Stolik RTV mieszczący mały komputer

dominlesne

New member
Jak w temacie, nie mogę nic znaleźć mieszczącego komputer o wysokości 38,5cm, nawet po wyjęciu półki. Najchętniej to widziałbym coś o głębokości i wysokości 50 x 50 (szerokość mniej istotna jaka). Myślałem, żeby znależć jakiś firmowy stolik pod crt - kiedyś robili je wyższe, ale nic na magazynach sklepowych chyba już nie zostało. Sam nie zrobię, bo nie mam odpowiedniego sprzętu do malowania, czy oklejania mebli, więc może ma ktoś pomysł, sugestię, gdzie czegoś takiego szukać?:niewiem:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie bardzo rozumiem pytania. Chcesz stolik rtv wykorzystac jako biurko?
Czy postawic tv a pod nim pc? Na allegro nic nie ma? Kup szafke sklana pod sprzet audio, na gorze postaw tv, a na dole spokojnie wejdzie ci pc w tych wymiarach po wymontowaniu szklanych polek.
Mozna tez zrobic samemu, blaty dowolnych rozmiarow masz w kazdym markecie budowlanym, do tego nogi (mozna przyciac) i po sprawie. Godzina roboty bez zadnych specjalnych umiejetnosci, kleic i malowac tez nic nie trzeba. Nie ogladales Adama Slodowego? :)
 

dominlesne

New member
Niestety też wszystkie płytkie. Musiałby być głęboki na min. 50cm. Prędzej znajdę jakiś regał o tej głębokości bez tylnej ścianki, najwyżej postawię obok.

@armanig
To ma jakoś wyglądać, a nie straszyć. Zrobiłem "profesjonalny" rysunek, czy zrobię sam lub czy dam komuś do zrobienia jeszcze zobaczę - zależy od dostępności materiałów.
stolik rtv2.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takiej sytuacji idz z tym rysunkiem, a najlepiej poszczegolnymi wymiarami do stolarza lub dowolnego marketu (z tym ze nie wiem czy tam takie waskie Ci przytna), skrec to wszystko ze soba a wykonczenia na zelazko tasme wg. koloru. To sa proste sprawy a wygladac bedzie normalnie jak zwyczajna tania szafka - bo taka faktycznie bedzie. Stolarz tez nie wezmie kokosow za to. Ale ja bym szukal uzywki juz zrobionej fabrycznie.

EDIT: Jest gosc na allegro, zrobi wszystko, polecali go gdzies na forum modelarskim do gablot, poszukaj i zapytaj, na bank zrobi.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Ja myślałem zapytać tam, gdzie robią meble kuchenne na wymiar - maja sprzęt, powinno wyglądać jak fabryczne.
 

dominlesne

New member
EDIT: Jest gosc na allegro, zrobi wszystko, polecali go gdzies na forum modelarskim do gablot, poszukaj i zapytaj, na bank zrobi.

Chętnie skorzystałbym, masz może jakiś link do niego? Na allegro znalazłem tylko gościa co robi typowe pod klocki audio z granitu, ale to raczej ślusarsko-kamieniarska robota ;)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Tak w ogóle po co pchać komputer - domyślam się w obudowie typu midi tower w meble RTV ? Jeżeli to ma być wydajna maszyna, jest duży wybór obudów typu media center w formie desktop idealnie komponującej się ze sprzętem audio wideo i pasującej do większości mebli, jeżeli to tylko proste media center, to można kupić/złożyć naprawdę małe i oszczędne urządzenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dominlesne: Uzytkownik "82_sylwester"

Tez mialem pisac o Multimeblu, mialem kiedys fajna stojaca szafke audio z wystajacymi szklanymi polkami, ciezkie niemilosiernie to wszystko bylo, wykonanie bdb, dalej w sumie mam ich inny produkt i takze wykonanie 1-klasa, ale pamietam ze oni wlasnie mieli cos podobnego do Twoich oczekiwan, moze to byl starszy model.
Co do obudowy, to widze ze temat schodzi na boczny tor, ale faktycznie wybor wszelakich ubudow typu media center pod nasz sprzet audio jest bardzo duzy, ale te naprawde ciekawe to ponad 1000zl
Ja kiedys przymierzalem sie do takiego wynalazku:

DSC00516.JPG
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Antec skeleton, kiedys mialem skladac w tej obudowie pc jako media center ale dalem sobie spokoj. Wystepuje w 2 rozmiarach, na zywo robi fajne wrazenie - oczywiscie zlozony:
Na YT sporo filmikow.
 

dominlesne

New member
Przemyślałem i rzeczywiście poszukam jakiejś obudowy htpc, znalazłem nawet coś ciekawego: silverstone sg-06 450
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6I73HrJWriMpARxgA6yoJPdDJvwAv3nQO4ZJNaq1Cv0VDm8rH
Przerzuciłem uwagę na szafki z wbudowanymi głośnikami. Miałem w planie dołączyć jakieś małe audio w postaci mini wieży stereo lub małych kolumn i wzmacniacza, może taka hybryda też zdałby egzamin jako nagłośnienie małego pokoju. Przykład:
System kina domowego Sony RHT-G550
Może macie jakieś inne propozycje do max 2 tys. Widziałem, kiedyś coś podobnego od Panasonic-a w kształcie trapezu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ty kombinujesz, po co Ci to? Co chcesz wlasciwie osiagnac, brak widocznych kolumn, sprzetu? Nie lepiej kupic "normalny" sprzet naglasniajacy?
 

dominlesne

New member
Uważam, że pokoju do 15m nie ma co się pchać z pełnowymiarowym KD, plastikowe zestawy odrzucam, więc w tym budżecie 2 tys. wyboru specjalnie nie mam
Odliczając koszt stolika - zostanie mi jakieś 1600 - Czy w tej kwocie dostanę coś co lepiej zagra?
Z tego co widziałem opinie o tym "klamocie" soniacza są dobre. W tej chwili mam podłączoną micro wieżę Jvc 2x25 i specjalnie basu w niej nie ma, choć gra czysto, nie powiem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup sobie zestaw logitecha z5500, bedzie trzeslo pokojem i dostaniesz swietne efekty. Cena ok. 1000zl, poczytaj opinie na ceneo, a najlepiej sprawdz osobiscie. Ja tej szafki nie kupilbym za 200zl, a w pokoju 12m2 mialo sie kiedys potezne kolumny i kazdy byl zadowolony, za 1600zl spokojnie mozna zlozyc zestaw chociazby uzywany a juz na pewno stereo.
 

dominlesne

New member
Ostatnia edycja:
Do góry