STR-DH510 baza do całego kina 2tyś

Rubel

New member
Witam serdecznie wszystkich , pewnie kolejny podobny wątek mam nadzieję że nie zostanę zrugany.

Myślę intensywnie nad takim zestawem :

Sony BDP-S280, STR-DH510, SSAT5000


Cena oscyluje w granicach 2 tysięcy.

Odpowiadałby mi taki zestawik , ale mało opinii jest na temat tegoż amplitunera tym bardziej "całego" zestawu.
Troszkę przeglądałem anglojęzyczne fora, opinie raczej zdawkowe i mało treściwe.

Może ktoś z szacownych kolegów miał styczność i mógłby wypowiedzieć się o takim zestawie, bądź samym amplitunerze STR-DH510

.

Odpowiadałby mi gdyż :

Cały w czerni, Telewizor posiadam Sony Full HD (bravia sync), jest usb (divx,mp3), jest hdmi.
Całość wygląda przyzwoicie, niestety nigdzie w poblizu nie mam miejsca gdzie mógłbym go odsłuchać, wiem ze kupowanie sprzetu zwłaszcza audio bez odsłuchu to pomyłka .
Zestawik bardziej pod moją połowicę, do słuchania Stereo mam inny zestaw w drugim pokoju.
Chciałbym w amplituner podpiąć po HDMI laptopa,tuner cyfry HD + za jakiś czas PS3 a amplituner kablem hdmi do telewizora , czy to ma sens?


Przepraszam ze tyle pytań i informacji, więc może skupmy sie na ocenie samego zestawu/amplitunera.
chciałem tak ogólnie nakreślić "problem".
 

Rubel

New member
Witam , dziękuję za zainteresowanie.
Tak docelowo raczej kino/cyfra +/filmy >60% bez jakiś uniesień audiofilskich (podejrzewam że dobre stereo też dało by radę (gdzieś czytałem o bi-amp,że fajnie sie sprawdza?), ale chcieliśmy/chciałem mieć mozliwość doświadczenia czasem dzwięku "przestrzennego", ewentualnie jakieś pobrzdękiwania z płyty cd lub usb (fajnie jakby dvd czytało flac,ale to oddzielna bajka).
Pewnie w trybie stereo z zestawem 5.0 nie będzie szału (nie ma miejsca na sub), no ale nie można mieć wszystkiego.

Przeglądam forum od jakiegoś czasu czytając wszelakie posty i ciężko się zdecydować.
Nie jesteśmy "fanboyami" Sony i nie jest to jednoznaczny wyznacznik, ale TV,Wzmak stereo,CD,Deck(drugi pokój),Mini wiezą sa spod znaku Sony i tak jakos pierwsze skojarzenie żeby nie robić "choinki" chcieliśmy Sony, sugerując się marką i opcją Bravia Sync (który w gruncie rzeczy może nie jest wcale taka super).

Jeśli nawet nikt nie jest w stanie opisać tego zestawu/amplitunera,to może opisze za i przeciw jako takiemu opisu sprzetów doczesnych marki Sony tych z niskiej półki,ewentualnie poleci coś innego wartego uwagi( z tymże takich wątków jest masa typu kino domowe do 2 tys lub kino domowe do 2,5 tyś).

2 Tysiące to kwota która mogłaby być lekko naciągnięta,ale nie chcę zmieniac tematu zapytania, choć nie chcę też tworzyć nowego wątku których jest masa.

Więc jeśli ktoś poda zestaw do tych powiedzmy 2 tysięcy, ewentualnie za i przeciw kupowanie takiego "gotowca" bardzo chętnie poczytam i przemyśle cenne uwagi.


Ewentualnym zastępczym, sprawdzonym (bynajmniej polecanym tu na forum) rozwiązaniem mogłoby być Jamo S 506 HCS 3 - około tysiąca


Onkyo TX-SR578B - około tysiąca (musi być czarne)

lub

Denon AVR-1611 - cena zbliżona (musi być czarne)



Plus jakieś dvd ?? z hdmi /optyk (niekoniecznie BR) Musi być czarne- 400 zł

Chodzi mi po głowie jeszcze trzymając się marki :


Sony STR-DH700


około tysiąca z hakiem
+

Sony BDP-S560

około 400 zł

plus jamo

i mamy zestaw za prawie 2,5 tyś z lekko nadszarpniętym budżetem.

