwidziany przez PS3, ale nie widać zadnych udostepnionych plików.


PS. Już nieważne. Zainstalowałem ten programik podany na drugiej stronie wątku i śmiga rewelacyjnie.
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
U mnie problem jest inny...Konsola bez problemu widzi jak mam włączoną opcję streamingu w Windows Media Player i bez problemu widzi PC. Problem zaczyna się wtedy kiedy chce użyć innego programu np Tversity lub tego w javie. Musze kilka(kilkanaście) razy odpalać ten programik aż za którymś razem PC zobaczy konsolę i na odwrót...Nie mam pojęcia co jest tego powodem...
 

gboy

New member
Ja zmieniłem TVersity na ten program "Javovy":) i wszystko chodzi duzo szybciej, ale program nie widzi plikow muzycznych tylko same foldery.Trzeba cos ustawic tam specjalnie?...
 

cola0760

Member
w jakim formacie masz te pliki muzyczne?

u mnie czyta wszystko

PS wydaje mi sie, ze z poziomu konsoli nie wybierasz MUSIC tylko np MOVIE i wtedy wiadomo, ze nie znajdzie plikow muzycznych
 
Do góry