Stopniowa rozbudowa kina domowego, pomoc w doborze głośników

Saszku

New member
Witam wszystkich,

Na chwilę obecną jestem posiadaczem amplitunera ONKYO TX-NR636 + zestaw 5.1 HKTS 9. Ponieważ fundusze mam ograniczone i zdecydowałem się na stopniowe rozbudowywanie całości zestawu chciałbym powoli kupować kolejne głośniki podmieniając HKTS 9.

Potrzebował bym porady w doborze monitorów na przód dla powyższego amplitunera, które mam nadzieję w niedalekiej przyszłości będę mógł przenieść na tył jako głośniki surround.

Fundusz nie wielki bo aż max 600zł z tym, że głośniki mogą być używane.
Nie mam żadnych typów zdaję się na Wasze propozycje.

Aha pokój 23m2, a na chwilę obecną wygląda to niestety tak :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-591.html

Prawda, że śmiesznie? :D (to zdjęcie na dole)

Z góry dzięki...

Na allegro znalazłem coś takiego, czy ewentualnie były by ok. ? Co o nich sądzicie ?
### INFINITY BETA 20 ###
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich,



Na allegro znalazłem coś takiego, czy ewentualnie były by ok. ? Co o nich sądzicie ?
### INFINITY BETA 20 ###

chcesz zmienić głośniki z mikro ma małe

toż to one i tak zginą w tym pokoju , pomijam wygłuszenie którego nie widać

ile pokój ma m2 20/25/... ?

tu aż prosi się o podłogówki no i większy TV ( przynajmniej na szerokość komody :razz: , doczytałem ma 46" , więc komoda jest za duża :razz: a pokój ma z 30m2 albo więcej )

do tego amplitunera zbieraj dalej na dobre podłogówki z min 16/20cm basami ( najlepiej 2x w każdej kolumnie )

w te Infinity nawet bym się nie pchał , nie wykorzystasz mocy tego amplitunera ( sam mam starszy model i wiem na ile go stać ... )

oszczędź żonie solarium ( to szkodzi ) i kosmetyczkę ( sam pomaluj jej co chcesz ... :razz: ) i zbieraj na podłogówki , miejsca w pokoju masz sporo
 

Saszku

New member
No troszkę od dupy strony chciałem się za to zabrać tzn. teraz kupić przyszłe surroundy i dać je na przód. Myślę, że w styczniu miał bym tak z 2k na podłogówki. Oczywiście cały czas myślę o używanych głośnikach za to z nieco wyższej półki niż jak by miały być nówki.

Jeżeli to głupi pomysł to muszę czekać do stycznia... a szkoda bo już mnie wkurzają te pierdki ;(

pokój 23m2 (4,7x4,7)
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak już pisałem

na tyły były by OK ( basik 16cm spokojnie na suurund wystarczy , sam mam 2x10cm ) , ale po zakupie niewiele zyskasz na frontach w tym pokoju , co innego w 15m2 , co innego 16cm w "dużej" kolumnie , niżej bas schodzi ( u mnie poniżej 35hz ) i jest bardziej mięsisty i powiedział bym że niejednemu u mnie w pokoju spokojnie było by go za dużo ,
 

Saszku

New member
No to dzięki kolego za podpowiedź ;) czekam i zacznę od porządnych przodów... 2 miesiące mnie nie zbawią, a nie chciał bym zaczynać od frontów za 500zł bo by z tego nic nie było.

Pozdrawiam.
 

tomekm9

New member
Osobiście mam zestaw QAcoustics 5.0 z 2050i na frontach, który gra bardzo fajnie (w stereo) właśnie z tym amplitunerem i mocy starcza nawet na dużo większe pomieszczenie. Myślę że QA 2010i/2020i jako fronty mogły by również fajnie zagrać jeśli nie starczy na podłogówki. Ja kupowałem u blackninja i dostałem super ceny.
 
Do góry