streaming video - problemy

bankrootghost

New member
kolejny mój problem ze streamingiem z PC-ta na PS3 :(
Przy próbie oglądania video (DVD) obraz i dźwięk niestety się tnie.
To samo przy oglądaniu m2ts'ów (tu wymagana przepływność jest większa zatem być może na WiFi jest to nie do przeskoczenia).
Połączenie Wi-Fi (wynegocjowane 36 Mb/s), obciązenie procka rzędu 10%, a więc to raczej nie jego wina.
Czy ktoś z Was bawił się streamingiem po WiFi ?
Jeśli tak, to czy mieliście podobne problemy ?
 

brx

New member
Jakiego softu używasz do streamingu? Ja się bawiłem Windows Media Player i nie miałem żadnych problemów (wprawdzie tylko divx). PC i PS3 szły po wifi.
 

dienekes' shade

New member
Korzystam z TVersity (stary, wysłużony PieC) poprzez WiFi (livebox Tepsy) do Playstation 3. Jak narazie, a jestem w tym przedmiocie świeżakiem, słuchałem muzyki, oglądałem zdjęcia, divx' y i trailery kodowane w h 264, czy czymś "w podobie" :p Te ostatnie potrafią czasami przyciąć. Poza tym, jest świetnie:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

joker

New member
być może wifi - ja mam 802.11n prędkośc 130mbits i nic nie tnie a pasmo jakie jest wykorzystane max około 50% (nie jest to stała prędkość, wzrasta i opada wszystko zależy od wydajności procka mój t9300 obciążenie od 0 - 30%), a korzystam tversity.

Pozdrawiam
 

jacek_placek

New member
Nie wiem jaka jest konstrukcja Twojej sieci ze standardem N, ale PS ma wbudowaną kartę wifi 802.11 G, co daje góra 54 Mbps. No chyba że przypiąłeś router z N do ethernetu w PS3, a wifi masz między kompem a routerem.
 

bankrootghost

New member
joker:

jak masz 130 Mb/s zajęte w 50% to znaczy, że ja ze swoimi 36 Mb/s mogę się "położyć" :(.
Powalczę jeszcze dlaczego mam 36 a nie 54.
Na razie próbowałem z TVersity, dziś popróbuję z WMP11.
Zdjęcia, muzyka chodzi bez zarzutu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od bitrate'u filmu.
Sporo filmów 720p wyrabia na WiFi, zdarzają się sceny gdzie tnie.
1080p po WiFi nie daje rady, spotkałem się z filmem gdzie po kablu się czasami cięło bo w pewnych momentach bitrate samego video wynosił 80 mbit/s.
Dlatego musiałem przeprosić się z kablem i w zdecydowanej większości przypadków jest OK :popcorn:

PS3 ma ethernet 1 gbit/s więc jeśli taką sieć sobie stworzymy to już jest pełna bajka.

PS. Znacie jakieś budżetowe routery z portami LAN 1 gbit/s (co najmniej dwoma)?

Dzięki i pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

smoku666

New member
na moim starym zlomie athlon3200+, 2gb ram.
z zainstalowanym TVersity puszczony film 720p przez router Pentagram Cerberus (chyba 54 Mbps) po wifi oczywiście do PS3 działa w 98% idealnie (ważna jest jakość sygnału wifii, ja na ps3 mam 100%)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ze streamingiem poradzi sobie nawet słaba maszyna.
Bardziej chodzi o właśnie przepustowość łącza między MediaServerem a PS3.

Pozdrawiam,
 

bankrootghost

New member
jeszcze jedna wątpliwość: przecież nawet te 36 Mb/s powinno wystarczyć dla filmu DVD :???:

Tak sobie głośno myślę, że te 36 Mb/s to wcale nie musi być pasmo dostępne tylko dla mnie (muszę sprawdzić, jak wielu użytkowników chodzi na moim kanale) a jeśli nawet, to może jest kupa błędów.
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
Mam pytanie o streaming z PC do PS3. Net mam z kablówki podpięty do pieca kablem z routera a ps3 łączy się z netem przez wi-fi. Czy żebym mógł wykorzystać PC jako Media Server muszę miec w nim tez zainstalowana karte wifi jako nadajnik czy jest możliwośc żeby to router stał się nadajnikiem?Takie pytanie dla jednych może wydawac sie głupie ale nie znam sie na tym wcale...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Szczupaczek napisał:
Mam pytanie o streaming z PC do PS3. Net mam z kablówki podpięty do pieca kablem z routera a ps3 łączy się z netem przez wi-fi. Czy żebym mógł wykorzystać PC jako Media Server muszę miec w nim tez zainstalowana karte wifi jako nadajnik czy jest możliwośc żeby to router stał się nadajnikiem?Takie pytanie dla jednych może wydawac sie głupie ale nie znam sie na tym wcale...

Instalujesz MediaServer na PC i jedziesz!

Pozdrawiam,
 

joker

New member
Szczupaczek napisał:
No niestety nie widzi mi PC mojej PS3...

Czy Tobie się kierunki nie pomyliły ? (chyba że mówisz że ping adres_ip_ps3 zwraca brak odpowiedzi, może masz zły adres ? lub złe ustawienia routera (np. vlan albo coś innego))

- PC potrzebujesz programu do DLNA (WMP, TVersity tego sam używam na Viscie), oczywiście warto sprawdzić czy firewall (ogniomurek) przepuszcza na odpowiednim porcie

- PS3 czy masz włączoną opcję pozwalającą na korzystanie z DLNA ?, jeśli tak i wciąż nie widzisz usługi na PS3 (bo to tam ma się coś pokazać) wyszukaj serwer ręcznie (odpowiednie menu jest od tego).

Pozdrawiam
 

Szczupaczek

New member
Ale skoro PS3 ma widzieć PC to to samo musi działać w drugą stronę...Może rzeczywiście mam coś nie tak ustawione w PS3...Zainstalowałem i WMP, TVersity i niestety ani to ani to mi nie działa...Może jeszcze raz napiszę jak mam to wszystko podłączone może w tym tkwi mój błąd...Net mam z kablówki podpięty w ten sposób: z kablówki kabel sieciowy idzie do modemu motoroli (Kablówka Poznańska Icpnet) z modemu kabel idzie do routera DLink Di 524 a z routera kabel idzie do PC. Ps3 łączy sie z netem przez Wi-Fi...
 
Do góry