Ech zrobiłem mały bałagan.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie , Ja trzymałbym się jakości 509 Onkyo, Dnona 1611 i kolumn Jamo 606 . Dopytaj Blackninja na pW - powinieneś zmieścić się w cenie.
 

Rubel

New member
Witam, bardzo podoba mi sie Onkyo 509 -cena mogłaby byc niższa,ale do przełknięcia, do tego ma usb i czyta flac .

Prosiłbym tylko o informacje czy zamiast Jamo 506 , dałoby sie dobrac jakieć kolumny <fajnie jakby to było 5.0)>"podstawkowe" tudzież monitory. do powiedzmy tych 1000-1200 zł i czy to w ogóle miałoby sens (kolor czarny/wenge)
Jak pokazałem mojej połowicy zdjęcie frontów Jamo i zobaczyła że maja 100 cm to nie była zachwycona :) (biorąc pod uwagę że w drugim pokoju stoi zestaw Stereo z kolumnami podłogowymi 25 kg każda)

Czy DVD Samsung BD5500 lub LGBD570 dobrze się zgrają z tym amplitunerem?

Z góry dziękuje za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dvd oczywiście poradzi sobie bez problemów ze współpracą.
Kolumny Jamo na żywo właśnie podobają się bardzo paniom.
Ale jeśli chcesz dobre zamienne to HKTS 16 będą extra do Twoich potrzeb.
 

Rubel

New member
Dziękuje za odpowiedź HKTS odpada, kojarzy mi się z plastikowym zestawem z Marketu, a na poważnie Sub nie wchodzi w grę.

Mam jeszcze pytanko czy udałoby sie znaleźć inny sprzet oscylujący ok 1400 zł (amplituner) z mozliwościa odtwarzania *.flac z usb?
Czy w tej kwocie Onkyo TX-NR509 będzie bezkompromisowy.oraz czy jest szansa na te podstawki-monitory jako zestaw 5.0 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rubel

New member
Pokój ma 4mx5m wykorzystywany jest w poprzek czyli na "szerszej' scianie jest tv na przeciwko "wypoczynek"
ta częśc jakby tworzy kwardat. 3x3
 

Rubel

New member
Wolałbym coś mniejszego, z braku innej alternatywy może skusiłbym sie na jamo 506 lub 606 (białe).

Nie chce zakładać nowego wątku, jeśli mogę to pociągne ten temat dalej.

Słuchałem dzisiaj kilku amplitunerów niestety w większości z domyślnie podłączonymi kolumnami.
Może to wina ustawień ,ale pioneer VSX-920K z jamo 606 grał bez basu , bodajże Denon 1311 z podpiętymi jamo 426, też słabo.

Pytanie czy to "zaleta" pioneera czy brak odpowiednich ustawień amplitunera, nadmienie że mam w domu amplituner Pioneera bodajże VSX417,zapakowany nieużywany właściwie od nowości gdyż nie odpowiadał mi brak basu i kolor srebnry nie pasował do koncepcji estetycznej żony (kupiony okazyjnie).


Podobał mi sie np Onkyo SR507B z podpiętymi HRS 65.
Czy wcześniej wspominany Onkyo 509 i Denon 1611 będzie grał z większym, cieplejszym basem, czy jamo po prostu tak maja albo Pioneer tak ma (ja wiem kwestia ustawień, pomieszczenia itd)?

Nie jestem zwolennikiem skrętu kiszek od nadmiernego basu, ale brak suba w zestawie powinny nadrabiać fronty (chyba że się mylę).

Prosiłbym w takim razie o pomoc ewentualna re-konfigurację ampli + kolumny (najlepiej 5.0) z ciepłym i kopiącym basem (do 2500 całość).
Miałem kiedyś wzmacniacze Yamahy bodajże 470 i 596 i tam bas był dobitny, czy w amplitunerze też można na taki liczyć 9może kierować sie w strone Yamaha lub HK?

Niestety nie mam nigdzie w pobliżu możliwości odsłuchowych Onkyo/Denon z jamo 506/606.

Z góry dziękuje za pomoc :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rubel

New member
Witam, temat do zamknięcia.
Onkyo 509 z Jamo 506 gra całkiem przyzwoicie, przy ustawieniu amplitunera wg własnych preferencji dzwięku i odp. rozstawieniu kolumn grają całkiem całkiem i o dziwno bas potrafi miło zaskoczyć :)

Do kina domowego i zdawkowego słuchania muzyki fajny zestaw.
 

Asyriusz

New member
Zamieniać czy nie zamieniać

Witam
Przyłączę sie do tematu.
Mam właśnie amplituner sony str-dh510 i kolumny jamo 707
Gra w miare oki. Ale wiadomo zawsze mało. I trafiła mi sie okazja wymiany amplitunera na denon AVR-X520BT. Wiadomo nowszy i z bluetooth. Nie znam sie za bardzo na tym wszystkim i dlatego prosze Was o pomoc czy warto zmieniać. Co by było lepsze. Sprzet ma grać sporo w stereo i czasami jako kino 5.1 sony nie czyta flac. Bo nie ma nawet usb puszczam muzyke z laptopa albo z komputerka raspberry pi i powiem szczerze ze z tego drugiego brzmi wiele lepiej niż z laptopa. Denon ma usb ale nie wiem czy czyta flac. Bardzo prosze o pomoc bo czym wiecej czytam tym mniej wiem. Pozdrawiam
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie bierz Onkyo 509 bo możesz się wkopac..mają wadliwe płyty hdmi...akcja serwisowa na te modele już się skończyła...bluray sony s560 to świetny i prosty model..
Trzymam go do teraz...świetny obraz i świetny upscaling płyt DVD...Z lepszym się nie spotkałem w tej cenie a nawet w dwa razy droższych konstrukcjach a takową też posiadam przy odtwarzaniu DVD ...design jak dla mnie ze wszystkich sony bd najładniejszy...bierz zestaw sony jak nie masz wielkich wymagań...z używanych proponuję amplituner sony str-da 2400 es...czołg nie do zajechania...jest w mojej rodzinie od 11 lat i nawet się nie zająknął
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Witam
Przyłączę sie do tematu.
Mam właśnie amplituner sony str-dh510 i kolumny jamo 707
Gra w miare oki. Ale wiadomo zawsze mało. I trafiła mi sie okazja wymiany amplitunera na denon AVR-X520BT. Wiadomo nowszy i z bluetooth. Nie znam sie za bardzo na tym wszystkim i dlatego prosze Was o pomoc czy warto zmieniać. Co by było lepsze. Sprzet ma grać sporo w stereo i czasami jako kino 5.1 sony nie czyta flac. Bo nie ma nawet usb puszczam muzyke z laptopa albo z komputerka raspberry pi i powiem szczerze ze z tego drugiego brzmi wiele lepiej niż z laptopa. Denon ma usb ale nie wiem czy czyta flac. Bardzo prosze o pomoc bo czym wiecej czytam tym mniej wiem. Pozdrawiam

https://www.denon.pl/pl/product/bluetooth/avreceiver/avrx520bt nie wiem gdzie ten mentlik odnosnie flaca... wszystko opisane jak na tacy...
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ten Denon to najniższa półka jeśli chodzi o markę więc nie spodziewaj się fajerwerków.
 

Asyriusz

New member
W takim razie co sądzicie o takim zestawie?
 

Attachments

  • IMG_20180512_194836.jpg
    IMG_20180512_194836.jpg
    1017,9 KB · Wyś: 15
  • IMG_20180512_194758.jpg
    IMG_20180512_194758.jpg
    981 KB · Wyś: 18
  • IMG_20180512_194808.jpg
    IMG_20180512_194808.jpg
    976,5 KB · Wyś: 15
Do góry